صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۵:۲۹
کد خبر: 15748
گزارشگر: 213
۲۰۴
۰
۰
۲
قائم مقام بیمه مرکزی توضیح داد

آخرین وضعیت درباره لغو شرط صدور بیمه شخص ثالث

آخرین وضعیت درباره لغو شرط صدور بیمه شخص ثالث
قائم مقام بیمه مرکزی درباره درخواست لغو شرط صدور بیمه شخص ثالث توضیح داد.
به گزارش آسیانیوز، قائم مقام بیمه مرکزی توضیحاتی را درمورد درخواست لغو شرط صدور بیمه شخص ثالث ارائه کرد.

مجید مشعلچی گفت‌: با بیان اینکه بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ بیمه مرکزی مکلف است هنگام صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث تصفیه حساب آزادراهی را از فرد اخذ کند، اظهار کرد: بنابراین اجرای آن الزام قانونی است؛ بر این اساس سیستم‌های نظارتی ورود کردند و هر فردی ترک فعل کرده را به مراجع قضایی معرفی می‌کنند. در این راستا بیمه مرکزی با کمترین تبعات قانون مذکور را اجرایی کرد و بیمه شدگان مشکلی ندارند.

وی با اشاره به درخواست مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی برای بازنگری در این بند قانونی از سوی مجلس گفت: این نگرانی وجود داشت که با اجرای این قانون توسعه بیمه با چالش مواجه شود درحالی که اینطور نیست و قانون در حال اجرایی شدن است.

به گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش، شرط جدید صدور بیمه‌نامه شخص ثالث از ۱۷ تیرماه برای صدور کد یکتا منوط به مفاصا حساب عوارض آزادراهی و بزرگراهی بوده و در صورت بدهی بیمه‌گذار، سامانه سنهاب کد یکتا صادر نخواهد کرد./
https://www.asianews.ir/u/b4h
اخبار مرتبط
سرپرست ستاد سوخت گفت: صدور کارت سوخت و واریز یارانه سوخت وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث ممنوع است.
قائم مقام بیمه مرکزی هفته گذشته، اعلام کرد شرط جدید صدور بیمه‌نامه شخص ثالث از ۱۷ تیرماه ، احذ مفاصا حساب عوارض آزادراهی و بزرگراهی خواهد بود.
مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی در خصوص شرط جدید بیمه مرکزی برای صدور بیمه نامه شخص ثالث در پرداخت عوارض بزرگراهی از سوی بیمه گذاران توضیحاتی داد.
قائم‌مقام بیمه مرکزی اعلام کرد بر اساس قانون بودجه سال جاری هنگام صدور بیمه نامه‌های شخص ثالث، باید تسویه حساب آزادراهی هم اخذ شود!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید