صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۲۳:۱۹
کد خبر: 15738
گزارشگر: 213
۳۰۹۰۵
۰
۲
۷
یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه

نقدینگی لازم برای عرضه اولیه «فن افزار» در مردادماه

نقدینگی لازم برای عرضه اولیه «فن افزار» در مردادماه
شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا به‌عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن، عرضه اولیه با نماد فن افزار را در فرابورس ارائه می دهد.

به گزارش آسیانیوز، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا به‌عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن، از عرضه اولیه سهام این شرکت با نماد فن افزار در فرابورس خبر داد.

نشست خبری ویژه معرفی شرکت توسعه فن افزار توسن با حضور مدیران این مجموعه در فرابورس ایران برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت توسعه فن افزار توسن مدیرعامل، معاون مالی پشتیبانی، ارزش‌گذار و نماینده سهامدار عمده به تشریح آخرین وضعیت این مجموعه پرداختند.

مدیرعامل شرکت توسعه فن افزار توسن با اشاره به اینکه نام تجاری این شرکت توسن تکنو و نماد آن برای ورود به بازار سرمایه فن افزار است، گفت: این مجموعه سال 1389 تأسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار آن از یک دهه قبل آغاز شده بود.

--------------

بیشتر بخوانید

پیش‌بینی بورس در هفته اول مرداد/پایان افت بازار سهام

--------------------------------

به گفته احمد پویانفر، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا- به عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن-، ارزش منصفانه سهام خرد این مجموعه در تیرماه 1402، مبلغ 1736 میلیارد تومان تخمین زده شده است. گفتنی است برای تخمین ارزش فن افزار از روش نسبی p/e و p/s و دو روش درآمدی ddm و fcff استفاده شده است.


همچنین ارزش تخمینی بدون اعمال کسر نقدشوندگی و با اعمال کسر کنترل 25 درصدی صرفا برای روش جریان نقد آزاد برآورد شده است.

پویانفر در خصوص ارزش‌گذاری فن افزار توسن ادامه داد: «از دیدگاه ارزش‌گذاری روند رشد درآمد و بهای تمام شده مهم است که بهای تمام شده 33 درصد، نرخ فروش 31 درصد و سود عملیاتی 24 درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد به تناسب بهای تمام شده نرخ فروش و سود هم رشد کرده است. این نشان می‌دهد شرکت توان مدیریت کسب‌وکار را در صنعت خود دارد.»

 ارزش سهام فن افزا چقدر است؟
گفتنی است با توجه به جمع‌بندی ارزش‌گذاری، میانگین ساده ارزش تخمینی 2542 و میانگین ارزش تخمینی برابر با 1736 میلیارد تومان است. ارزش هر ورقه سهام شرکت که با نماد فن افزا وارد بورس می‌شود، نیز برابر با 1157 تومان است.

این مجموعه، زیرمجموعه شرکت تک وست است که بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ گردش مالی در این گروه است. نام تجاری شرکت توسن تکنو و نماد فن افزار برای ورود به بازار سرمایه انتخاب شد. این مجموعه سال 1389 تاسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار از یک دهه قبل آغاز شده بود. فن افزار، یک مجموعه‌ دانش‌بنیان تولیدی است.

گفتنی است توسن تکنو به دلیل ترکیب فعالیتی، شرکت منحصربه‌فردی بوده و با ساختار مدرن فعال است و پنج کسب‌وکار دارد. کسب‌وکار پایه در بخش پرداخت‌هاست و بزرگ‌ترین تولیدکننده کارت‌خوان در کشور است. کسب‌وکار دوم، بیزینس پوینت است که ارائه خدمات پس از فروش است.

کسب‌وکار سوم فناورانه است که حدود سه سال است که سرمایه‌گذاری شده و در زمینه هوش مصنوعی است. بیزینس چهارم با نام تجاری شاپ است، بحث تجارت دیجیتال است و صندوق‌های فروشگاهی دیجیتال را شامل می‌شود.

کسب‌وکار پنجم این مجموعه مانی تک است که یک نئوبانک اصناف است و شروع آن با سرویس‌های خودپرداز است و به 20 میلیون ایرانی سرویس می‌دهد که درآمد 9 ماهه‌اش 300 میلیارد تومان بوده است. در مکان‌هایی حضور دارد که بانک‌ها امکان حضور ندراند.

این مجموعه چهار میلیون کارتخوان به بازار کشور ارائه کرده است./

پروانه توکلی
https://www.asianews.ir/u/b48
اخبار مرتبط
سریال روز‌های تلخ بازار بورس تا کجا ادامه دارد؟ کارشناس بازار‌های مالی گفت: متولی گری سازمان بورس هر زمان لازم می‌دانند با انواع توجیه‌های منفعتی و اقتضائی، حقوق سرمایه گذاران را تهدید و به جیب مردم دست درازی می‌کند.
عرضه اولیه «فصبا» نسبت به عرضه های قبلی از جنبه معاملاتی تفاوت هایی دارد؛ این نماد روز ۲۸ تیر عرضه خواهد شد.
عرضه اولیه سهام شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس با نماد «فصبا» هفته آینده ارائه می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید