صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۲ / ۱۶:۲۲
کد خبر: 15670
گزارشگر: 213
۲۸۶
۰
۰
۱
معطل ماندن ۲۰۰ تن گوشت برزیلی بیش از یک سال

ترخیص گوشت «احتمالا فاسد» خارجی برای ورود به بازار ایران

ترخیص گوشت «احتمالا فاسد» خارجی برای ورود به بازار ایران
محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی که بیش از یک سال در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس معطل مانده ترخیص و بارگیری می شود.

به گزارش آسیانیوز، محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی که بیش از یکسال در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس معطل مانده و بیم فساد آن می‌رفت با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان تعیین تکلیف شد و دستورات لازم برای تسریع در امر ترخیص و بارگیری آن صادر شد.

دادستان مرکز استان هرمزگان از ترخیص محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی با دستور ویژه قضایی پس از معطلی بیش از یکساله در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

تسنیم نوشت علیرضا احمدی منش دادستان مرکز استان هرمزگان گفت: با دستورات و توصیه‌های تخصصی ریاست قوه قضائیه به مسئولین قضایی استان‌های ساحلی و دارای بندر، مبنی بر استمرار سرکشی از انبارهای گمرکات و بنادر و تعیین تکلیف سریع کالاهای دپو شده، مسئولان قضایی استان هرمزگان در دو سال اخیر بازدیدهای مستمری از بنادر و گمرکات استان بالاخص بندر شهید رجایی بندرعباس داشته اند.


وی افزود: ثمره این بازدیدهای میدانی، ترخیص صدها محموله معطله و متروکه کالاهای مورد نیاز کشور اعم از کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید بوده است.

احمدی منش ادامه داد: محموله ۲۰۰ تنی گوشت منجمد برزیلی که بیش از یکسال در گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس معطل مانده و بیم فساد آن می‌رفت با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان تعیین تکلیف شد و دستورات لازم برای تسریع در امر ترخیص و بارگیری آن صادر گردید.

وی با بیان این مطلب که تأیید سلامت بهداشتی این محموله گوشت برای دستگاه قضایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، بیان داشت: طی جلسه‌ای با دستگاه‌های متولی امر از جمله دامپزشکی استان مقرر شد محموله مذکور مطابق تأییدیه و دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کل کشور در واحدهای تولیدی گوشت حرارت‌دیده مورداستفاده قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین بر لزوم نظارت مستمر بر سلامت این محموله گوشت وارداتی از زمان ترخیص تا زمان توزیع تأکید کرد.

وی در خاتمه تصریح کرد: چنانچه دستگاه‌های اجرایی در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارتخانه متبوع عملکردی مناسب و دقیق داشته باشند، لزومی به ورود دستگاه قضایی به برخی موضوعات اجرایی نخواهد بود./

https://www.asianews.ir/u/b2f
اخبار مرتبط
یک مقام صنفی گفت: یارانه‌ امروز برای واردات گوشت‌های خارجی بی‌کیفیت اختصاص می‌یابد و مخاطرات تولید گوشت داخلی جدی شده است.
مجری طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: بیشتر فروشگاه ها به طرح کالابرگ الکترونیکی متصل و اقلام جدید پروتئینی نظیر ماهی و حبوبات نیز به لیست ۱۰ قلم کالای قبلی اضافه شده است.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب مرغ را اعلام کرد و گفت با فروش بالاتر از نرخ مصوب برخورد می‌کنند.
برند ایتالیایی دلونگی یکی از محبوب‌ترین برندها با سابقه درخشانی در زمینه تولید انواع لوازم برقی خانه و آشپزخانه است. استقبال کم‌نظیر خریداران و متقاضیان دستگاه‌های اسپرسوساز و قهوه‌ساز تولید شده توسط این برند اهمیت شناخت تفاوت اسپرسوساز دلونگی اصل و تقلبی را آشکار می‌کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید