صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۲۳:۰۴
کد خبر: 14782
گزارشگر: 213
۲۹۸
۰
۰
۳
پیش بینی نامزدی دو حزب در رقابت های انتخاباتی

ترامپ؛ پیشتاز نظرسنجی های انتخابات آمریکا/میشل اوباما رقیب اصلی رئیس جمهورسابق؟

ترامپ؛ پیشتاز نظرسنجی های انتخابات آمریکا/میشل اوباما رقیب اصلی رئیس جمهورسابق؟
در حالی که دونالد ترامپ تاکنون محبوبیت در نظر سنجی ها را از آن خود کرده است، وال‌استریت ژورنال نوشت: میشل اوباما تنها دموکراتی است می تواند رقیب اصلی دموکرات ترامپ باشد.

به گزارش آسیانیوز، قوی‌ترین نامزد احتمالی دموکرات‌ها معرفی شد.

وال‌اسیتریت ژورنال نوشت: به نظر میشل اوباما تنها دموکراتی است که در سطح ملی برای مردم آمریکا جذابیت دارد.

این در حالی است که نظرسنجی جدید مرکز مطالعات سیاسی آمریکا در دانشگاه هاروارد-پایگاه هریس نشان داد که دونالد ترامپ با یک اختلاف هفت امتیازی از جو بایدن پیشتاز است. و به نظر می رسد میشل اوباما در صورت نمزد شدن از رقیبان اصلی او در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، از سوی دیگر این نظرسنجی نشان داد که زمانی که از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی پرسیده شد که میان جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا و ران دی‌سانتیس، فرماندار فلوریدا کدامیک را انتخاب می‌کنند، درصدها برابر شد.

همزمان با اینکه دی‌سانتیس از چند روز آتی وارد این رقابت می‌شود، این نتایج در کنار هم به قدرت ظاهری ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه اشاره می‌کند. ترامپ در تعدادی از نظرسنجی‌های به عمل آمده از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه، با یک اختلاف دو رقمی از دی‌سانتیس پیشتاز بوده است.

دی‌سانتیس تاکید داشته که وی قوی‌ترین نامزد انتخابات سراسری آمریکا برای رویارویی با بایدن است اما این نظرسنجی جدید این ادعا را زیر سوال می‌برد.

این نظرسنجی نشان داد که ۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که اگر انتخابات امروز برگزار می‌شد به ترامپ رای می‌دادند و ترامپ و بایدن نامزدهای احزاب سیاسی خود بودند. ۴۰ درصد از بایدن حمایت کردند در حالی که ۱۳ درصد گفتند نمی‌دانند و یا هنوز مطمئن نیستند که به چه کسی رای می‌دهند.

در صورت رقابت میان بایدن و دی‌سانتیس، ۴۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بایدن را انتخاب کردند و ۴۲ درصد دیگر نیز دی‌سانتیس را برگزیدند و ۱۶ درصد گفتند نمی‌دانند و یا هنوز مطمئن نیستند که به چه کسی رای می‌دهند.

نشانه نگران‌کننده دیگر برای دموکرات‌ها این بود که بایدن در صورت رقابت با نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل با دشواری وی را شکست می‌دهد، به طوری که ۴۰ درصد از بایدن و ۳۸ درصد از هیلی حمایت کردند.

مارک پن، یکی از نویسندگان این نظرسنجی گفت: دی‌سانتیس در شرایطی دشوارتر از چند ماه پیش قرار دارد اما بسیاری از رای‌دهندگان معتقدند که او همچنان یک چالش جدی است.

این نظرسنجی در حالی برگزار شد که ترامپ همچنان به عنوان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای رقابت با بایدن در سال آینده تلقی می‌شود. دی‌سانتیس که هنوز رسما به عنوان نامزد این انتخابات اعلام نشده، به عنوان رقیب اصلی ترامپ تلقی می‌شود و به طور کلی در نظرسنجی‌ها در جایگاه دوم قرار دارد.

این نظرسنجی مرکز مطالعات سیاسی آمریکا در دانشگاه هاروارد-پایگاه هریس ۱۷ تا ۱۸ مه سال جاری میلادی به صورت آنلاین برگزار شد و در آن ۲۰۰۴ رای‌دهنده ثبت‌نام شده شرکت داشتند./

https://www.asianews.ir/u/aec
اخبار مرتبط
در ادامه تغییرات جنجالی در توییتر این بار یک زن جمهوری خواه به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت استخدام شده است.
دونالد ترامپ پس از بازگشت از دادگاه نیویورک، در بخشی از سخنرانی برای جمع حامیانش گفت: چین،‌ روسیه، ایران و کره شمالی ائتلافی مخرب تشکیل داده‌اند.
واشنگتن‌پست در یک تحلیل نوشت که ترامپ با یک رقیب جدی در اوج و در نسبت با رقیبان درجه دو قرار دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید