چهارشنبه / ۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۲
کد خبر: 1543
گزارشگر: 2
۴۳۳
۰
۰
۱
کمک جهت مقابله با کرونا

«راجر فدرر»-تنیسور مشهور سوئیسی-در مقابله با کرونا،یک میلیون فرانک سوئیسی کمک می‌کند

«فدرر» روز چهارشنبه بیش از یک میلیون دلار برای خانواده هایی که به دلیل کروناویروس نوع جدید درکشور تحت شرایط سختی زندگی می کنند، اهدا کرد.

این قهرمان که ۲۰ گرند اسلم (Grand Slam) تنیس را به دست آورده است، به همراه همسرش یک میلیون فرانک سوئیس (۱.۰۲ میلیون دلار) اهدا کرد.
فدرر، ابراز داشت: "هم اکنون دوره سختی را پشت سر میگذاریم و نباید کسی را فراموش کنیم. همسرم میرکا و من برای خانواده هایی که در سوئیس تحت شرایط بدی زندگی میکنند، ۱ میلیون فرانک سوئیس کمک خواهیم نمود."
وی با ابراز اینکه این کمک آغازی برای دیگر کمکهایشان خواهد بود، اظهار داشت: "امیدوارم که افراد دیگری نیز برای کمک به نیازمندان با ما همراه شوند. در کنار یکدیگر از عهده این بحران برخواهیم امد."
وزارت بهداشت سوئیس اعلام کرده که بیش از هشت هزار و ۸۰۰ نفر تا روز دوشنبه هفته جاری به کووید– ۱۹ مبتلا شده و ۸۶ نفر جان باخته اند.
دولت سوئیس روز جمعه تمهیدات سختگیرانه تری را برای جلوگیری از شیوع کرونا به کار بست و با ممنوع کردن تجمعات بیش از پنج نفر، افرادی که فاصله ۲ متر از هم را رعایت نکنند، به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
دولت سوئیس پیش‌تر دستور تعطیلی مدارس و همه اماکن تفریحی از جمله رستوران ها و مغازه های غیر مواد غذایی را صادر کرده است.

نوید جمشیدی
اخبار مرتبط
المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل ویروس جدید کرونا به سال آینده معوق شد.
سه شنبه / ۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۰
ماریا شاراپووا، قهرمان تنیس جهان و برنده پنج «گرند اسلم» در ۳۲ سالگی با انتشار مقاله‌ای در نشریه «وُگ اند وَنیتی فِر» با دنیای تنیس خداحافظی کرد.
شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۰:۵۴
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید