صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۲ / ۱۵:۰۹
کد خبر: 15525
گزارشگر: 2
۱۶۹۳
۱
۰
۳
خرید سگ

قوانین نگهداری سگ آپارتمانی در ایران

قوانین نگهداری سگ آپارتمانی در ایران
در تمام دنیا و تمام کشور های دنیا قوانین برای نگهداری از سگ وجود دارد ایران هم جزو این کشورا هست که قوانینی برای نگهداری سگ های آپارتمانی وجود دارد. بهتر است اول قوانین نگهداری سگ رو که در جهان رعایت میشه رو برسی کنیم و بعد به قوانین نگهداری سگ در ایران بپردازیم.

قانون نژادها

 

در تمام جهان قوانینی برای نگهداری سگ وجود دارد و بعضی از این قوانین برای نگهداری برخی از نژاد های خاص در کشور ها است. این قانون اخیرا در کشور های زیادی اجرا شده و نگهداری از برخی نژاد ها در برخی کشور ها ممکن است جریمه نقدی یا حتی زندان داشته باشد. این قوانین بیشتر درباره گروه بول ها مانند پیت بول و بعضی از نژاد های سگ گارد مانند روتوایلو و دوبرمن ژرمن شپرد و حتی آکیتا صدق میکند.
صاحبان این سگ ها به دلیل این که این سگ ها ممکن است به انسان ها یا سگ های کوچک تر حمله کنند باید به آن ها آموزش های اجتماعی شدن را بدهد، بعضی از این نژاد های سگ باید در بعضی از کشور ها با پوزه بند بیرون بروند و مجوز عدم حمله به دیگران را دریافت کنند. در بعضی از کشور ها و ایالت های آمریکا قوانین سختگیرانه تر است و حتی برای بعضی از سگ های آپارتمانی هم قوانین صدق میشود.
این قوانین در برخی کشور ها ممکن است جریمه های نقدی بالا و یا زندان داشته باشد بنابراین اگر از این سگ ها در کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و حتی کشور های اروپایی نگهداری میکنید حتما درباره قوانین اون کشور تحقیق کنید تا به مشکلات قانونی بر نخورید.

 

قانون صدای سگ

 

این قانون در برخی از ایالت های آمریکا و کشور های آمریکایی وضع شده.
در کشور های آمریکایی اگر سگتان را برای مدت زیادی تنها بزارید و صدای سگ شما باعث آزردن همسایگانتان شود در اولین اخطار از شما تعهد نامه کتبی میخواهند و اگر این اتفاق بعد از تعهد نامه‌ای که با مراجع قانونی کشور دادید مجدد تکرار شود سگ شما به بازداشتگاه حیوانات پر سرو صدا انتقال داده می‌شود و بعد از آن آموزش های ناهنجاری به سگ داده میشود و سپس سگ به فرد دیگری واگذار می‌شود.

 

قانون قلاده

 

در این قانون سگ اجازه بیرون رفتن بدون قلاده را در پارک هایی که برای عموم آزاد است یا رستوران ها و... ممنوع است. این قانون جهت جلوگیری از تصادف سگ، گازگرفتن افراد و جلوگیری از ترس افرادی که فوبیای سگ دارند ایجاد شده.

 

قوانین نگهداری سگ در ایران

 

در ایران هم مثل تمام دنیا قوانینی برای نگهداری سگ وجود دارد که اگر قصد خرید سگ رو دارید بهتر این نکات رو رعایت کنید.

 

قانون سگ های اپارتمانی در ایران

 

اگر سگ آپارتمانی در ایران دارید باید این قوانین را رعایت کنید:

 

بیرون بردن سگ در آپارتمان

 

اگر از سگ های کوچک مثل سگ شیتزو یا پامرانین در آپارتمان نگهداری میکنید حتما باید آن را در باکس بزارید تا باعث ترس بقیه همسایه ها نشوید. در صورتی که دسترسی به باکس ندارید باید سگ شما قلاده داشته باشد و کنترل شده باشد و از آسانسور برای حمل سگ استفاده نکنید.

 

قوانین نگهداری سگ آپارتمانی در ایران

 

اگر از سگ در آپارتمان نگهداری میکنید سگ شما نباید دچار ناهنجاری باشد و پارس بی دلیل داشته باشد اگر این اتفاق بیوفتد و باعث ناراحتی همسایگان شود همسایگان میتوانند از شما شکایت کنند و ممکن است سگ شما به پناهگاه ها منتقل شود و حتی یوتنایز بشود.

 

بیرون بردن سگ در ایران

  • در ایران برخی پارک ها وجود دارد که ورود حیوانات خانگی یا سگ ها به پارک ممنوع است بنابراین شما به عنوان صاحب سگ باید دقت کنید وقتی سگتون رو به بیرون میبرید به پارک های ممنوعه سگتون رو نبرید.
  • وقتی سگ شما در پارک مدفوع میکند شما به عنوان صاحب سگ وظیفه دارید با دستمال های مخصوص مدفوع سگ رو از روی زمین بردارید.
  • بیرون بردن سگ در ایران فقط با قلاده مجاز است بنابراین حتی اگر سگ شما تربیت شده باشد باید با قلاده های محافظت شده بیرون ببرید تا در صورتی که فردی ترس از سگ دارد باعث ناراحتی اون فرد نشوید و اون فرد احساس امنیت بکند.
  • اگر سگی را با ماشین شخصی میخواهید حمل کنید سگ حتما باید داخل باکس باشد تا باعث بهم خوردن تمرکز راننده نشود.

 

خرید سگ در ایران

 

در کشور ایران خرید و فروش سگ ممنوع نیست ولی فروش سگ های تزیینی در فضای مجازی ممنوع است.
دقت کنید در صورتی که قصد خرید سگ دارید به پت شاپ ها و پرنده فروشی ها مراجعه کنید و قبل از خرید سگ، آن را به دامپزشکی برای چکاپ کلی ببرید. قیمت بعضی از سگ ها مانند قیمت سگ پودل و بعضی از نژاد های خاص سگ در ایران بالا است و ممکن است قیمت این سگ ها بر اساس معیار های مختلفی تایین شود.

https://www.asianews.ir/u/ayi
اخبار مرتبط
در این مطلب مشخصات گوسفند خوب را به شما می‌گوییم و با ذکر نکاتی که درمورد بهترین زمان خرید گوسفند با توجه به هدف و روش‌های تشخیص گوسفند سالم از بیمار، سعی می‌کنیم در پاسخ به این سوال پرتکرار که چه گوسفندی بخریم خوبه؟ به شما کمک کنیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
شهرام تجزیه چی
۱۴۰۲/۰۴/۱۸
0
0
0

سلام این مطلب، مستند به کدوم قوانین در ایرانه؟


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید