صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۶ تیر ۱۴۰۲ / ۱۴:۵۲
کد خبر: 15509
گزارشگر: 213
۳۸۵
۰
۰
۱
خبر مهم وزیر راه و شهرسازی

اعطای ۷۰ هزار قطعه زمین رایگان به خانوارها تا پایان سال+جزئیات

اعطای ۷۰ هزار قطعه زمین رایگان به خانوارها تا پایان سال+جزئیات
وزیر راه و شهرسازی گفت: در حالی که بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به خانواده‌های بالای سه فرزند اهدا شده است، اعطای ۷۰ هزار قطعه زمین به خانوارها نیز در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش آسیانیوز، مهرداد بذرپاش امروز ۱۶ تیرماه، در آئین اهداء ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های بیش از سه فرزند در خراسان رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این اتفاق مبارک در قانون جوانی جمعیت به آن اشاره شد، تاکید مقام معظم رهبری را همراه داشت و مجلس آن را تصویب کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما در دولت اگر رئیس‌جمهور به نکته‌ای اشاره کند تمام تلاش خود را برای تحقق آن به کار خواهیم گرفت، اگر نتوانیم آن کار را انجام دهیم به مردم اعلام خواهیم کرد. به عنوان مثال موضوع مقدسی مانند طرح جوانی جمعیت، نه تنها اگر قانون هم تکلیف نمی‌کرد باید تمام ظرفیت‌ها را برای اجرای آن به کار می‌گرفتیم.

بذرپاش گفت: اگر سرنوشت آیندگان برایمان مهم است برای اجرای آن باید از هر ظرفیتی استفاده کرد تا بتوانیم این موضوع بزرگ دینی، ارزشی، ملی و راهبردی را دنبال کنیم.

وی اضافه کرد: هر فردی که مثل ما فکر نمی‌کند کافی است به فکر کشورش باشد تا در راستای اجرای این موضوع گام بردارد و از انتشار و تبلیغ آن ابایی نداشته باشد. از پدر و پدربزرگ یک خانواده گرفته تا صاحبان اهل قلم و افرادی که دارای تریبون هستند باید در مورد موضوع و جوانی جمعیت صحبت کرده و آن را تبلیغ کنند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: هنگامی که رهبر انقلاب مکررا برای اجرای این قانون هشدار داده‌اند، یعنی این موضوع

را مهم دانسته‌اند؛ از همین رو تصمیم‌سازان کشور باید برای آن چاره‌اندیشی‌کنند چراکه در اجرای آن هیچ بهانه‌ای وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، بذرپاش اظهار کرد: اجرای این قانون در وزارتخانه راه و شهرسازی مقدوراتی دارد. موضوع تامین زمین به این سادگی‌ها نیست و تامین سایر خدمات آن نیز مراحل پیچیده‌ای دارد. آماده ‌کردن هر قطعه زمین عدد قابل‌ توجهی دارد و برای خدمات زیربنایی هر قطعه زمین ۲۰۰ میلیون تومان بودجه لازم است. 
 وی گفت: دو تا سه ماه است که به صورت جدی اجرای قانون جوانی جمعیت را آغاز کرده‌ایم و در این مدت بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ قطعه در سراسر کشور به خانواده‌های بالای سه فرزند اهدا شده است.

بذرپاش با اشاره به اجرای ۱۰ درصد طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی افزود: هدف‌گذاری که برای خراسان رضوی صورت گرفته اهداء ۷۰۰۰ قطعه زمین به خانواده‌های بالای ۳ فرزند تا پایان سال جاری است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ان‌شاءالله تا پایان سال ۷۰ هزار قطعه زمین به هموطنان اهدا خواهیم کرد./

https://www.asianews.ir/u/ay3
اخبار مرتبط
یزد - مدیر کل تعزیرات حکومتی استان از آغاز گشت مشترک بازرسی از مشاوران املاک در مناطق مختلف استان یزد خبر داد
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک مسکن، افزایش سقف‌تسهیلات ساخت و خرید واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد.
وام ودیعه مسکن مستاجران با سقف ۱۰۰ میلیون تومان در تهران و سایر شهرها به شکل قرض‌الحسنه و بازپرداخت 5 ساله پرداخت می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید