صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۲۳:۲۲
کد خبر: 14646
گزارشگر: 213
۲۸۵
۰
۰
۱
خبر مهم وزیر کار

توزیع کوپن در کدام مرحله؟/آخرین وضعیت ارائه کالاها و واریز یارانه نقدی

توزیع کوپن در کدام مرحله؟/آخرین وضعیت ارائه کالاها و واریز یارانه نقدی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده که بستر اجرای طرح کالا برگ فراهم شده است.

به گزارش آسیانیوز، شب گذشته یارانه نقدی جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما پیش از آن اعلام شده بود که توزیع کوپن الکترونیک هم در دستور کار است.

  قرار بود حساب اعتبارا افراد برای دریافت کالابرگ هفته گذشته شارژ شود اما حالا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده که بستر کالابرگ فراهم است و به محض تامین منابع، در سراسر کشور اجرا می‌شود.

گفته‌ای که نشان می‌دهد کوپن الکترونیک علی‌رغم وعده‌های داده شده از سال گذشته تاکنون هنوز اجرایی نشده و حتی اعتبار توزیع آن فراهم نیست.

تجارت نیوز نوشت پیش از این لیستی از کالاهای توزیع شده در قالب کوپن اعلام شده بود. به گفته مقامات لیست کالاهایی که قرار است در قالب کالابرگ توزیع‌ شود، شامل شیر، پنیر سفید، ماست کم‌چرب، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج است و گفته می‌شود این کالاها با هر برندی‌ که در فروشگاه‌ها باشد، مشول این طرح می‌شود.

 البته گفته شده که قرار است کالاهای دیگری هم در سبد کوپن الکترونیک قرار بگیرد. کالاهایی از جمله حبوبات، اقلام پروتئینی، ماهی و حتی گوشت. اما با توجه به اینکه ارزش‌ کالابرگ احتمالا ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان است، بعد است که تمام این کالاها بتواند در سبد توزیعی دولت قرار بگیرد.

البته نکته‌ اصلی‌ این است که قرار است این کالاها با قیمت شهریور ۱۴۰۰ به دست برسد اما مشخص نیست که چنین وعده‌ای قابلیت اجرایی داشته باشد یا نه.

البته گفته می‌شود که قرار است دولت اعتبار این طرح را تامین کند تا افراد به جای دریافت یارانه نقدی برای دریافت کالابرگ تشویق شوند و برای چنین کاری باید قیمت کالاهای توزیع شده در قالب کالابرگ با قیمت آنها در بازار آزاد متفاوت باشد. اما فعلا این وعده همچنان قابلیت‌ اجرایی نداشته و دولت نتوانسته آن را اجرا کند./

https://www.asianews.ir/u/aaq
اخبار مرتبط
یارانه کمک معیشتی مرحله 147، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت 24 روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه قابل برداشت است.
مجری طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: بیشتر فروشگاه ها به طرح کالابرگ الکترونیکی متصل و اقلام جدید پروتئینی نظیر ماهی و حبوبات نیز به لیست ۱۰ قلم کالای قبلی اضافه شده است.
وزیر کار گفت: سامانه کالابرگ در سراسر کشور راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند به صورت اعتباری حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی‌شان خرید کالا خرید کنند.
وزارت رفاه اعلام کرد: استفاده از کالابرگ اختیاری است، سرپرستان خانواری که تمایل به خرید کالا از این روش ندارند، می‌توانند به روال گذشته کل مبلغ یارانه خود را برداشت کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید