صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۱ تیر ۱۴۰۲ / ۱۵:۳۴
کد خبر: 15713
گزارشگر: 213
۵۳۹
۰
۰
۱
انتصاب ژنرال ۴ ستاره زن از سوی جو بایدن

زنی که «فرمانده نیروی دریایی آمریکا» شد؛ چه شکلی است؟/عکس

زنی که «فرمانده نیروی دریایی آمریکا» شد؛ چه شکلی است؟/عکس
جو بایدن رئیس جمهور امریکا «لیز فرانشتی» ۵۸ ساله را به عنوان گزینه فرماندهی نیروی دریایی امریکا معرفی کرد.

به گزارش آسیانیوز، «لیز فرانشتی» اولین زن خواهد بود که به سمت فرماندهی نیروی دریایی آمریکا می رسد.
برای اولین بار، یک زن ، فرمانده نیروی دریایی امریکا می شود.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا " لیز فرانشتی" ( Lisa M. Franchetti )  ۵۸ ساله را به عنوان گزینه فرماندهی نیروی دریایی امریکا معرفی کرد.

این اقدام از سوی رسانه ها و تحلیلگران امریکایی به عنوان گام تاریخی توصیف شده که می تواند کلیشه جنسیتی درباره فرماندهان رده بالا در ارتش امریکا را بشکند.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا

ژنرال دریایی لیز فرانشتی
به گزارش عصر ایران، در صورتی که کنگره امریکا این انتخاب جو بایدن را تایید کند؛ او اولین زن تاریخ امریکاست که به فرماندهی نیروی دریایی ارتش امریکا و عضویت ستاد مشترک می رسد.

---------------

بیشتر بخوانید

پنهان کاری درباره فرازمینی ها تمام شد

---------------------------------

لیز فرانشتی هم اکنون معاون فرمانده نیروی دریایی ارتش امریکا را برعهده دارد. وزارت دفاع امریکا او را افسر با تجربه گسترده در عملیات و سیاستگذاری توصیف کرده است.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا

وی در گذشته هم سمت های متعددی از جمله مدیر استراتژی، برنامه ریزی و سیاستگذاری در ستاد مشترک، فرماندهی ناوگان ششم دریایی امریکا مستقر در کره جنوبی و فرماندهی مجموعه کاییر استرایک 9 و 15 را داشت.

او در سال 1985 وارد برنامه آموزش افسران ذخیره نیروی دریایی در دانشگاه نورث وسترن شد. لیسانس علوم در روزنامه نگاری و فوق لیسانس مدیریت در دانشکده جنگ دریایی در دانشگاه فینیکس دارد. انتصاب نهایی بعد از موافقت مجلس سنا (پارلمان امریکا) انجام می شود.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا روز جمعه (دیروز) ضمن معرفی وی برای سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش امریکا او را چهره ای با تجربه 38 ساله در این زمینه توصیف کرد.

در بیانیه بایدن آمده است:

"فرانشتی در طول مسیر حرفه ای خود، دارای تجربه گسترده ای در زمینه های عملیات و سیاستگذاری است".
او به این موضوع هم اشاره کرد که فرانشتی دومین زن تاریخ امریکاست که به درجه نظامی ژنرال 4 ستاره نیروی دریایی امریکا می رسد. بایدن گفت وقتی فرانشتی به تایید نهایی برسد به عنوان فرمانده نیروی دریایی و عضو ستاد مشترک، دوباره وارد
تاریخ خواهد شد.

جو بایدن پیش از این هم ژنرال بازنشسته و رنگین پوست، "لوید آستین" را به عنوان وزیر دفاع امریکا منصوب کرده بود
 
تصمیم بایدن برای معرفی لیز فرانشتی یک تصمیم غافلگیرکننده بود زیرا جمع زیادی از مسوولان وزارت دفاع (پنتاگون) پیش بینی می کردند بایدن، ژنرال دریایی، "سمویل بابارو" فرمانده نیروی دریایی امریکا در اقیانوس آرام را برای فرماندهی این نیرو معرفی می کرد زیرا تجربه رویارویی با چالش روبه افزایش چین را دارد.


برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، در امریکا، نیروی دریایی، بزرگترین نیرو و نیروی پایه به شمار می رود.

در آمریکا رئیس حکومت معروف به "رئیس جمهوری" همزمان با ریاست حکومت و قوه مجریه (دولت)، فرمانده کل نیروهای مسلح کشور است.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا

بایدن قبلا هم وزیر دفاع و فرمانده ارتش را از میان افراد رنگین پوست انتخاب کرده بود. هم اکنون وزیر دفاع آمریکا ژنرال بازنشسته "لوید آستین" یک رنگین پوست است.

گزینه بایدن برای فرماندهی ارتش امریکا (رئیس ستاد مشترک)، ارتشبد "چارلز براون" (Charles Q. Brown Jr) یک ژنرال رنگین پوست و آفریقایی تبار است. او دومین فرمانده رنگین پوست ارتش امریکاست.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا هم قبلا ارتشبد "چارلز براون" (Charles Q. Brown Jr) ژنرال رنگین پوست و آفریقایی تبار را برای ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح معرفی کرد
 
ارتش امریکا بزرگترین ارتش جهان به لحاظ تعداد نیرو و تجهیزات است. ارتش آمریکا تنها ارتشی است که در سراسر جهان حضور دارد و قادر به انجام عملیات است.

نیروهای مسلح امریکا از 6 نیرو تشکیل شده است: زمینی، دریایی، هوایی، فضایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی

ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا 8 عضو دارد: رئیس ستاد (فرمانده ارتش)، جانشین رئیس ستاد، فرمانده ستاد، فرمانده نیروی دریایی، فرمانده نیروی هوایی، فرمانده گارد ملی، فرمانده نیروی فضایی و فرمانده نیروی تفنگداران دریایی./

https://www.asianews.ir/u/b3j
اخبار مرتبط
کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد پنهان کاری از مردم درباره وجود پدیده فرازمین و بشقاب پرنده را خاتمه می دهند و بر این اساس یک نشست عمومی درباره یوفوها(UFO) برگزار خواهد شد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مخالفت شورای بین المللی دریانوردی با برگزاری یک نشست دریانوردی در ایران توضیحاتی داد.
آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت آمریکا قرار است چندین فروند هواپیمای جنگنده و ناوشکن را که پیش از این در دریای سرخ مستقر بوده، به خلیج فارس اعزام کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید