جمعه / ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۰
کد خبر: 1557
گزارشگر: 99
۴۳۶۱
۴
۱
۴
آشنایی با سیر سیاه

سیر سیاه در ایران به تولید رسید

سیر فرآورده شده، سیر سیاه، طی فرایند تخمیر تحت دما و رطوبت کنترل شده از سیر سفید به دست می آید. در نتیجه این فرایند بوی سیر از بین می رود و بافتی نرم و ژله مانند و مزه ای شبیه به انجیر پیدا می کند.
سیر فرآورده شده، سیر سیاه، طی فرایند تخمیر تحت دما و رطوبت کنترل شده از سیر سفید به دست می آید. در نتیجه این فرایند بوی سیر از بین می رود و بافتی نرم و ژله مانند و مزه ای شبیه به انجیر پیدا می کند.
سیر تخمیر شده در دستگاه های پیشرفته ژاپنی، شرایط نگهداریش اینگونه است که باید در جای خشک و خنک نگهداری شود و پس از باز کردن بسته در یخچال بماند. ماندگاری آن هشت ماه بعد از تاریخ تولید است.
"سیر سیاه حمله ی بنفوست های T نوتروفیل ها و ماکروفاژها را علیه پاتوژن ها تقویت می کند"
سیر سیاه نوعی محصول جانبی است که از سیر به دست می آید. البته باید بدانید تهیه کردن این گونه سیر اصلا آسان نیست و گاهی شما مجبور می شوید آن ها را تا ۴۰ روز در معرض حرارت و رطوبت قرار دهید. این امر باعث می شود تا سیرهای معمولی حالتی کاراملی پیدا کنند.
از مهم ترین اتفاقاتی که در طی این روند برای سیر می افتد این است که طعم تند خود خود را از دست می دهد چرا که برخی از ترکیبات موجود در این ماده خنثی می شوند. خواص درمانی سیر سیاه کمتر از سیر معمولی نیست و حتی در بعضی از موارد بهتر عمل می کند و به همین دلیل است که قیمت این گونه سیر بسیار بالا می باشد. برای آشنایی با خواص مهم سیر سیاه ما را همراهی کنید.
همان طور که در بالا اشاره کردیم، فرایند ۴۰ روزه ای که سیر سیاه آماده می شود، تغییرات گسترده ای در ساختار سیر ایجاد می کند. به همین دلیل است که می توان از سیر سیاه در درمان بعضی از بیماری ها و ساخت داروها استفاده کرد. شما می توانید از این ماده به روش های گوناگونی مانند تخمیر شده، روغن یا به صورت خام استفاده کنید. کارشناسان تغذیه با انجام دادن آزمایش های گوناگون بر روی این ماده دریافته اند که فرایند حرارت دادن به سیر باعث افزایش غلظت آلیسین و S-allycysteinc می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
اشرفی
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
0
0
0

درود عرض ادب وقت بخیر خسته نباشید بذر محصول سیر سیاه رو میخواستم به چه صورتی میتوانم تهیه کنم 09186530166

مدیر سایت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
0
0
0

درود بر شما؛
با شما تماس می‌گیریم.


ستایش محمدی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
0
0
0

سلام بذر سیر سیاه و میخواستم و اینکه تو چه دستگاهی تهیه میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری خودم سیر سیاه درست کنم متشکرم 09123753546

مدیر سایت
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
0
0
0

سلام؛
با شما تماس گرفته می‌شود.ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید