صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۶ تیر ۱۴۰۲ / ۲۰:۰۸
کد خبر: 15512
گزارشگر: 213
۸۵۶
۰
۰
۱
به دنبال محدودیت گسترده شبکه های اجتماعی

شادی سوداگران فیلترشکن با فیلتر فوری «تردز» در ایران/تکرار پیام ناامیدی!

شادی سوداگران فیلترشکن با فیلتر فوری «تردز» در ایران/تکرار پیام ناامیدی!
شبکه اجتماعی «تردز» در نخستین روز کاری در ایران فیلتر شد و خیلی ها را خوشحال کرد و بازار سوداگری را داغ؛ و با چنین فیلترینگ گسترده ای چیزی جز ناامیدی و دلسردی تکرار نشد...

به گزارش آسیانیوز، شبکه اجتماعی تردز threads در روز اول کار، در ایران فیلتر شد. این شبکه توسط شرکت متا (مالک فیس بوک و اینستاگرام) و برای رقابت با توییتر راه اندازی شده است.

احتمالا علاوه بر زاکربرگ، فروشندگان فیلترشکن هم در ایران از راه‌اندازی تردز خوشحال شدند که فیلتر جدید، مشتری جدید و سود جدید و... .

اینکه در اولین روز یعنی همان زمانی که مارک زاکربرگ مالک فیس بوک و حالا تردز با خوشحالی مشغول اعلام کسب ۱۰ میلیون عضو در ۷ ساعت اول راه‌اندازی این شبکه اجتماعی تازه بود؛ همان زمانی که ما در ایران درگیر اِسپل تردز بودیم که با ترند و ترنز قاطی نشود؛ همان زمان که شاهد مهاجرت از توییتر به تردز بودیم همان زمان که رقابت ایلان ماسک و مارک زاکبرگ را پیگیری می کردیم..دقیقاً همان زمان در ایران مشغول فیلتر این شبکه اجتماعی جدید و تازه متولد شده بودند ... این چیزی جز پیام بی‌اعتمادی و ناامیدی را ارسال نمی کند.

اینکه کارگران مشغول فیلترند چه چند ساعت از عمر یک شبکه اجتماعی گذشته باشد چه چند سال فرقی نمی کند؛ هم تعجب‌برانگیز هست هم نیست. هست چون مگر نه اصل بر آزادی است و قطع آن استدلال و مقدمه می‌خواهد؟

هست چون چگونه میلیون‌ها ایرانی را از شبکه اجتماعی جدید منع می‌کنیم؟ نیست چون قبلا هم تکرار شده بدون توضیح و پاسخ: تیک تاک و گوگل‌بلاگ یادمان هست که در همان روزها و هفته های اولی راه اندازی، فیلتر شدند.

ایرانی‌ها بافیلتر یا بی‌فیلتر عضو تردز می‌شوند ولی بی‌اعتمادی، عمیق‌تر و فیلتر، بی تاثیرتر می‌شود چون از عصر فیلتر عبور کرده ایم./عصر ایران

نویسنده:رضا غبیشاوی

https://www.asianews.ir/u/ay6
اخبار مرتبط
یک روز پس از آغاز به کار شبکه اجتماعی تردز، محصول متا که تا کنون بیش از ۳۰ میلیون کاربر را جذب کرده است، الکس اسپیرو، وکیل توییتر، مدیر متا را تهدید کرد که از او شکایت می‌کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید