صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۰:۳۴
کد خبر: 15996
گزارشگر: 213
۲۳۱
۰
۰
۱
خطرات نوع جدید کووید ۱۹

کرونای جدید بسیار مسری تر از سویه های قبلی است

کرونای جدید بسیار مسری تر از سویه های قبلی است
مقام وزارت بهداشت گفت: سویه جدید کرونا که در کشور شیوع یافته، امکان انتقال بسیار بیشتری نسبت به سویه‌های قبلی دارد و علائم آن کرونای اولیه بسیار متفاوت است.

به گزارش آسیانیوز، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به رصد دقیق بیماری‌ها در کشور، در مورد سویه جدید کرونا گفت: زیرسویه EG.۵.۱ کرونای اُمیکرون هنوز در ایران شناسایی نشده است.

 حسین فرشیدی گفت: از زمان اوج شیوع کرونا تاکنون واحد رصد بیماری‌های وزارت بهداشت به صورت کاملا فعال تمام بیماری‌هایی که ممکن است بروز آنها مشکلاتی برای کشور ایجاد کند مانند کرونا، تب دنگی و… را بررسی و رصد می‌کند.

---------------

بیشتر بخوانید:

مصونیت در برابر «اومیکرن» با واکسنی که در ایران نیست!
------------------------------------------------------------------------------

وی افزود: در خصوص بیماری کرونا نیز در فواصل مشخص از موارد مشکوک و محتمل که با علائم متفاوت از کرونا هم مراجعه می‌کنند نمونه‌گیری انجام می‌شود تا کنترل دقیق بیماری انجام شود و هنوز سوش جدید کرونا ( زیرسویه EG.۵.۱ از زیرشاخه‌های سویه امیکرون کرونا) در کشور شناسایی نشده است.


فرشیدی بیان کرد: مستند سازمان بهداشت جهانی برای اعلام بروز سویه جدید کرونا نیز گزارشات کشورهای مختلف است. در مورد سویه جدید کرونا طبق اعلام مراجع رسمی می‌دانیم که امکان انتقال آن نسبت به سویه‌های قبلی بسیار بیشتر است، ولی علائم مشابه با کرونا دارد هرچند که با علائم کرونای اولیه بسیار متفاوت است. البته چون اکثر افراد واکسن تزریق کرده‌اند تا حدی نسبت به آن ایمنی دارند.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر بهداشت، تاکید کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که کرونا از وضعیت اضطراری خارج شده اما این موضوع به معنای از بین رفتن کامل کرونا نیست. نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر هم روزانه برخی به این بیماری مبتلا می‌شوند./


https://www.asianews.ir/u/bb8
اخبار مرتبط
در جنگ جهانی اول اتحادیه فوتبال انگلیس پیشنهاد داد که فوتبال تعطیل شود، تا استادیوم ها در اختیار دولت قرار گیرد، اما دفتر جنگ گفت این کار ضروری نیست و این باعث ناراحتی بسیاری از طرفداران جنگ شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید