صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۱:۰۰
کد خبر: 14767
گزارشگر: 213
۴۱۳
۰
۰
۱
یک تحلیلگر بازار سرمایه بررسی کرد

رشد مشروط بورس در اولین هفته خرداد

رشد مشروط بورس در اولین هفته خرداد
یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: با فرض عدم دخالت مستقیم و عدم تغییر مجدد زیرساختارهای معاملات، بازار در هفته آینده مثبت و رو به رشد خواهد بود.
به گزارش آسیانیوز، بررسی معاملات هفته چهارم اردیبهشت‌ماه نشان می‌دهد، شاخص کل بورس با افزایش ۱.۹۴ درصدی، خود را از سطح دو میلیون و ۲۷۸ هزار واحد به دو میلیون و ۳۲۱ هزار واحد رساند. به این ترتیب بازار سهام در چهارمین هفته اردیبهشت، پیشتاز بازارهای مالی شد.

 طی معاملات هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، ارزش معاملات خرد بازار سهام به طور میانگین روزانه ۱۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان بود. به طوری که ارزش معاملات خرد بازار سهام در روز شنبه ۱۱ هزار و ۹۲۹ میلیارد تومان، یکشنبه ۱۴ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان، دوشنبه ۱۲ هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان و روز چهارشنبه ۱۰ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان بود.

تجارت نیوز نوشت بازار سهام برای تثبیت روند صعودی خود نیازمند افزایش ارزش معاملات است. چرا که ارزش معاملات این هفته بازار سهام نسبتا کم‌فروغ بود. کارشناسان بازار سرمایه روند بازار و سهام منتخب را در هفته نخست خردادماه پیش‌بینی کرده‌اند.

پیش بینی بورس در هفته نخست خردادماه

پیشتازی سهام ریالی
فردین آقابزرگی، تحلیلگر بازار سرمایه درباره روند بازار در هفته آینده به تجارت‌نیوز گفت: «با فرض عدم دخالت مستقیم و عدم تغییر مجدد زیرساختارهای معاملات، بازار در هفته آینده مثبت و رو به رشد خواهد بود.»

وی افزود: «پس از اصلاح تصمیمات پیشین سازمان، مبنی بر عدم تغییر ضریب تضمین سهام و اعطای مهلت به صندوق‌های با درآمد ثابت برای فروش سهام، بازار روندی متعادل یافت.»

آن طور که کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی کرده‌اند، بورس در هفته نخست خردادماه، معاملاتی متعادل را تجربه خواهد کرد؛ پیش‌بینی‌ها همچنین حاکی از رشد سهام ریالی در این هفته است./
https://www.asianews.ir/u/adw
اخبار مرتبط
فردا، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، مجموعا ۱۳۵ میلیون سهم از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان با نماد «زفجر» عرضه می‌شود.
دومین عرضه اولیه در سال ۱۴۰۲ با نماد زفجر؛ سهام سهام شرکت کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان ارایه می شود.
عضو شورای عالی بورس درباره احتمال بسته شدن بازار بدلیل منفی شدن بیش از 5 درصدی شاخص کل بورس توضیح داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید