صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۵
کد خبر: 15046
گزارشگر: 213
۳۰۱
۰
۰
۱
براساس تازه ترین گزارش هواشناسی

خطر وضعیت جوی در تهران/هشدار به وقوع آبگرفتگی و سیلاب در پایتخت

خطر وضعیت جوی در تهران/هشدار به وقوع آبگرفتگی و سیلاب در پایتخت
اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به تشدید ناپایداری جوی و رشد ابرهای همرفتی،به احتمال آبگرفتگی و جاری شدن روان‌آب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها هشدار داد.
به گزارش آسیانیوز، اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها هشدار داد.

 به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان تهران، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی و با اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی (به‌ویژه ساعات صبح تا عصر) طی روز جمعه (۱۹ خردادماه) از رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ در نیمه شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمالی و شمال شرقی خبر داد.

 بر این اساس، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ وجود دارد.

از همین رو، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان‌های در دست ساخت یا نیمه کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست‌ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان توصیه می‌شود.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود./
https://www.asianews.ir/u/alk
اخبار مرتبط
سازمان هواشناسی با توجه به خطر وقوع سیل به احتمال غرق شدن شناگران بر اثر وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در شمال کشور و احتمال وقوع سیل در ۷ استان هشدار داد.
مدیر کل اداره هواشناسی استان تهران از تجربه دمای بیش از حد نرمال طی دو ماه آینده و وضعیت بارندگی‌های نرمال خبر داد.
سازمان هواشناسی، از تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های محلی، رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال وقوع سیل در برخی نقاط کشور خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید