صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۷ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۲۹
کد خبر: 15937
گزارشگر: 2
۲۰۸
۰
۰
۱
خرید مقاطع فلزی

قیمت قوطی پروفیل ستونی ۱۴

قیمت قوطی پروفیل ستونی ۱۴
برای خرید مقاطع فلزی به ویژه قوطی پروفیل، مواردی وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کنیم، اولین مورد قیمت قوطی ستونی ۱۴ است که با توجه به وزن، ضخامت مقطع، طول شاخه متغیر می‌باشد، قیمت پروفیل ستونی ۱۴ با توجه به صرفه اقتصادی که در ساخت و ساز ایجاد می‌کند به عنوان یک شاخصه اصلی این محصول شناخته می‌شود و دلیل اصلی تقاضا زیاد آن است. این مقاطع آهنی به طور معمول در شاخه‌های ۶ متری و ضخامت ۲/۵ تا ۶ میلی‌متری تولید می‌شوند.

به عنوان یک پیمانکار فعال با ۲۵ سال فعالیت در حوزه ساخت و ساز منابع معتبری را به شما معرفی می‌کنم تا بتوانید خرید و قیمت قوطی پروفیل ستونی ۱۴ به‌صرفه را تجربه کنید.

برند قوطی

ضخامت(میلیمتر)

طول هر شاخه(متر)

وزن(کیلوگرم)

قیمت هر کیلو(تومان)

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

2.5

6

68

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

3

6

80

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

3.5

6

93

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

4

6

106

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

4.5

6

117

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

5

6

133

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

6

6

159

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

8

6

212

29.720

قوطی 14 اکسین فولاد پیشگام

10

6

265

29.720

قیمت قوطی ستونی سبک و سنگین

با توجه به کاربرد این نوع قوطی برای استفاده‌های ساختمانی و صنعتی، سایزهای متفاوتی در نظر گرفته می‌شود، برای مثال از سازه‌های چند طبقه می‌ّایست از قوطی ستونی ۱۴ سنگین و باکیفیت استفاده شود، در مقابل برای کاربردهای جانبی می‌توان از قوطی پروفیل ستونی ۱۴ سبک بهره گرفت.

بدین ترتیب وابسته به وزن این مقاطع قیمت نهایی قوطی ستونی سبک و سنگین نیز تغییر خواهد کرد، برای دسترسی به نرخ روزانه این محصولات به پلتفرم قیمت دهی روزانه ما که در ادامه آن را در دسترس قرار داده‌ایم مراجعه کنید. در حال حاضر پلتفرم‌های قیمت‌دهی مانند امروزآهن در حوزه آهن آلات ساختمانی دریافت قیمت را برای مشتریان بسیار آسان نموده است، با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید خریدی به‌صرفه را تجربه کنید.

وزن انواع قوطی ستونی ۱۴

همانطور که می‌دانید در انواع قوطی پروفیل که توسط برندهای مختلف تولید و روانه بازار می‌شوند تفاوت‌هایی وجود دارد، یکی از این تفاوت‌ها وزن آن‌هاست، به طور کلی برای محاسبه وزن قوطی ستونی سایز ۱۴ می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:
وزن = حجم کل قوطی ستونی(طول*عرض*ارتفاع) * چگالی * (1 - (ضخامت / قطر داخلی))
حالا می‌خواهیم بر اساس این فرمول، وزن برخی از پرتقاضاترین نمونه‌های این محصول را بررسی و قیمت هر شاخه قوطی ستونی ۱۴ را در این وزن به دست آوریم:

 • قوطی 14، ضخامت 3، طول 6 متر = 80
 • قوطی 14، ضخامت 3.5، طول 6 متر = 93
 • قوطی 14، ضخامت 4، طول 6 متر = 106
 • قوطی 14، ضخامت 5، طول 6 متر = 133
 • قوطی 14، ضخامت 6، طول 6 متر = 159
 • قوطی 14، ضخامت 8، طول 6 متر = 212
 • قوطی 14، ضخامت 10، طول 6 متر = 265

وزن قوطی ستونی ۱۴ را در ضخامت ۳ تا ۱۰ در قسمت بالا مشاهده می‌کنید، حال می‌خواهیم این قیمت هر شاخه قوطی ۱۴x۱۴ را محاسبه کنیم:

 • قیمت قوطی ستونی 14 سبک با ضخامت 3 = 2,377,600‬ تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سبک با ضخامت 3.5 = 2,853,120 تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سبک با ضخامت 4 = 3,150,320 تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سنگین با ضخامت 5 = 3,952,760 تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سنگین با ضخامت 6 = 4,725,480 تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سنگین با ضخامت 8 = 6,300,640 تومان
 • قیمت قوطی ستونی 14 سنگین با ضخامت 10 = 7,875,800 تومان

این قیمت‌ها مربوط به تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۲ می باشد، چنانچه می‌خواهید قیمت قوطی ستونی ۱۴ را به صورت روزانه مشاهده کنید بر روی لینک کلیک کنید.

ارتباط کاربرد با قیمت قوطی پروفیل ستونی ۱۴ در۱۴

موارد استفاده قوطی ستونی ۱۴ میل به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. ساختمانی
 2. صنعتی

در موارد بالا کیفیت کلی مقاطع قوطع پروفیل در ساختمان سازی اهمیت بیشتری دارد به همین دلیل خرید قوطی ۱۴ ستونی از برندهای معتبر و قدیمی لازم و ضروری است.

قوطی ستونی

اما در موارد صنعتی امکان بازسازی و جایگزینی این موارد وجود دارد، توصیه می‌شود در ابتدا در انتخاب این محصول دقت کافی را داشته باشید، این امر به شما کمک می‌کند تا از دوباره کاری و صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید. در ادامه برخی از کاربردهای قوطی ستونی ۱۴۰x۱۴۰ میلی‌متر را جمع آوری کرده‌ایم:

 • خودروسازی و صنایع مرتبط
 • حمل نقل درون و برون شهری
 • تولید تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی
 • پروژه‌های ساخت و ساز اعم از ساختمان سازی عمومی(فضاهای تفریحی و گردشگری)، شخصی و اداری

به طور کلی و با توجه به قیمت روزانه قوطی پروفیل ستونی صنعتی از برندهای مختلفی در موارد بالا استفاده می‌شود، که هزینه نهایی این محصول نقش تعیین کننده‌ای در این میان دارد.

اثر نوسان قیمت ورق سیاه در قیمت قوطی ستونی ۱۴

فلز اولیه ساخت انواع قوطی پروفیل در دو دسته صنعتی و ساختمانی "ورق سیاه" می‌باشد، این نوع ورق‌ها در به عنوان ماده خام بسیاری از آهن آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد، از آنجایی که ایران سهم کوچکی از تولید این محصول را دارد، بنابراین ناچار به واردات بخش بزرگی از آن از دیگر کشورهای تولیدکننده است بدین ترتیب هرگونه نوسان نرخ ارز سبب تغییر قیمت قوطی ستونی ۱۴ خواهد شد، لیست برخی از کشورهای تولیدکننده ورق سیاه را در زیر مشاهده می‌کنید:

 1. چین
 2. هند
 3. ژاپن
 4. کره جنوبی
 5. ایالات متحده
 6. روسیه
 7. ترکیه
 8. برزیل
 9. آلمان
 10. ایران

ترتیب قرار گیری کشورها در لیست بالا بر اساس حجم تولید آن‌ها است، بزرگترین تولید کننده ورق سیاه حال حاضر جهان چین است که تقریبا یک سوم تولید این محصول در جهان را به خود اختصاص داده است. رده بعدی متعلق به هند است با ۱۰ درصد تولید جهانی و در این میان ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان ورق سیاه در خاورمیانه شناخته می‌شود. به عنوان جمع‌بندی اصلی‌ترین عامل نوسان قیمت قوطی ستونی به ویژه قوطی ستونی ۱۴ سبک و سنگین نوسان نرخ ارز است.

انتخاب قوطی ستونی مناسب برای سازه

پیش از خرید قوطی ستونی می‌بایست چند فاکتور اولیه خرید این محصول را در نظر بگیرید که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • قیمت به‌صرفه
 • ضخامت مناسب
 • طول شاخه
 • عرض مقطع
 • هزینه‌های جانبی

ممکن است برای پروژه‌ای که اکنون در دست دارید، قصد خرید قوطی ستونی ۱۴ میلی‌متری را داشته باشید، بدین ترتیب باید از منابع خرید دست اول که قیمت‌های به‌روز و به‌صرفه‌ای را ارائه می‌دهند خرید کنید.

قیمت قوطی

همچنین با توجه به نوع نیاز شما ضخامت، طول و عرض شاخه قوطی مورد نظر را انتخاب کنید، برای این کار می‌توانید از پیمانکار کمک بگیرید و در مرحله آخر منابعی را انتخاب کنید که از هزینه‌هایی همچون انبارداری، حمل و نقل و بارگیری حداقلی برخوردار باشد.

خرید قوطی ستونی ۱۴x۱۴

برای یک خرید به‌صرفه قوطی ستونی سایز ۱۴ بهتر است کارخانه تولید کننده قوطی ستونی ۱۴ را پیدا کنید، برخی از کارخانه‌ها انواع مختلف قوطی ستونی فولادی(آهنی)، گالوانیزه و آلومینومی را تولید می‌کنند، در مرحله بعد پوشش گالوانیزه و یا pvc بودن قوطی را بررسی کنید، و در مرحله آخر، قیمت آهن قوطی ستونی ۱۴ را بر اساس وزن به دست آمده بررسی کنید و از صرفه اقتصادی خرید آن مطمئن شوید. قیمت هر شاخه قوطی ۱۴x۱۴ می‌تواند یک برآورد درست از هزینه‌های پروژه را به شما بدهد، پس به اندازه کافی برای محاسبه هزینه‌ها صرف کنید.

https://www.asianews.ir/u/b9m
اخبار مرتبط
پروفیل‌های آهنی که سطح مقطع آن‌ها به شکل مربع و مستطیل هستند، در ایران به عنوان پروفیل قوطی شناخته می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند. این نوع از مقاطع فولادی در پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، شهر‌سازی و بسیاری دیگر از مصارف به کار گرفته می‌شوند و از این رو، انواع مختلفی از آن به تولید رسیده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید