صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۸
کد خبر: 1541
گزارشگر: 2
۴۷۴
۱
۰
۱
جهت مبارزه با طغیان بیماری کرونا؛

هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری سازمان بهداشت جهانی تحویل دولت ایران شد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در پاسخ به طغیان بیماری کووید۱۹(بیماری ناشی از کرونا ویروس)، هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری را تحویل مقامات ایران داد.

به گزارش دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران، این محموله که مستیما از مقر اصلی این سازمان در ژنو (سوئیس) ارسال شده شامل ۲۴۹۹ بسته ۱۲۰ عددی قرص های لوپیناویر و ریتوناویر مورد نیاز بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور است.
دکتر کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، هفته گذشته بازدیدی از انبار هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران که همکار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشت که برخی اقلام پزشکی اهدا شده توسط جامعه بین المللی در آنجا نگهداری و توزیع می‌شود. وی در این بازدید گفت: "ما این داروهای مهم را به عنوان حمایت اضطراری در مواجهه با طغیان بیماری کووید۱۹ به کشور وارد کرده ایم تا بدین طریق از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمارستان‌های تابعه این وزارتخانه در سایر استانها که به پذیرش بیماران مبتلا به کووید۱۹ اختصاص یافته اند و با کمبود این داروهای مهم مواجه هستند، حمایت کنیم."
وی افزود، "بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی در همه استان‌های کشور، پیش از این درخواست خود را برای تهیه دارو به وزارت بهداشت ارائه داده‌اند و روند توزیع هم در یک بازه زمانی بسیار کوتاه اجرا خواهد شد."
طبق آخرین گزارشات منتشر شده تا امروز (دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹) تعداد کل مبتلایان قطعی بیماری کووید۱۹ در ایران ۲۳۰۴۹ مورد است که از این تعداد، ۱۸۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در مجموع  ۸۳۷۶ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

مهدی انصاری جوینی
اخبار مرتبط
رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو خبر داد: ارزش کمکهای نقدی بلاعوض شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای مقابله با ویروس کرونا، به 36.8 میلیارد تومان رسیده است.
سه شنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۹
ولی تیموری روز سه‌شنبه گفت: همچنان بسیاری از مردم شکایت زیادی از آژانس‌های مسافرتی به دلیل بازنگرداندن پول تورهای سفرشان دارند که وقتی پیگیر می‌شویم به این نتیجه می رسیم که مشکل به ایرلاین ها مربوط است و آنها از استرداد بلیط طفره می روند.
سه شنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۱
در مدت دو روز گذشته شاهد صف فروش سنگین در اکثریت نمادها بورسی و و فرابورسی بوده ایم
یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۲
رئیس کل بانک مرکزی اخیرا اعلام کرده است که ایران برای مبارزه با ویروس کرونا از صندوق بین المللی پول درخواست کمک ۵ میلیارد دلاری کرده است.
جمعه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۸
هیات تخصصی متشکل از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO)، اعضای شبکه جهانی هشدار و پاسخ به طغیان (بیماری) ها (GORAN)، موسسه رابرت کخ در برلین و مرکز کنترل بیماریهای چین، مأموریت پشتیبانی فنی برای مواجه با بیماری کووید۱۹ (COVID-19) از ایران را در تاریخ بیستم اسفند ۹۸ به پایان رساندند.
جمعه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ali
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
0
0

بنام خدا هرمسئولی خلاف و خطا کرد ، باید محاکمه و مجازات شود..... کسی رستگار است که هیچ نوع حق الناسی(که ر ایران بدهکار آن زیاد است)، بدهکار نباشد !!!... در دین نیمه خالی لیوان دیده می شود ، پر نبود ، بیت المال پایمال شده ! هر مسئولی کم یا بد کار کرده باشد..... ، حق الناس پایمال کرده ، راه نجاتی جز جبران ندارد!... شفاعت و توبه پذیر هم نمی باشد ، عذاب خواهد شد..... اگر خدا حساب و کتابی داشته باشد ، تمام آن کسانی(مسئولی) که به نوعی پنهان کاری و کمکاری کرده (عمدا یا سهوا) باشند وبقیه سکوت


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید