صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۹:۱۶
کد خبر: 15752
گزارشگر: 306
۱۱۸
۰
۰
۴

آزادی ۴۴ زندانی جرائم غیر عمد یزدی در ۴ ماهه ابتدایی سال

آزادی ۴۴ زندانی جرائم غیر عمد یزدی در ۴ ماهه ابتدایی سال
یزد - مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان از آزادی ۴۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد

آسیانیوز / یزد ؛ سید مسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم از آزادی تعداد ۴۴ محکوم مالی جرائم غیر عمد به همت ستاد مردمی دیه و با مشارکت نیکوکاران یزدی خبر داد.

عظیمی افزود: رقم بدهی این زندانیان آزاد شده ۶۷۰ میلیاردریال بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۵۸۰ میلیارد تامین گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۹۰ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۴۴ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۳۴ مددجو مربوط به محکومین مالی ، تعداد ۸ محکوم مربوط به پرداخت مهریه و تعداد ۲ محکوم نیز مربوط به پرداخت نفقه بودند.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تقدیر از زحمات بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۱۰ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد مردمی و تعداد ۳۴ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۷ مددجو زن و ۳۷ مددجو مرد بودند.

عظیمی در ادامه از اجرای پویش ” هر هیئت آزادی یک زندانی ” به مناسبت ماه محرم خبر داد و گفت: در این ایام این ستاد مردمی دیه با همکاری شهرداری یزد برای چهارمین سال متوالی اقدام به برگزاری این پویش نموده تا بتوانیم در این ایام زمینه آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده و جامعه را فراهم نماییم.

وی ضمن تقدیر از صدا وسیمای مرکز استان به دلیل حمایت ویژه از این پویش گفت: به کوشش روابط عمومی ستاد دیه و با همکاری شهرداری یزد سال جاری نیز تیزری با موضوع کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ساخته شد که به صورت مکرر از شبکه استانی یزد پخش میگردد و در کنار آن شماره حساب های ستاد مردمی دیه نیز به صورت زیرنویس به مردم اعلام میگردد.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد تصریح کرد: نیکوکاران دارالعباده همواره همراه ستاد مردمی دیه استان یزد بودند و در تمام فصول سال این ستاد را تنها نگذاشتند به صورت ویژه در ایام ماه مبارک رمضان و همینطور ماه محرم که ما شاهد ثبت کمک های آنها با نیات و نذورات متفاوت هستیم.

عظیمی در پایان گفت: ستاد مردمی دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که فعالیت امداد رسانی دارد و تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین  می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷  و  شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵*  کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .

وی یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد جهت پاسخگویی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

آزادی ۴۴ زندانی جرائم غیر عمد یزدی در ۴ ماهه ابتدایی سال  ، سید مسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد

https://www.asianews.ir/u/b4l
اخبار مرتبط
یزد - رییس اجرای احکام دادسرای گفت: در ایام مبارک دهه امات و ولایت و همزمان با روز مباهله محکوم به قصاص 30 دقیقه قبل از اجرای حکم از چوبه دار رهایی یافت
یزد - همزمان با هفته قوه قضاییه مدیر کل زندانها و نایب رئیس هییت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد و مسئول مددکاری و مدیر رواط عمومی و مسئول جذب کمک های خیرین ستاد مردمی دیه استان یزد با حضور در مصلای نماز جمعه پاسخگوی سولات قضایی مردم بودند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید