صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۲۲:۴۱
کد خبر: 16040
گزارشگر: 213
۲۳۶
۰
۰
۱
بازار کار

آغاز به کار سامانه شغل یابی وزارت کار+جزئیات و شرایط ثبت نام متقاضیان

آغاز به کار سامانه شغل یابی وزارت کار+جزئیات و شرایط ثبت نام متقاضیان
با راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاع‌رسانی بازار کار، اطلاعات لازم برای شناسایی کارجویان اعم از دانش‌آموختگان و سایر افراد جویای کار فراهم می‌شود.
به گزارش آسیانیوز، کریمی بیرانوند گفت: با راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاع‌رسانی بازار کار، تجزیه و تحلیل شغلی تمام مردم ایران انجام و اطلاعات لازم برای شناسایی کارجویان اعم از دانش‌آموختگان و سایر افراد جویای کار فراهم می‌شود.

محمود کریمی‌بیرانوند (معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در چهارمین نشست شورای اشتغال استان مازندران که با حضور استاندار و مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، ترویج فرهنگ کار و مهارت‌آموزی را حلقه مفقوده اشتغال فارغ‌التحصیلان کشور دانست.

وی گفت: با راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاع‌رسانی بازار کار، تجزیه و تحلیل شغلی تمام مردم ایران انجام و اطلاعات لازم برای شناسایی کارجویان اعم از دانش‌آموختگان و سایر افراد جویای کار فراهم می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که در سامانه جستجوی شغل، اطلاعات جویندگان کار شفاف می‌شود، ادامه داد: سامانه جستجوی شغل با هدف اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان، ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات کاریابی‌ها و استفاده بهینه از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران(ایلنا)، کریمی‌بیرانوند تصریح کرد: تمام متقاضیان جویای کار می‌توانند با ثبت‌نام، تکمیل مشخصات فردی (پروفایل) شغلی و جستجو در فرصت‌های شغلی موجود در سامانه جستجوی شغل و از طریق دفاتر کاریابی به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار شوند.

وی گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی بازار کار اطلاعات در این حوزه است و موضوع بعدی هوشمندسازی فعالیت‌های این بخش است که به وسیله این سامانه انجام می‌شود.


کریمی‌بیرانوند اظهار کرد: در حوزه اشتغال استان مازندران دغدغه جدی نداریم. کاهش نرخ بیکاری در این استان کمتر از میانگین کشوری است و رشد اقتصادی مازندران در کشور وضعیت خوبی دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روند اشتغال را در مازندران صعودی و مثبت دانست و تصریح کرد: وزارت کار متولی بازار کار و ارزیابی‌کننده اشتغال در استان‌ها و دستگاه‌ها است و مصوبات استانی شورای اشتغال باید رنگ و بوی اجرایی بگیرد.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری حاکمیت و دولت، کیفیت شغل است، ادامه داد: یکی از مصوبات شورای عالی اشتغال پیگیری کیفیت شغل با محوریت فارغ‌التحصیلان است.

معاون وزیر کار با اشاره به این‌که در سال گذشته به هدف‌گذاری یک میلیون شغل رسیدیم و امیدواریم در سال‌جاری به این میزان برسیم، گفت: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان از اهداف اصلی وزارتخانه در سال‌جاری است.

وی با بیان این‌که تعهد اشتغال در استان مازندران در سال گذشته محقق شده است، افزود: همه آمارها از جمله کاهش نرخ بیکاری، اشتغال‌زایی، رشد بیمه‌شدگی و… تائیدکننده این امر است که استان مازندران در حوزه اشتغال در مسیر درستی قرار گرفته است.

کریمی‌بیرانوند از ثبت یک میلیون و ۴۰۰ هزار کد ملّی در سامانه رصد اشتغال خبر داد و افزود: در حال حاضر این سامانه ۲۱ هزار کاربر دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که آمار اشتغال به تفصیل در سامانه ملّی رصد اشتغال شفاف‌سازی می‌شود، افزود: سامانه ملّی رصد اشتغال بستری برای شفاف‌سازی آمار اشتغال بدون نیاز به برگزاری جلسه به تفکیک دستگاه، شهرستان و جنسیت فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: هدف دوم از سامانه رصد اشتغال، نظارت بر حوزه اشتغال است و شفافیت در حوزه اشتغال سبب می‌شود نظارت بهتری بر آن انجام شود.

کریمی‌بیرانوند با بیان این‌که هدف سوم نیز سیاست‌گذاری است، ادامه داد: با توجه به آمارها و اطلاعاتی که در این سامانه موجود است می‌توان سیاست‌گذاری مطلوبی در حوزه اشتغال تدوین کرد.

وی با اشاره به اقدامات جدی دولت مردمی سیزدهم در رونق فضای کسب‌وکار تأکید کرد: کار جهادی در این زمینه ادامه دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این که جایگاه مطالبه‌گری حوزه اشتغال را افزایش دهیم، ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی اشتغال است و سیاست‌گذاری و مطالبه از دستگاه‌ها را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: یکی از مسیرهای مهم، یافتن راه‌حل مسأله بیکاری دانش‌آموختگان در کشور رسیدن به یک اجماع در سطح سیاست‌گذاری ملّی است.

کریمی‌بیرانوند، گام اول را شناخت دقیق و عمیق مسأله بیکاری دانش‌آموختگان عنوان و اضافه کرد: خلأ مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان یکی از چالش‌های اساسی مسأله بیکاری این قشر است./
https://www.asianews.ir/u/bcf
اخبار مرتبط
وزارت کار از افزایش تعداد فروشگاه‌های متصل به سامانه کالابرگ الکترونیکی خبر داد و از مردم خواست برای اطلاعات بیشتر از فروشگاه ها اپلیکیشن "شما" را نصب کنند.
متقاضیان کسب و کارهای خانگی در ۳۵۶ رشته شغل خانگی می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی و مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.
معاون وزارت کار با اعلام خبر استقرار مرکز تماس (کال سنتر)، بیان کرد: خوشبختانه کنار مرکز تماس، در برنامه کاربردی "شما" به خیلی از سوالات مردم در خصوص خرید کالا پاسخ داده می شود.
سامانه ملی رصد اشتغال با هدف کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی‌های بازار کار و میزان اشتغال و شناسایی آمار بیکاران و شاغلان و فرصت‌های شغلی موجود ایجاد شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید