صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۴
کد خبر: 16034
گزارشگر: 2
۲۵۳
۰
۰
۳
حوادث احتمالی در طول سفر

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی چیست؟
بیمه مسافرتی از انواع بیمه نامه‌های رایج می‌باشد که طبق قرارداد آن، مسافر در مقابل رخداد حوادث احتمالی در طول سفر خارجی خود، تحت محافظت به لحاظ پرداخت خسارت قرار می‌گیرد. لازم است همان قدر که برای خرید تور یا رزرو هتل و حتی هزینه اضافه بار هواپیما، دقت عمل به خرج می‌دهید، برای انتخاب بیمه مسافرتی نیز حساس باشید و بدانید بیمه مسافرتی شامل چه مواردی می شود. در این بیمه نامه، معمولا هزینه‌های درمانی در مسافرت خارج از کشور، هزینه‌های ناشی از کنسلی پرواز، گم شدن مدارک و … تحت پوشش قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که این بیمه نامه اجباری نیست، اما برخی از کشورهای خارجی، داشتن بیمه مسافرتی را شرط ورود مسافر (توریست، مهاجر و …) به کشور خود قرار داده و در این صورت باید به صورت اجباری پیش از سفر این بیمه نامه را خریداری کنید.

با بیمه مسافرتی تعاون با آرامش خاطر به هیجان سفر لبخند بزن

انواع بیمه های مسافرتی بیمه تعاون

  1. بیمه مسافرتی خروج از کشور
  2. بیمه مسافرتی ورود به کشور

بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور

بیمه مسافرتی یکی از انواع رشته های بیمه ای می باشد که درخصوص سفر به خارج از کشور کاربرد دارد وجبران هزینه های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات در مدت اقامت مسافردر خارج از کشور را مطابق با شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می دهد.

پوشش ها:

  • جبران هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان،پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی،تحویل دارو ،تأخیر در حرکت و سایر
  • سرویس دهی در تمام کشورهای جهان توسط کمک رسان بین المللی Swiss Assist
  • پرداخت خسارت در مقصد
  • پاسخگویی ۲۴ ساعته
  • راهنمایی توسط اپراتور فارسی زبان

بیمه مسافرین ورودی به کشور :

بیمه مسافرتی یکی از انواع رشته های بیمه ای می باشد که درخصوص سفر به داخل کشور کاربرد دارد وجبران هزینه های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات در مدت اقامت مسافردر داخل کشور را مطابق با شرایط بیمه نامه تحتت پوشش قرار می دهد.

پوشش ها:

  • جبران هزینه های پزشکی
  • بازگرداندن بیمه شده به کشورمتبوع
  • و سایر

بیمه مسافرتی ورود به کشور

پوشش های بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور چیست؟

بیمه نامه در *کلیه* کشورهای واقع شده در یک منطقه جغرافیایی(ZONE) دارای اعتبار می‌باشد. عبارت Multiple در رابطه با تعداد دفعات *خروج* از مرزهای جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که مختص بیمه نامه های بیشتر از ۹۲ روز است.

جبران هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات ، پزشکی به استثنا هزینه‌های زیبانی بیماری های مزمن و بیماری هایی که دارای سابقه قبلی هستند. فرانشیز: ۲۵ یورو (بجز موارد اورژانسی ناشی از حادثه یا بستری بیمارستان بیش از ۲۴ ساعت)
جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ (کرونا ویروس) در مقصد برای دریافت این پوشش انجام تست پی سی آر ۷۲ ساعت قبل از خروج از کشور یا در بدو ورود در کشور مقصد، الزامی است. بدیهی است در صورت مثبت بودن ، تست پوشش فوق خارج از تعهدات بیمه تعاون می‌باشد. در صورت عدم انجام پی سی آر دوره انتظار ۱۴ روزه از زمان خروج از کشور شامل این پوشش می باشد. انجام دو دوز واکسیناسیون معتبر و گذشت حداقل ۲ هفته از تزریق آخرین دوز الزامی است.
انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری و یا هماهنگی‌های لازم جهت انتقال به مرکز مجهزتر یا بازگشت به ایران در صورت تشخیص پزشک.
انتقال جسد بیمه شده متوفی به ایران.
پرداخت هزینه رفت و برگشت یک نفر به درخواست بیمه شده از ایران به محل بستری در صورتیکه که بیمه شده بیش از ۱۰ روز متوالی در بیمارستان بستری باشد. (شامل بلیط رفت و برگشت و اقامت)
راهنمائی و کمک رسانی در خصوص مفقود شدن مدارک شامل گذرنامه ، گواهینامه بین المللی و مدارک شناسائی در خارج از کشور و پرداخت هزینه های تهیه مجدد آنها.
انتقال پیام های فوری و راهنمائی بیمه شده در خصوص نشانی مراکز درمانی در خارج از کشور.
پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی و یا فوت بستگان درجه یک ، در صورتیکه نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید. بستگان درجه یک شامل پدر و مادر همسر و فرزندان.
جبران هزینه ارسال داروهای ضروری با تائید پزشک به کشوری که بیمه شده به آن سفر کرده است در صورت فقدان آن در خارج از کشور.
جبران هزینه غذا و اقامت در صورت تأخیر هواپیما (بیش از ۶ ساعت) با ارائه اصل صورتحساب و تائیدیه شرکت هواپیمایی.
تاریخ شروع بیمه نامه از زمان خروج بیمه شده از مرزهای قانونی کشور می باشد.
صدور یا تمدید بیمه نامه مسافرتی برای فرد بعد از خروج از کشور امکان پذیر نمی باشد.
بیمه نامه های صادره شش ماهه و یکساله برای سفرهای متعدد بیمه شده در طول مدت بیمه نامه در صورتی دارای اعتبار است که مدت هر سفر بیش از ۹۲ روز متوالی نباشد.

بیمه ۷۲۴ (نمایندگی ۴۴۶۲ بیمه تعاون) با هدف صدور آنی در ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته به صورت کاملاً آنلاین آماده ارائه بیمه سفر خارجی به مسافران محترم و تعرفه مناسب و خدمات کمک رسان بین المللی Swiss Assist می باشد.

https://www.asianews.ir/u/bc9
اخبار مرتبط
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اهدای لوح تقدیر و پیراهن قهرمانی از حمایت‌های بیمه دات کام، قدردانی کرد. رضا درویش، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از بهاره شریفیون مدیرعامل هلدینگ سپاس و مجموعه بیمه دات کام، به پاس حمایت‌های این سازمان از تیم پرسپولیس که منجر به موفقیت‌های اخیر این باشگاه شده بود، با اهدای تقدیرنامه و پیراهن قهرمانی، تشکر و قدردانی کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید