صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۱:۱۰
کد خبر: 15888
گزارشگر: 213
۲۹۳
۰
۰
۱
حاشیه های تعطیل شدن یک زندان

جزئیات درباره تعطیلی زندان رجایی‌شهر

جزئیات درباره تعطیلی زندان رجایی‌شهر
بنا بر اعلام قوه قضاییه، تخلیه زندان رجایی‌شهر در استان البرز که از روز سه‌شنبه، ۱۰ مرداد، آغاز شد،امروز، شنبه، ۱۴ مرداد، رسما به پایان رسید.
به گزارش آسیانیوز، زندان رجایی‌شهر کرج روز شنبه، ۱۴ مرداد، به‌ طور کامل تخلیه و تعطیل اعلام شد.

بنا بر اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، تخلیه زندان رجایی‌شهر در استان البرز که از روز سه‌شنبه، ۱۰ مرداد، آغاز شده بود در روز شنبه، ۱۴ مرداد، رسما به پایان رسید.

به نوشته روابط عمومی این قوه، تمامی زندانیان رجایی‌شهر به زندان قزلحصار که آن هم در همین استان قرار دارد، «منتقل شدند».

بر اساس گزارش ها و به نقل از رئیس قوه قضاییه، تخلیه زندان رجایی‌شهر بر اساس «مصوبات سفر استانی رئیس قوه قضاییه به استان البرز در تاریخ ۱۸ فروردین» صورت گرفته است.

برخی شنیده ها در حالی از انتقال زندانیان زندان رجایی‌شهر به زندان قزلحصار خبر می‌دهند که هفته گذشته برخی منابع از انتقال شماری از زندانیان سیاسی به زندان اوین خبر داده بودند.

یک سایت حقوق بشری مدعی شد سامان یاسین، سعید ماسوری، افشین بایمانی، حمزه سواری‌لفته، مطلب احمدیان، لقمان‌امین‌پور و محمد شافعی ازجمله زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر بودند که به زندان اوین منتقل شده‌اند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، تخلیه این زندان ناگهانی و فوری انجام شده و گفته شده زندانیان «فرصت جمع‌آوری وسایل شخصی و داروهای خود را نیافته بودند».

هنوز مشخص نیست که طرح آینده قوه قضاییه برای زندان رجایی‌شهر یا گوهردشت چیست، اما در تمام بیانیه‌های مربوطه بر این تاکید شده است که این زندان «در یکی از بهترین نقاط استان البرز قرار دارد».

زندان رجایی‌شهر با نام قبلی «زندان گوهردشت» در شمال شهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

همچنین در سال‌های اخیر زندانیان اعتراضات سال ۸۸ نیز به این زندان منتقل شده بودند.

طی دهه‌های اخیر بسیاری از زندانیان دوران محکومیت خود را در این زندان سپری کرده‌ اند./
https://www.asianews.ir/u/b8a
اخبار مرتبط
یزد - مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان از برگزاری پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» همزمان با ماه‌های محرم و صفر خبر داد
روزنامه شرق الاوسط، مدعی شد پژوهشگر اسرائیلی-روس ربوده شده در عراق به ایران منتقل شده و اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره برای تبادل او با یک زندانی ایرانی در تل‌آویو هستند.
در پی انتشار مطالبی در مورد وضعیت مبهم آزادی برخی از محکومان مرکز رسانه قوه قضاییه توضیحاتی منتشر کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید