صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۰۹:۳۶
کد خبر: 16077
گزارشگر: 306
۱۹۳
۰
۰
۲

آزادی 20 محکوم مالی در قالب پویش هر هیئت آزادی یک زندانی /تعهد کارگزاران نظام در خدمت به مردم از مصادیق مسئولیت اجتماعی است

آزادی 20 محکوم مالی در قالب پویش هر هیئت آزادی یک زندانی /تعهد کارگزاران نظام در خدمت به مردم از مصادیق مسئولیت اجتماعی است
یزد - رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه قناعت پیشگی، دین باوری، سخت کوشی و ارادت به اهل بیت(ع) از خصائل اخلاقی برجسته مردم این دیار است گفت: آزادی 20 محکوم مالی در قالب پویش هر هئیت آزادی یک زندانی گواهی بر این ادعا است

آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی دهشیری در آیین آزادی 20 محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندان های استان گفت: برگزاری پویش های ابتکاری در مناسبت های مختلف از جمله پویش هر هیئت آزادی یک زندانی توسط ستاد دیه استان نقش بسزای در کاهش جمعیت زندانیان مالی استان داشته است.

وی افزود:رقم بدهی زندانیان آزاد شده  586 میلیارد ریال می باشد که با گذشت سخاوتمندانه مبلغ 570 میلیارد ریال توسط شکات و  پرداخت مبلغ 16 میلیارد ریال توسط خیرین و نیکوکاران امروز شاهد بازگشت 20 نفر زندانی به آغوش خانواده هستیم.

دهشیری با تفکیک جرائم این مددجویان تصریح کرد: از این تعداد زندانی تعداد 11 محکوم مالی و 9  محکوم پرداخت مهریه  بودند که از این تعداد 3 مددجو زن بوده و تعداد 17  مددجو نیز مرد بودند.

وی از مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از جلوه های دین یاد کرد و اظهار داشت: احساس مسئولیت و تکلیف نسبت به اطرافیان، جامعه و مردم از مصادیق تعهد به مسئولیت اجتماعی است.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه در اصول کافی بابی به عنوان اهتمام به امور مسلمین از شروط مسلمانی ذکر شده است گفت: این تاکید نشان از قوی بودن جنبه اجتماعی دین اسلام دارد.

وی اضافه کرد: مسئولیت پذیری در جامعه نمودهای بسیاری دارد که یکی از مصادیق آن توجه به بحث آزادی زندانیان و کسانی که به دلایل مالی از نعمت آزادی محروم شده اند.

رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان خطاب به کارگزاران نظام تاکید کرد: تعهد در خدمات صادقانه و مجدانه به مردم از دیگر مصادیق مسئولیت اجتماعی است.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس و نقش نمایندگان در امور مختلف کشور گفت: مردم باید با درک نقش برجسته خود مسئولانه در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند و با انتخاب تمایندگانی اصلح به تکلیف خود عمل کنند.

دهشیری تصریح کرد: اقتضای عمل به اسلام پایبندی به برخی از دستورات به صورت گزینشی نیست چرا که اسلام دینی کامل و جامع است که باشد به تمامی دستورات آن اهتمام داشت.

رئیس کل دادگستری استان یزد در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت امید و اعتماد عمومی در جامعه، متذکر شد: یکی از جلوه های امید آفرینی در جامعه، کمک به آزادی زندانیان و محکومان مالی نیازمند سرپرست خانواده است که هر کس می تواند با قلم یا قدم و یا به هر طریق، نسبت به گره گشایی از  امور افراد نیازمند مشارکت نماید.

  

رضا مقبلی مدیر کل زنداندها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد نیز در این آیین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه لحظاتی که برای اهداف والای انسانی تلاش شود لحظات مقدسی است این مراسم را مشمول این فرمایش دانست و ازاعضای فرهیخته ستاد دیه که با تلاش مجاهدانه در حال فعالیت هستند سپاسگزاری کرد.

 وی هدف اصلاح و تربیت را تفاوت زندان جمهوری اسلامی با تمام نظام های زندانبانی جهان عنوان کرد.

مقبلی با اشاره به رتبه اول زندان یزد و به عنوان الگوی کشور از جمله اقدامات شاخص را کاهش ۲۴ درصدی جمعیت کیفری ذکر کرد و این موضوع را بالاترین کار فرهنگی عنوان کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اهالی حسینیه ایران  به دلیل کمک های خود به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: از ابتدای ماه محرم با اجرای پویش "هر هیئت آزادی یک زندانی"  تعداد 20 مددجو جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

این مقام مسئول در پایان ضمن تقدیر از کمیته صلح و سازش ستاد مردمی دیه استان ادامه داد: در بسیاری از پرونده ها شکات خود نقش خیرین را ایفا نمودند و بسیاری از آنها حتی از اصل خواسته خود نیز به مبلغ کمتری رضایت دادند که از این تعداد آزادی ها تعداد 6 مددجو با انجام مشاوره ذات البین. بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی از زندانهای استان آزاد گردیدند.

در ابتدای این آیین سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد گفت: در ستاد مردمی دیه  قولی دادیم که هر پویشی  برگزار می‌شود به استحضار مردم برسد و آیین آزادی هم برگزار شود.

عظیمی در ادامه از افراد خاصی که زحمت آزادی می‌کشند به ویژه رییس کل دادگستری و کسانی که در تیم ستاد دیه شرایط ویژه را جهت آزادی زندانیان فراهم می کنند قدردانی کرد.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد در ادامه از سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هیئت های مذهبی استان و شهرداری یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به دلیل همکاری در برگزاری هرچه بهتر این پویش برای چهارمین سال متوالی تقدیر کرد.

عظیمی یکی از مهمترین ابزار در فرهنگ سازی و تبلیغات را رسانه عنوان نموده و از تلاش های مجموعه صدا و سیما مرکز یزد به دلیل همکاری و همراهی همه جانبه در پخش تیزر این پویش و درج حساب های ستاد مردمی دیه استان به صورت زیرنویس و انتشار اخبار کمک های مردمی در اخبار شبکه استانی یزد و انجام مصاحبه های متوالی با مسولین ستاد با رادیو جهت اطلاع رسانی به مردم تقدیر ویژه نمود.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه اظهار کرد: امسال محرم ۲۰ نفر از مددجویان با بدهی 58 میلیارد تومان آزاد شدند که به نسبت سال گذشته افزایش آزادی داشتیم و خوشبختانه ما برکت ماه محرم را به عینه شاهد بودیم و ضرورت دارد ما فضا را طوری فراهم کنیم که همه از جمله خبرنگار،صداوسیما،کار آفرین،عموم مردم و... خودشان را مسوول این کار خیر بدانند.

عظیمی در پایان گفت: درحال حاضر تعداد 49 مددجو مشمول کمک ستاد مردمی دیه داریم و امیدواریم با تداوم نیکوکاری خیرین  بتوانیم کسانی که کم تقصیر بودند را به آغوش خانواده بازگردانیم تا دچار مشکلات ثانوی نشوند.

گفتنی است پخش تیزر های ستاد مردمی دیه ، مداحی،  تقدیر از خیر، علی محمد عزیزی مدیریت تالار نگین یزد که به مناسبت افتتاحیه مجموعه خود مبلغ 300 میلیون تومان را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داده بود از جمله برنامه های اجرایی در این آیین بود و در پایان این برنامه نامه آزادی 20 محکوم مالای جرائم غیر عمد به آنها اهدا گردید.

سید محمد جواد عرفانفر

 

آزادی 20 محکوم مالی در قالب پویش هر هیئت آزادی یک زندانی /تعهد کارگزاران نظام در خدمت به مردم از مصادیق مسئولیت اجتماعی است ، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد ،رضا مقبلی مدیر کل زنداندها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد ،سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد


https://www.asianews.ir/u/bdg
اخبار مرتبط
یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری از همکاری سالیانه دیده‌بانان متشکل از نیروهای دلسوز مردمی در محلات مختلف بر اساس مقررات در جهت حل مشکلات خبر داد
یزد - با حضور مدیران و مسئولین نهادهای اجرایی، نظارتی، امنیتی، قضایی و انتظامی، اولین جلسه شورای پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در یزد تشکیل شد
یزد - رییس کل دادگستری استان در پیامی با تبریک روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه و خبرنگاران بعنوان سربازان خط مقدم حوزه اطلاع رسانی و جهاد تبیین در آوردگاه سخت رسانه ای و جنگ ترکیبی دشمن هستند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید