صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۰:۳۸
کد خبر: 14766
گزارشگر: 213
۱۶۸
۰
۰
۱
در شهر جده

جزئیات یک ملاقات تاریخی/دیدار ولیعهد سعودی و بشار اسد در عربستان

جزئیات یک ملاقات تاریخی/دیدار ولیعهد سعودی و بشار اسد در عربستان
العربیه از ملاقات محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در جده خبر داد.
به گزارش آسیانیوز، رئیس‌جمهوری سوریه که برای حضور در نشست امروز اتحادیه عرب به عربستان سعودی سفر کرده بود، با محمد بن سلمان دیدار کرده و نسبت به ازسرگیری روابط ریاض و دمشق ابراز خرسندی کرد.

 به نقل از العربیه، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی امروز (جمعه) با بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در جده دیدار کرد.

ایسنا نوشت ریاست جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسد از تلاش‌های عربستان سعودی در ایجاد فضای سیاسی که به همکاری میان کشورهای عربی کمک می‌کند، قدردانی کرد.

اسد نشست امروز سران اتحادیه عرب را که در جده برگزار شد «فرصتی تاریخی» برای رسیدگی به بحران‌های منطقه دانست. در ماه مه، اتحادیه عرب با بازگشت سوریه به این اتحاد موافقت کرد و به تعلیق 12 ساله دمشق که با آغاز بحران سوریه شروع شه بود، پایان داد.

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که بشاراسد و بن سلمان علاوه بر بررسی تحولات کشورهای عربی و بازتاب مثبت روابط بین این کشورها، تأکید کردند که این تعامل نشانگر حرکت جمعی آن‌ها به سوی دیدگاه‌های مشترکی است که در نشست جده مشاهده کردیم.

رئیس‌جمهوری سوریه همچنین در این دیدار از تلاش‌های دولت عربستان برای همگرایی میان کشورهای عربی و فراهم‌سازی فضای سیاسی مثبت تشکر کرده و آن را برای همکاری میان کشورهای عربی و تحقق منافع ملت‌های عرب مفید دانست.

طرفین همچنین از برقراری مجدد روابط ریاض و دمشق ابراز خرسندی کرده و گفتند که این به ثبات منطقه و همکاری کشورهای عربی کمک خواهد کرد./
https://www.asianews.ir/u/adv
اخبار مرتبط
ناکامی های متوالی رونالدو در عربستان باعث شده تا این ابرستاره به فکر ترک ریاض در پایان فصل بیفتد.
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: عربستان از پرواز مستقیم به ایران و سفر شهروندانش خبر داده است.
دونالد ترامپ پس از بازگشت از دادگاه نیویورک، در بخشی از سخنرانی برای جمع حامیانش گفت: چین،‌ روسیه، ایران و کره شمالی ائتلافی مخرب تشکیل داده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید