صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۵
کد خبر: 16049
گزارشگر: 213
۴۳۵
۰
۰
۲
بالا گرفتن مقابله دریایی آمریکا و ایران

اقدام جنجالی ایالات متحده/ورود ناوگروه «باتان» و تفنگداران دریایی به خلیج فارس

اقدام جنجالی ایالات متحده/ورود ناوگروه «باتان» و تفنگداران دریایی به خلیج فارس
آمریکا ناوگروه آماده آبی‌خاکی «باتان» حامل نیروهای واکنش سریع تفنگداران دریایی را روانه خلیج فارس کرده است.

به گزارش آسیانیوز، از آنجایی که حداقل 6 ماه ناوگروه باتان در خلیج فارس حضور خواهد داشت، برخورد نیروی دریایی سپاه یا ارتش با این ناوگروه برسر توقیف نفتکش‌ها محتمل خواهد بود.

 مدتی پیش آمریکا اعلام کرد در پی توقیف شناورهای تجاری توسط ایران حضور نیروهای خود در خلیج فارس را افزایش خواهد داد.

 در این جهت، آمریکا ناوگروه آماده آبی‌خاکی باتان را روانه خلیج فارس کرده است، این ناوگروه متشکل از ناو بالگردبر USS Bataan(LHD-5) از کلاس وسپ و ناو پشتیبانی عملیات آبی‌خاکی USS Carter Hall(LSD-50) از کلاس هارپز فری است.

پارتیزان نوشت: ناوگروه باتان در کنار خدمه خود، حامل 100 نفر از نیروهای واکنش سریع از واحد 26 تفنگداران دریایی می‌باشد که به تازگی آموزش‌های خود را تمام کرده‌اند و اولین تجربه حضور آنها در خلیج فارس می‌باشد.

اگر توجه کنید، روی نقشه PATFORSWA FRC دیده می‌شود، این مربوط به یگان گشت دریایی واکنش سریع گارد ساحلی آمریکا است که در سال 2002 در پی اشغال عراق، جهت پشتیبانی از ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین مستقر شد و بعد از پایان اشغال عراق، آمریکا پایگاه این نیرو را به بهانه حفاظت از آب راه خلیج فارس دائمی کرد.

آمریکا در خلیج فارس

 با توجه به تصاویر و اخبار ناو آبی‌خاکی کارتر هال، ناو فوق حامل خودروهای زرهی، کامیون های پشتیبانی، تجهیزات و مقادیر زیادی مهمات است تا احتمالا در پایگاه آمریکا در بحرین یا پایگاه های دیگر در خلیج فارس تخلیه شود.

ناو بالگردبر باتان از کلاس وسپ در حالت استاندارد حامل 6 فروند جنگنده ناونشین AV-8B هریر2، 4 فروند بالگرد رزمی AH-1Z وایپر، 12 فروند هواپیمای تیلت روتور MV-22B آسپری، 4 فروند بالگرد ترابری CH-53E سوپر استالیون، 3 الی 4 فروند بالگرد چندمنظوره UH-1Y ونوم می‌باشد.

ورود ناوگروه آبی‌خاکی (ARG) باتان نیروی دریایی آمریکا به دریای عمان
پایگاه PATFORSWA(نیروی گشت دریایی جنوب غربی آسیا) که در پایتخت بحرین در بندر شهر منامه قرار دارد، شامل 6 فروند قایق گشت ساحلی از کلاس کاتر سنتینل است.

این قایق‌ها که در اصل برای گشت‌‌دریایی ضد قاچاق موادمخدر در ساحل اقیانوس های آرام و اطلس آمریکا ساخته شدند و ماموریت های عملیات جستوجو و نجات را هم انجام میدهند، تنها به یک جایگاه ریموت کنترل توپ 25 میلی‌متری و 4 تیربار سرنشین‌دار M2 برونینگ مسلح هستند.

ورود ناوگروه آبی‌خاکی (ARG) باتان نیروی دریایی آمریکا به دریای عمان

در طی زمان دریانوردی و ورود ناوگروه باتان به خلیج فارس، 100 نفر از نیروهای واکنش سریع تفنگداران دریایی آمریکا، تمرینات مختلفی چون هلی‌برن روی کشتی و عملیات نزدیک نفوذ با قایق را تمرین کرده اند.

آمریکا در خلیج فارس

 
بنا به گفته‌های نیروی دریایی آمریکا، این تفنگداران قرار است امینت خطوط تجاری در خلیج فارس را تأمین کنند و به طور ویژه از توقیف شناورها توسط ایران جلوگیری کنند.

در مورد جزئیات نحوه عملیات آنها اطلاعاتی ارائه نشده است، اما با توجه به تجربیات اخیر برخورد نیروی دریایی سپاه با هواگردهای آمریکایی، ممکن است در آینده حین توقیف یکی از نفتکش‌های متخلف در دریا، ناوگروه باتان گروهی از این تفنگداران را با حمایت هوایی برروی نفتکش مذکور پیاده کند و به هرشکل در روند توقیف دخالت کنند.

از آنجایی که حداقل 6 ماه ناوگروه باتان در خلیج فارس حضور خواهد داشت، برخورد نیروی دریایی سپاه یا ارتش با این ناوگروه برسر توقیف نفتکش‌ها محتمل خواهد بود./

https://www.asianews.ir/u/bcp
اخبار مرتبط
ائتلاف نیروهای دریایی به رهبری آمریکا، به کشتی‌های تجاری که قصد عبور از تنگه هرمز را دارند، هشدار داد که از آب‌های سرزمینی ایران دور بمانند.
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد اریک کوریلا، فرمانده ارشد نیروهای آمریکا سوار بر یک ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده، با قابلیت موشک‌های هدایت‌شونده، از تنگه هرمز عبور کرده است.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در دیدار با هیاتی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده درخواست خود برای تهدید نظامی ایران را تکرار کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید