صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۹ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۳:۳۲
کد خبر: 15833
گزارشگر: 2
۲۰۹۴
۰
۰
۳
پروفیل‌های آهنی

اندازه های پروفیل قوطی موجود در بازار ایران (ضخامت و ابعاد استاندارد پروفیل قوطی)

اندازه های پروفیل قوطی موجود در بازار ایران (ضخامت و ابعاد استاندارد پروفیل قوطی)
پروفیل‌های آهنی که سطح مقطع آن‌ها به شکل مربع و مستطیل هستند، در ایران به عنوان پروفیل قوطی شناخته می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند. این نوع از مقاطع فولادی در پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، شهر‌سازی و بسیاری دیگر از مصارف به کار گرفته می‌شوند و از این رو، انواع مختلفی از آن به تولید رسیده است.

با توجه به اینکه ابعاد این پروفیل‌های قوطی در عملکرد سازه تاثیرگذار است و گذشته از آن در محاسبات مربوطه نیز لحاظ می‌شود، بایستی در انتخاب ابعاد و ضخامت این نوع مقاطع دقت بیشتری به خرج داد.
اگر اندازه‌های پروفیل قوطی موجود در بازار ایران برای مصارف مختلف برای شما اهمیت دارد، تا انتهای این نوشته همراه ما باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

ابعاد استاندارد پروفیل فلزی

در بازار آهن‌آلات، با توجه به ابعاد و شکل مقاطع، انواع متنوعی از پروفیل‌های فلزی را می‌توانید تهیه کنید. همانطور که پیش از این گفته شد، قوطی‌ها گونه‌ای از انواع پروفیل با شکل مقطع مربع و یا مستطیل هستند. ابعاد پروفیل قوطی مربعی شامل 10*10 تا 500*500 می‌شود. طول قوطی‌های مستطیلی معمولا از ۱۰۰ تا ۳۰۰ و عرض آن‌ها نیز از ۴۰ تا ۱۳۵ تغییر می‌کند و شامل طیف گسترده‌ای از ابعاد می‌شود.

ضخامت پروفیل قوطی

به طورکلی ضخامت پروفیل قوطی از حدود ۰/۵ میلیمتر شروع می‌شود. با افزایش ضخامت وزن و کاربرد این نوع مقاطع تغییر خواهد کرد. همچنین ضخامت پروفیل‌های فلزی تاثیر زیادی در تحمل وزن و حتی قیمت پروفیل‌های فلزی دارد. به عنوان مثال قیمت قوطی ۱۰ در ۱۰ با توجه به ضخامت آن متفاوت خواهد بود.
پروفیل قوطی های با ضخامت کمتر از ۲ میلیمتر سبک بوده و در مواردی که استحکام بالایی مورد نیاز نباشد، استفاده می‌شود. پروفیل قوطی با ضخامت ۲ تا ۴ معمولا در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد دارد و ضخامت‌های بیشتر در صنعت‌های همچون خودروسازی و ماشین‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معرفی انواع پروفیل قوطی در ایران

تولید و واردات پروفیل قوطی، بسته به صنایعی است که در آن کشور فعال هستند. با توجه به فعالیت صنعتی بالای کشور ایران، انواع مختلفی از پروفیل‌های قوطی در ایران وجود دارد که برخی از این اوضاع به شرح زیر هستند:

  • پروفیل آهنی
  • پروفیل استیل
  • پروفیل گالوانیزه
  • پروفیل آلومینیومی
  • پروفیل کامپوزیتی

اینکه کدام یک از موارد مذکور برای کدام صنعت اهمیت دارد و مناسب است، به ویژگی‌های عناصر و نیاز‌هایی که در آن صنعت وجود دارد وابسته است. جدا از بحث جنس، انواع مختلفی از انواع پروفیل از نظر ابعاد نیز باید بررسی شوند. جدول اشتال پروفیل قوطی موجود در ایران به شرح زیر است.
جدول اشتال پروفیل قوطی عبارت است از:

اشتال پروفیل قوطی

جدول استاندارد پروفیل قوطی

خرید انواع پروفیل قوطی در ایران

اگر برای مصارف صنعتی، ساختمان‌سازی و هر نوع مصارف دیگری نیازمند خرید پروفیل قوطی هستید، پیشنهاد ما برای شما مجموعه آیرومارت است. آیرومارت (پیشرو صنعت نفت آسیا)، تامین‌کننده انواع پروفیل فولادی و استیل در کنار دیگر مقاطع فولادی است.
در خرید آهن‌آلات از این مجموعه بازرگانی، می‌توانید از خدماتی نظیر قیمت رقابتی، امکان پیگیری دقیق سفارشات، بهره‌مندی از مشاوره افراد متخصص در این زمینه و بسیاری دیگر از خدمات خرید بهره‌مند شوید. آیرومارت با سرلوحه قراردادن شعار یک کلیک تا خرید آهن و استعلام و ثبت سفارش آنلاین، تلاش کرده تا در راستای خرید راحت و سریع آهن‌آلات گامی موثر بردارد.

برای خرید و بررسی قیمت محصولات مختلف نظیر قیمت پروفیل ۳۰ در ۶۰ و هر نوع دیگری از پروفیل مربعی یا مستطیلی، تنها کافی است که به سایت آیرمارت به آدرس www.iromart.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02145306 تماس حاصل کنید.

https://www.asianews.ir/u/b6s
اخبار مرتبط
نبشی و ناودانی دو محصول بسیار پر‌کاربرد در صنعت ساخت و ساز به شمار می‌روند که از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد در صنعت تفاوت‌های بسیاری دارند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید