صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۰:۰۲
کد خبر: 14931
گزارشگر: 213
۹۲۴۹
۱
۰
۲
امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ارائه می شود

نقدینگی لازم و جزئیات عرضه اولیه والماس

نقدینگی لازم و جزئیات عرضه اولیه والماس
تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان به عنوان چهارمین عرضه اولیه امسال با نماد «والماس» امروز، چهارشنبه (۱۰ خرداد) در فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش آسیانیوز، قرار است امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان با نماد «والماس» در فرابورس عرضه اولیه شود.

بازار سرمایه عرضه‌های اولیه را از سر گرفته و تقریبا هر هفته، پذیرای یک شرکت جدید است. حالا با پشت سر گذاشتن عرضه اولیه عالیس در هفته گذشته، قرار است این بار پای والماس به بازار سهام باز شود.

بر این اساس فرابورس ایران اعلام‌کرده است که تعداد ۶۰۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان به عنوان چهارمین عرضه اولیه امسال با نماد «والماس» امروز، چهارشنبه (۱۰ خرداد) در فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

والماس با چه قیمتی عرضه می‌شود؟
گفتنی است این میزان سهام با قیمت ارزش‌گذاری دو هزار و ۵۴۲ ریالی عرضه خواهد شد. همچنین حداکثر سهمیه برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط، ۱۲ میلیون سهم خواهد بود که به روش حراج در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می‌شود. مشاور این عرضه، کارگزاری آرمون بورس و متعهد خرید آن، تامین سرمایه کاردان است.

به گزارش تجارت نیوز، بر اساس اطلاعیه فرابورس، ارسال سفارش صرفا از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین ۵۰ درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه بدون مجوز بورس، امکان عرضه نخواهد داشت.

گفتنی است فرآیند عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام بهار رز عالیس چناران هم روز شنبه (۶ خرداد) با قیمت ارزش‌گذاری ۱۶ هزار و ۴۲۶ ریال به روش ترکیبی در فرابورس انجام و در مرحله اول با عرضه چهار درصدی هر سهم به قیمت هزار و ۶۹۲ تومان به صندوق‌های سرمایه‌گذاری معامله شد. به این ترتیب عرضه عالیس شامل سهمیه هزار سهمی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط بود که ۷۲ صندوق متقاضی قادر به خرید این سهم شدند.

در مرحله دوم هم هشت درصد دیگر با حداکثر سهمیه ۵۰۰ سهمی به یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۵۸۴ سهامدار حقیقی و ۹۰۳ سهامدار حقوقی به روش قیمت ثابت کشف‌شده تعلق گرفت. به این ترتیب به هر کد حقیقی تعداد ۱۲۱ سهم مجموعا به مبلغ ۲۰۴ هزار تومان رسید.

گفتنی است از ابتدای امسال سهام سه شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان و عالیس عرضه اولیه شده و عرضه سهام والماس چهارمین عرضه اولیه امسال خواهد بود./

https://www.asianews.ir/u/aig
اخبار مرتبط
روز چهارشنبه هفته جاری،۱۰ خرداد، تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان با نماد «والماس» عرضه اولیه می شود.
فردا،۶ خرداد، ۲۰۰ میلیون و ۱۲ هزار سهم معادل ۱۲ درصد از سهام بهار رز عالیس چناران با نماد معاملاتی "عالیس" در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.
عرضه اولیه سهام شرکت بهار رز عالیس چناران در نماد عالیس از شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
وحید
۱۴۰۲/۰۳/۱۰
0
0
0

لعنت بهتون با عرضه هاتون


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید