صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۳:۴۸
کد خبر: 15892
گزارشگر: 213
۲۸۰
۰
۰
۲
اتفاق هولناک در متروی تهران

جزئیات درباره قطع دست کودک ۹ ساله در پله برقی مترو

جزئیات درباره قطع دست کودک ۹ ساله در پله برقی مترو
روز جمعه ۱۳ مردادماه ، دست یک بچه ۹ ساله در پله برقی بیرونی و نزدیک ورودی ایستگاه مترو علی آباد قطع شد.

به گزارش آسیانیوز، جمعه ۱۳ مردادماه ، دست یک بچه ۹ ساله در پله برقی بیرونی و نزدیک ورودی ایستگاه مترو علی آباد قطع شد.

در حالی که علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه نشست هیات دولت گفته بود برای خبرنگاران تور می‌گذارد تا نشان دهد وضعیت پله برقی های تحت مدیریت شهرداری تهران آن‌طور که شهروندان معترض هستند نیست ، جمعه ۱۳ مردادماه ، دست یک بچه ۹ ساله در پله برقی بیرونی و نزدیک ورودی ایستگاه مترو علی آباد قطع شد.

 در پی حادثه مورخ جمعه شب مورخ ۱۳ مرداد ماه در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست شد.

براساس گزارش ها، کودک در پله برقی که در مسیر پایین رو به صورت نشسته در حال حرکت بوده و دست خود را روی سطح پله قرار داده بود. پس از رسیدن به سطح ثابت (صفحه کامپلیت) انگشتان وارد دندانه های پایانی پله شده و به داخل کشیده شده که پس از آن بلافاصله مکانیزم ایمنی صفحه کامپلیت درگیر شده و فرمان خاموش شدن پله برقی صادر شده است.

شهرداری تهران ضمن‌ تایید این ماجرا گفت؛ علت حادثه به وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی‌احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله‌برقی و بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است.

اطلاعیه شهرداری در این باره در ادامه آمده است:


 شایان ذکر است مطابق با استاندارد EN۱۱۵ استفاده کودکان از پله برقی می‌بایست با در دست داشتن دست والدین صورت پذیرد که بر همین راستا علائم هشدار مربوطه در کلیه پله برقی های سطح شهر نصب شده است.

ضمن آرزوی بهبودی برای این خانواده محترم، لازم به توضیح است که مدار فرمان پله برقی مذکور دارای کارکرد مناسب بوده که مطابق گزارش افسر ایمنی که طی هفته جاری و ۳ روز قبل از حادثه بازدید شده کلیه اجزای ایمنی دارای عملکرد مناسب بوده و شانه های صفحه کامپ به صورت سالم بوده که بازدید صورت گرفته توسط کارشناسان ایمنی گواه همین موضوع می باشد.

براین اساس حادثه پله برقی به وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله برقی و بی توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است. این در حالی است که در صورتی که سیستم ایمنی خاموشی پله برقی به موقع فعال نمی‌شد، ممکن بود حادثه دلخراش تری پیش می‌آمد.»

https://www.asianews.ir/u/b8f
اخبار مرتبط
در حالی که حداقل حقوق در سال آینده با ۲۰ درصد افزایش، ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان تعیین شده است، قیمت بلیت مترو از سال آینده افزایش ۲۵ درصدی خواهد داشت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید