صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۲
کد خبر: 15652
گزارشگر: 213
۲۶۱
۰
۰
۱
تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی

مرحله دوم پرداخت وام بازنشستگان تأمین‌اجتماعی+نحوه ثبت نام و جزئیات

مرحله دوم پرداخت وام بازنشستگان تأمین‌اجتماعی+نحوه ثبت نام و جزئیات
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: مرحله دوم ثبت‌نام و پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان در چند روز آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش آسیانیوز، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن اعلام خبر آغاز مرحله دوم ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی، از اصلاح نظام پرداخت و پرکیس پزشکان مراکز درمانی این سازمان خبر داد.

 میرهاشم موسوی در حاشیه بازدید از بیمارستان منطقه آزاد کیش درباره دو اقدام مهم که طی روزهای آینده محقق خواهد شد، اظهار کرد: در راستای عمق‌بخشی به خدمات و برای اینکه حوزه تخصصی درمان بتواند خدمات را به‌‍نحو بهینه به مردم عزیز ارائه کند، اصلاح نظام پرداخت و پرکیس به پزشکان عزیز شاغل در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی براساس بخشی از تعرفه عمومی و غیردولتی و مبتنی بر عملکرد و کیفیت عملکرد، به‌زودی انجام خواهد شد تا باعث ارتقای کیفیت خدمات تخصصی درمان در سراسر کشور شود.

وی افزود: همچنین مرحله دوم ثبت‌نام و پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان را طی چند روز آینده آغاز خواهیم کرد. تسهیلاتی که در مرحله اول به ۴۰ هزار نفر از بازنشستگان عزیز پرداخت شد و در این مرحله از ۸۰ هزار نفر دیگر ثبت‌نام می‌کنیم و ان‌شاءالله پرداخت آن از ابتدای ماه بعد آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: در دولت مردمی سیزدهم تاکنون ۱۸۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین‌اجتماعی پرداخت شده است و در سال جاری نیز ۷۰ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهد شد که مجموع مطالبات دریافتی تأمین‌اجتماعی از دولت سیزدهم به ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که رقمی بی‌سابقه است. با استفاده از منابعی که از این طریق در اختیار سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفت، تمام بدهی بانکی تأمین‌اجتماعی که حدود ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بود، تسویه شده است.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه حدود ۴۶ هزار میلیارد تومانی بانک رفاه را نیز انجام دادیم و علاوه بر اینکه بدهکار نیستیم و جلوی خسارات هزینه سالانه سود تسهیلات که حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان بود، گرفته شد، علاوه بر اینها بخشی از منابعی که از محل تأدیه بدهی به‌دست آمد، در این قالب و برای تعهدات آتی سرمایه‌گذاری شد. امیدواریم با رویکری که در برنامه هفتم شاهد هستیم و همچنین با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه تأمین‌اجتماعی، این مسیر با قدرت و قوت تداوم یابد و امیدواری که آغاز شده است و دستاورهایی که در این سال‌ها اتفاق افتاده است، با قدرت ادامه پیدا کند.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، وی افزود: اعتقاد داریم که اگر چه مشکلاتی وجود دارد، اما ظرفیت‌های خوبی داریم و می‌توانیم با استفاده درست از این فرصت‌ها به چالش‌ها غلبه کنیم.

 

شرایط دریافت وام بازنشستگی تامین اجتماعی

مهم‌ترین شرایط دریافت وام بازنشستگی تامین اجتماعی به شرح زیر است:

 ۱. متقاضی دریافت وام باید کارت عضویت کانون بازنشتگی تامین اجتماعی داشته باشد. در صورتیکه کارت عضویت کانون اعتبار نداشته باشد ابتدا به کانون بازنشستگان مراجعه وسپس ثبت نام کنید.

۲. متقاضی باید حقوق ماهانه خود را از بانک رفاه دریافت کند.

۳. متقاضی این وام نباید دارای هیچ‌گونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشد.

۴. دریافت این وام شرایط سنی دارد و سن دریافت‌کننده وام باید کمتر از ۷۸ سال باشد.

۵. افراد نباید در ۲۴ ماه گذشته از تسهیلات مشابه این سازمان استفاده کرده‌‌باشند.

۶. حداقل باید ۱۰ سال از سابقه بیمه‌پردازی این افراد گذشته باشد.

۷. افراد باید حداقل دو فرزند تحت تکفل داشته باشند. گزارش تجارت نیوز، البته برخی از بازنشستگانی که این وام را دریافت کرده‌اند، الزاما همه این شرایط را نداشته‌اند اما مشمول وام بازنشستگی تامین اجتماعی شده‌اند.

مبلغ این وام ۲۰ میلیون تومان، مدت بازپرداخت آن دو سال و کارمزد آن تنها ۴ درصد است./

https://www.asianews.ir/u/b1x
اخبار مرتبط
ثبت نام وام ۳۵ میلیون تومانی فرزندان بازنشستگان کشوری از سوم تیر ماه آغاز شده است؛ این در حالی است که این وام ۸۰ درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است.
مدیرکل امور اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی درباره وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی گفت: از اواخر تیرماه مرحله دوم ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه آغاز می شود.
ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی با دو روش حضوری و اینترنتی قابل انجام است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید