صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۲:۵۴
کد خبر: 14703
گزارشگر: 213
۳۴۵
۰
۰
۱
مدیرعامل سازمان آتش نشانی خبر داد

اسامی ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران افشا و معرفی می شود

اسامی ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران افشا و معرفی می شود
مدیرعامل سازمان آتش نشانی از اعلام لیست ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران تا ابتدای هفته آینده خبر داد.

به گزارش آسیانیوز، اواخر فروردین ماه ۱۴۰۲ سازمان آتش نشانی، اسامی ساختمان‌های ناایمن تهران را اعلام کرد ولی صاحبان این ساختمان‌ها هیچ اقدامی نکرده‌اند. تا هفته آینده مشخصات ساختمان‌ های ناایمن به دستگاه قضا اعلام خواهد شد.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی از اعلام لیست ۹۵ ساختمان‌ ناایمن تهران به دستگاه قضا تا ابتدای هفته آینده خبر داد.

قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: ساختمان‌های ناایمنی که قدمت زیادی دارند یکی از معضلات اساسی شهر تهران هستند، در ساختمان های جدید مشکل خاصی نداریم. حدود ۱۲ سال است که ساختمان هایی که بالای شش طبقه هستند از آتش نشانی تاییدیه دریافت می کنند و خوشبختانه اتفاق خاصی در این زمینه نداشتیم و مشکل ما عمدتاً با ساختمان های قدیمی است.

وی افزود: ساختمان هایی که پیش از قوانین ساخته شده اند و همه نوع کاربری از اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی، دولتی و خصوصی در آن وجود دارد. ساختمان های جدید به دلیل الزام بر دریافت پایان کار، موظف به انجام اقدامات مربوط به سازمان آتش نشانی هستند بنابراین دستورالعمل‌ها را انجام می‌دهند.

-----------------

---------------------------------


 مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: از ابتدای سال قبل، دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی را با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران آغاز کرد و ما سال گذشته در همین زمان ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که سال‌ها در همین عدد مانده بود، ساختمان‌هایی بسیار پرخطر که جزو خط قرمزها بودند و همواره نگرانی‌های متعددی در رابطه با این ساختمان ها داشتم مبادا اتفاقی رخ دهد.

--------------------

بیشتر بخوانید

معرفی ساختمان‌های ناایمن تهران/برخی اسامی را اینجا ببینید/تکلیف چیست؟

---------------------------------------

وی افزود: با ورود دستگاه قضا و جلساتی که به دفعات با مالکان ساختمان‌ های ناایمن داشتیم بعضی از مالکان پای کار آمدند و تشکیل پرونده دادند، دستورالعمل را دریافت و شرکت مجری خود را انتخاب کردند و حتی عده‌ای از مالکان ساختمان‌های ناایمن، تا مرز تایید ایمنی ساختمان نیز پیش رفتند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مالکان حدود ۹۵ ساختمان ناایمن، تاکنون اقدام خاصی را آغاز نکرده اند که سازمان آتش نشانی اخطارهای لازم را به آنها ارائه کرده و طی روزهای آینده مکاتبات سازمان آتش نشانی با دستگاه قضایی مبنی بر اعلام نام، نشانی و هویت ساختمان‌ها به دستگاه قضایی انجام‌می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سایت شهر، محمدی بیان کرد: دستگاه قضایی با مالکان این۹۵ ساختمان برخورد قانونی خواهد کرد و سازمان آتش نشانی از زمان ابلاغ دستورالعمل ایمنی تا هنگام رفع موارد ناایمن همراه مالکان ساختمان‌های ناایمن خواهد بود و در این راستا نسبت به صدور فراخوان نیز اقدام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ لیست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی اعلام خواهد شد./

https://www.asianews.ir/u/ac8
اخبار مرتبط
برخی تحلیل‌‌‌ها با اشاره به فشار تورم، خط فقر در کشور را حدود ۳۰میلیون تومان برای هر خانوار برآورد کرده‌‌‌اند.
در حالی که در بازار غیررسمی ارز و در محدوده سبزه میدان و فردوسی تهران، نرخ دلار نسبت به روز قبل حدود یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت، ولی برخی کارشناسان بازار معتقدند قیمت دلار متاثر از نقدینگی و تورم داخلی، در مسیر صعودی بیشتر قرار خواهد گرفت.
سعید آگشته، کارشناس مسائل اقتصادی نوشت: اینکه اساسا چرا ارزش پول ملی پایین می آید و دوم افزایش قیمت دلار و نرخ ارز چرا اتفاق می افتد و تا کجا می تواند ادامه داشته باشد و مردم باید چه کنند، توضیحات قابل توجهی لازم دارد.
کارگران و بازنشستگان با امضای طومار اینترنتی، خواستار افزایش دستمزد مطابق تورم و سبد معیشت شدند.
دادستان کل کشور درباره مشخص شدن ساختمان های ناایمن تهران گفت:این‌که ساختمان‌های ناایمن شناسایی و سپس تخریب شوند، وظیفه دادستانی نیست. بلکه نهادهای مربوطه باید نسبت به انجام وظایفشان اقدام کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید