صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۵:۵۵
کد خبر: 14749
گزارشگر: 306
۲۲۲
۰
۰
۱
مدیر مخابرات منطقه یزد خبر داد

بیش از ۱۰۰ خانوار دارای ارتباط هستند / ۹۵ طرح آماده بهره‌برداری شده است

بیش از ۱۰۰ خانوار دارای ارتباط هستند / ۹۵ طرح آماده بهره‌برداری شده است
یزد - مدیر مخابرات منطقه با بیان اینکه خوشبختانه تمام روستاهای بیش از ۱۰۰ خانوار دارای ارتباط هستند، گفت: بالغ بر ۱۶ هزار مشترک در روستاهای استان نیز از سرویس ADSL خانگی برخوردار هستند

آسیانیوز / یزد ؛ «محمدرضا زارع» در نشست مطبوعاتی خود که به مناسبت روز جهانی مخاربرات و جامعه اطلاعاتی بر گزار گردید ضمن تبریک ایام با بیان اینکه این مجموعه تمام تلاش خود را در جهت تسهیل و پایداری ارتباطات در سطح استان به کار گرفته است اظهار کرد: طبق سیاست های شرکت مخابرات ایران، پروژه نجما( نهضت جهادی فیبرنوری  است.

مدیر مخابرات منطقه یزد با اشاره به عملکرد خوب مخابرات در ادامه با بیان اینکه در بخش فیبر نوری ۴۰ کیلومتر دیگر در سال گذشته به شبکه فیبر نوری استان اضافه شده و شبکه دسترسی فیبرنوری با تکنولوژی FTTH برای پوشش 60 هزار خانوار در استان یزد تا پایان سال 1403 ایجاد خواهد شد اقزود : طرح نجما، از سال ۱۳۹۵ در استان یزد آغاز شده و در این راستا تاکنون ۲۰۴ هزار متر فیبرنوری کشیده و افزون بر سه هزار و ۴۰۰ مشترک از سرویس تانوما (FTTH) برخوردار شده‌اند.

وی در حال حاضر ثبت ضریب تلفن ثابت در استان یزد را  ۴۵ درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه را  نیز ۱۲۰ درصد ثبت اعلام و مشغول بکار تلفن ثابت در استان را بالغ بر ۵۷۳ هزار شماره خواند وگفت : در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۵ درصد است و استان از این حیث همواره رتبههای سوم یا چهارم کشور را دارد و در بخش تلفن همراه نیز با ضریب نفوذ ۱۲۰ درصدی، رتبه چهارم کشور را داریم.

زارع با بیان اینکه در مجموع دو هزار و ۲۵۴ کیلومتر از جاده‌های استان و ۶۴۳ کیلومتر از مسیرهای ریلی استان تحت پوشش تلفن سیار هستند افزود: در سال گذشته ۹ هزار شماره تلفن ثابت به دلیل غیرفعال بودن تخلیه شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه یزد گفت : در سال گذشته ۲۷۸ طرح با اعتبار ۱۵۲ میلیارد تومان افتتاح شده و برای هفته ارتباطات امسال نیز ۹۵ طرح در بخشهای مختلف با سرمایه‌گذاری ۱۰۵ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یه برنامه های توسعه مخابرات منطقه یزد  پرداخت و از نصب سایت های 5G یا نسل پنجم در شهر یزد خبر داد و گفت  : امیدواریم با همکاری مسئولان و تامین تجهیزات به زودی این فناوری در استان به بهره برداری برسد.

زارع در راستای اهمیت دستاوردهای حوزه ارتباطی در استان یزد تصریح داشت :‌ خوشبختانه در حال حاضر وضعیت استان یزد در حوزه پوشش مخابراتی مطلوب است وهمچنین براساس ارزیابی‌های کشوری در تمام زمینه‌های مربوط به تلفن سیار، رتبه اول کشور را در اختیار داریم و در وضعیت نگهداری و توسعه عملکرد موفقی داشته‌ایم.

در پایان به سؤالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داده شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

بیش از ۱۰۰ خانوار دارای ارتباط هستند / ۹۵ طرح آماده بهره‌برداری شده است ، محمدرضا زارع مدیر مخابرات منطقه یزد

https://www.asianews.ir/u/adf
اخبار مرتبط
یزد - مدیر مخابرات منطقه گفت: به مناسبت هفته ارتباطات 95پروژه مخابراتی و همراه اول در سطح استان آماده بهره‌برداری است
یزد - مدیر مخابرات منطقه گفت: تجهیزات جدید تکنولوژی ۴G بر روی سامانه BTS همراه اول در روستای زربند شهرستان اشکذر نصب و راه‌اندازی شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید