صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۴
کد خبر: 15855
گزارشگر: 213
۲۹۵
۰
۰
۱
خبر مهم رییس کل دادگستری هرمزگان

ترخیص ۱۰۰۰ خودروی وارداتی

ترخیص ۱۰۰۰ خودروی وارداتی
رییس کل دادگستری هرمزگان امروز از دستور ترخیص هزار دستگاه خودروی «هیوندای النترا»، «توسان»، «کریتا»، «اکسنت» و «سان یانگ» به کشور خبر داد.

به گزارش آسیانیوز، رییس کل دادگستری هرمزگان، برای جلوگیری از معطلی و احتکار، دستور ترخیص 1000 خودروی وارداتی در بنادر استان را داد.

مجتبی قهرمانی، رییس کل دادگستری هرمزگان روز سه‌شنبه با اشاره به گزارش‌های واصله مبنی بر واردات حدود هزار دستگاه خودروی «هیوندای النترا»، «توسان»، «کریتا»، «اکسنت» و «سان یانگ» به کشور و معطلی چند ماهه آن‌ها در بنادر استان هرمزگان، با صدور دستور ویژه قضایی از مدیران کل استاندارد، بنادر و دریانوردی و گمرکات استان خواست ضمن پیگیری موضوع به سرعت جهت تعیین تکلیف و ترخیص این خودروها اقدام کنند.

---------

بیشتر بخوانید

آغاز ثبت نام نوبت سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه از شهریور+جزئیات

------------------------------

به گزارش ایرنا، وی به دادستان بندرعباس و مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان نیز ماموریت داد به منظور جلوگیری از احتکار و سوء استفاده‌های احتمالی با ورود به موضوع تاخیر به وجود آمده در ترخیص خودروهای وارداتی، شرکت‌های واردکننده را مکلف نمایند به نحوی عمل کنند که در حداقل زمان ممکن، فرآیند ترخیص این خودروها انجام شود و همچنین از این دستگاه ها خواست با اتخاذ تمهیدات لازم بر روند ترخیص این خودروها تا زمان تحویل آن‌ها به مشتریان واقعی نظارت کنند.

رییس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه انبارهای گمرکات نباید به مامنی برای احتکار کالا تبدیل شوند، تاکید کرد: در صورت اثبات هرگونه تخلف و معطلی بدون دلیل با هدف احتکار و افزایش قیمت کالاهای وارداتی یا کسب منافع غیرقانونی، ضمن تشکیل پرونده قضایی و تعزیراتی برای متخلفان با آن‌ها قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: سیاست دستگاه قضایی استان تسهیل تجارت و رفع موانع صادرات و واردات است که با حضور میدانی و نظارت پی درپی قبل از رسوب کالا ها و ایجاد آسیب و با ورود به موقع در کمک به بازرگانان و حمایت از دولت، وظایف غیرمحکمه داری خود را انجام می‌دهیم./


https://www.asianews.ir/u/b7d
اخبار مرتبط
خرید قطعات و لوازم تیگو ۵ از واردکننده اصلی
شرایط طرح فروش فوری کرمان موتور در مرداد ۱۴۰۲ شامل جک K7، S3، J4،J7 اعلام شد.
شرکت کرمان موتور برای خودروی جک J4 که از طریق سامانه یکپارچه به فروش رسانده بود شرایط فروش اقساطی اعلام کرده است.
مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: ثبت‌نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو در شهریور ماه انجام می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید