صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۶ تیر ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۶
کد خبر: 15508
گزارشگر: 213
۴۵۸
۰
۰
۲
عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران

تهرانی‌ها چگونه می‌توانند وکیل رایگان بگیرند؟/جزئیات

تهرانی‌ها چگونه می‌توانند وکیل رایگان بگیرند؟/جزئیات
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران از انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و مرکز وکلای قوه قضاییه خبر داد.
به گزارش آسیانیوز، رئیس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران از انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و مرکز وکلای قوه قضاییه و آغاز ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان در راستای انعقاد این تفاهم‌نامه خبر داد.

 مهدی اقراریان با بیان اینکه در «طرح نجم» که کمیته حقوقی شورا آن را دنبال می‌کند فعالیت‌های مشترک با دستگاه قضایی پیگیری می‌شود، گفت: در هفته‌های اخیر به همراه معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در راستای اجرای این طرح از دو منطقه ۱۲ و ۱۷ بازدید به عمل آوردیم.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه شاید برای اولین بار بود که ملاقات عمومی در چنین سطحی برگزار می‌شد، خاطرنشان کرد: در این بازدیدها مواردی در رابطه با حقوق عامه مطرح شد.

وی از آغاز ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان در ۲۲ سرای محله در آینده نزدیک خبر داد و افزود: اخیراً تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با مرکز وکلای قوه قضاییه منعقد شده تا سرآغاز فصل جدیدی برای ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان باشد که ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در شورا این شرایط را تسهیل خواهیم کرد تا این امکان فراهم شود.

اقراریان با اشاره به برگزاری نشستی با موضوع «حقوق عامه» با حضور مدیران حقوقی در راستای اجرای طرح نجم، یادآور شد: به صورت مستمر حداقل یک جلسه مشترک را داریم و علاوه بر این بازدیدهای مشترکی از معضلات شهر تهران را نیز دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به عمده مسائل مطرح شده از سوی شهروندان در ملاقات‌های عمومی اشاره کرد و گفت: مسائلی با محوریت شهرسازی، کمبود وسایل حمل و نقل عمومی، خدمات شهری، نظافت و سد معبر در این ملاقات‌ها مطرح می‌شود و به عبارتی می‌توان گفت که نگهداشت جزء دغدغه‌های عمومی و اصلی مردم است.

 وی با بیان اینکه مشکلات فردی مطرح شده در ملاقات‌های مردمی نیز عمدتاً مربوط به مسائل ساخت و ساز است، اظهار کرد: با توجه به حضور مدیران قوه قضاییه در این بازدیدها، شهروندان بعضاً پرونده‌های حقوقی و کیفری خود را نیز مطرح و مشاوره دریافت می‌کنند و در صورت نیاز وکیل رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش سایت شهر، عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه در هفته سه ملاقات عمومی در مناطق داریم که در قالب طرح نجم انجام می‌شود، اذعان کرد: در بازدیدها و جلساتی که داریم نظارت جمعی بر مسائل بر اساس نظام جامع محلات صورت می‌گیرد./
https://www.asianews.ir/u/ay2
اخبار مرتبط
یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: در اجرای سند تحول و تعالی قوه قضاییه، برگزاری بخش نقد در جشنواره عدلیه و رسانه زمینه ساز جذب نقدهای فنی و تخصصی است
در پی انتشار مطالبی در مورد وضعیت مبهم آزادی برخی از محکومان مرکز رسانه قوه قضاییه توضیحاتی منتشر کرد.
رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران خبر داد که ۲۲ هزار نفر از کسانی که در جریان اعتراضات شش ماه گذشته بازداشت شده بودند «عفو» شده‌ و آزادند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید