صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۶ تیر ۱۴۰۲ / ۰۱:۰۸
کد خبر: 15507
گزارشگر: 213
۹۱۸
۰
۰
۱
براساس اظهارات جدید وزیر خارجه بریتانیا

اقدام دیگر انگلستان علیه ایران/چه افرادی در لیست تحریم های جدید هستند؟

اقدام دیگر انگلستان علیه ایران/چه افرادی در لیست تحریم های جدید هستند؟
دولت بریتانیا با طرح ادعا بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای هدف قرار دادن شهروندان بریتانیا و ساکنین در خاک این کشور ۱۳ مقام و نهاد دیگر ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.
به گزارش آسیانیوز، دولت بریتانیا ۱۳ فرد و نهاد دیگر در ایران را
 
تحریم کرد.

دولت بریتانیا با ادعا بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای هدف قرار دادن شهروندان بریتانیا و ساکنین در خاک این کشور و محکوم کردن ایران به نقض حقوق بشر مردم ایران، ۱۳ مقام و نهاد دیگر جمهوری اسلامی ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وزیر خارجه بریتانیا، روز پنج‌شنبه، ۱۵ تیر، با اعلام بسته جدید تحریمی در پارلمان بریتانیا مدعی شد تحریم‌ها برای پاسخ‌گو کردن تهران به تهدیداتی است که متوجه بریتانیا و کشورهای متحد آن کرده است.

جیمز کلورلی افزود تحریم‌ها «به ما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنیم برای کسانی که به دنبال وارد کردن آسیب به بریتانیا هستند، هیچ مخفی‌گاهی وجود ندارد».

بسته جدید تحریمی بریتانیا از جمله علیه این افراد و نهادها اعمال شده است: عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدامین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج، صغری خدادادی، مدیر زندان زنان در قرچک تهران، حیدر پسندیده، رئیس زندان سنندج، مراد فتحی، مدیرکل زندان‌های استان کردستان، محمدحسین خسروی، مدیرکل زندان‌های استان سیستان و بلوچستان و مرتضی پیری، رئیس زندان زنجان.

این بسته نهادهای دولتی جمهوری اسلامی ایران را نیز که با امنیت سایبری مرتبط هستند، هدف قرار داده است.

جیمز کلورلی در ادعای دیگر خود خود در مجلس عوام همچنین به اختیارات بیشتری اشاره کرد که برای هدف قرار دادن تصمیم‌گیرندگان کلیدی  و مأمورین اجرای طرح‌های محوله از سوي تهران، در اختیار دولت لندن قرار گرفته و کشورش را در مجازات عوامل تضعیف‌کننده منافع بریتانیا «قدرتمندتر کرده است».

او گفت بریتانیا معیارهای تازه‌ای را تعیین کرده که بر اساس آن، اختیارات دولت برای تحریم افراد و نهادهایی که در «فعالیت‌های خصمانه» در بریتانیا یا در خاک کشورهای متحد و در سراسر جهان دخیل هستند، گسترش یافته است.

کلورلی اضافه کرد افراد یا گروه‌هایی که در خاورمیانه و یا در سطح بین‌المللی صلح، ثبات و امنیت را تضعیف می‌کنند، تحریم خواهند شد.

او به نمایندگان پارلمان کشورش گفت دولت ریشی سوناک ترجیح می‌داد از راهکار تحریم استفاده نکند و «در پی تشدید تنش با تهران نیست» اما تا هنگامی که ایران از «اقدامات تأسف‌بار خود عدول نکرده»، نمی‌توان سکوت کرد.

او تصریح کرد که وزارت کشور و تشکیلات امنیتی بریتانیا به تلاش برای محافظت از ساکنین در بریتانیا ادامه می‌دهند.

سخنان وزیر خارجه بریتانیا در مجلس عوام در لندن و اعلام بسته جدید تحریمی علیه تهران ساعاتی پیش از آن بود که یک نشست شورای امنیت با ریاست سفیر بریتانیا در سازمان ملل در ارتباط با ایران برگزار شود.

به گزارش رسانه‌ها در لندن، بریتانیا با به دست گرفتن ریاست نوبتی شورای امنیت در طول ماه ژوئیه، طرحی را برای تقویت مخالفت در سطح بین‌المللی با برنامه‌های هسته‌ای و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران به این شورا ارائه می‌کند.

مقامات وزارت خارجه بریتانیا ادعا کردند که دولت لندن شواهدی را به اعضای شورای امنیت ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد ایران به ارسال تسلیحات برای حوثی‌ها در یمن و برای ارتش روسیه جهت کاربرد در جبهه‌های جنگ اوکراین ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه بریتانیا خود روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه العربیه در لندن، دولت ایران را فرا خواند تا از تجهیز تسلیحاتی حوثی‌ها به سازوبرگ نظامی «خودداری کند».

جیمز کلورلی در مصاحبه با العربیه با ادعای این‌که بریتانیا به جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای متعهد است، افزود احتمال به رسمیت شناختن سپاه پاسداران به عنوان یک گروه تروریستی، همچنان یک گزینه برای دولت لندن است.

بریتانیا برای ابراز ناخشنودی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های متعدد، تا کنون بیش از ۳۵۰ مورد تحریم علیه برخی مسوولان در ایران برقرار کرده است.

بیشترین تحریم‌های بریتانیا در ارتباط با مقامات ارشد دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

همچنین ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، در خصوص تحریم‌های اخیر از سوی کشورهای غربی علیه تهران گفت «مداخله در امور داخلی ایران بدون واکنش نخواهد بود» و «ایران تحت تأثیر فشارهای سیاسی که هدف آن اخاذی از جمهوری اسلامی است، قرار نخواهد گرفت»
https://www.asianews.ir/u/ay1
اخبار مرتبط
سفیر انگلیس در سازمان ملل گفته است: ما در ۶ جولای (۶ ژوئیه / ۱۵ تیرماه) یک جلسه شورای امنیت با موضوع ایران خواهیم داشت و به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت خواهیم پرداخت.
وزارت خارجه بریتانیا مدعی شد: ادامه برنامه موشکی ایران نشانگر تهدید علیه امنیت جهانی است!
وزیر دفاع انگلیس به فایننشال تایمز گفت: من فکر می‌کنم جنگی با طیفی از حریفان در سراسر جهان در راه است و باید همگی برای آن آماده باشیم.
وزیر خارجه بریتانیا گفت یکی از اولویت‌های مطلق سیاست خارجی انگلستان ایجاد محدودیت های تازه و جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید