صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۵۷
کد خبر: 16089
گزارشگر: 2
۲۷۱
۰
۰
۱
سیستم حرارتی

۵ ویژگی بهترین جت هیتر گازوئیلی

۵ ویژگی بهترین جت هیتر گازوئیلی
گروه ماشین سازی انعکاس با بیش از ۱۰ سال سابقه تولید در سیستم های حرارتی در حوضه جت هیتر گازوئیلی و گازی و برقی تمام استیل با ارسال و گارانتی سراسری در خدمت هم میهنان عزیز می باشد.

جت هیتر گازوئیلی

جت هیتر گازوئیلی وسیله ای برای افزایش دمای محیط می باشد که به آن ها هیتر موشکی نیز گفته می شود. نام جت هیتر از کلمه هیت به معنای گرما و هیتر به معنای وسیله ای که گرما را تولید می کند، گرفته شده است. جت هیترها انواع متفاوتی دارند مانند جت هیترهای برقی، گازی، گازوئیلی، همرفتی، تابشی، دودکش دار و بدون دودکش و دوگانه سوز که متناسب با کارکرد مشتری به بازار وارد و به مشتریان عرضه شده است. در ادامه به معرفی هیتر جت گازوئیلی و ویژگی های آن به سبب راهنمایی شما خواهیم پرداخت.

معرفی جت هیتر گازوئیلی:

جت هیتر گازوئیلی یکی از چند جت هیتر معرفی شده در بازار می باشد. همانطور که از نام این جت هیتر پیداست، این وسیله با استفاده از سوخت گازوئیل و یا نفت سفید سبب گرم شدن محیط اطراف خود خواهد شد. جت هیترهای گازوئیلی به دلیل برد و راندمان بالایی که در گرم کردن محیط های اطراف خود دارند، در مکان های بزرگی که تهویه مناسب دارند بسیار مورد استفاده قرار گرفته و نسبت به دیگر جت هیترها به صرفه تر هستند. جالب است بدانید که قدرت هیتر جت گازوئیلی با واحدی به نام دبی اندازه گرفته می شود.

 1. جنس بنده جت هیتر گازوئیلی درجه یک است
  بدنه جت هیتر گازوئیلی باید از موادی تشکیل شده باشد که در اثر گرما واکنش ندهد و سوخت را ناخالص نکرده و باعث آلودگی بیشتر محیط نشود. بنابراین سازندگان با استفاده از فلزاتی مانند کروم و حتی استیل های ضد زنگ و نسوز که در برابر گرما واکنش ندارند و نقطه ذوب آن ها بالاست، باعث افزایش طول عمر دستگاه و پاکیزگی محیط می شوند زیرا بعدها نیز می توان از این فلزات در صنایع دیگر استفاده مجدد کرد.
 2. قطعات و اجزای جت هیتر گازوئیلی جنس عالی دارند
  جت هیتر گازوئیلی در ابتدا برای کارکرد نیاز به بدنه ای محکم و قوی دارند. سپس نیاز به وجود مخزن برای قرارگیری سوخت و اتصالاتی برای انتقال گازوئیل به مخزن می باشد. در هنگام سوختن گازوئیل و یا نفت سفید، گازهای گلخانه ای و سمی نیز می توانند تولید شوند در نتیجه جت هیتر فن نیاز به وجود دودکشی برای خارج کردن این گازها از محیط خواهد داشت هر چند که باز مقداری از این گازها در محیط منتشر خواهد شد.

ترموستات پیشرفته

جت فن گرمایشی جدید دارای ترموستات و فن های پیشرفته هستند. فن های به کار رفته جهت تبادل هوای سرد و ایجاد مکش برای بیرون فرستادن هوای گرم و وارد کردن هوای سرد به داخل هیتر جت استفاده می شود که اگر در بیرون بخاری صنعتی قرار بگیرد به آن فن اکسترنال می گویند.
ترموستات برای متعادل سازی کارکرد جت هیتر گازوئیلی طبق دمای محیط اطراف است به این صورت که اگر هوای محیط از یک حدی بالاتر برود، ترموستات باعث خاموش شدن جت هیتر گازوئیلی خواهد شد. این جت هیتر علاوه بر داشتن کلید فن دستی دارای کلیدهای اتومات جهت افزایش سهولت استفاده می باشد.

چراغ های سیگنالی قطعه روز دنیا

یکی از قطعاتی که جدیداً در ساخت جت هیترهای گازوئیلی بسیار مورد توجه واقع شده است، چراغ های سیگنالی و هشداردهنده است که با علائم هشداردهنده دیگر همراه می شوند و روی نمایشگر برد قرار می گیرند. نمایشگر برد یکی از اجزای جدید جت هیترهای گازوئیلی می باشد که برای نظارت بیشتر بر روی کلیه فعالیت های هیتر گازوئیلی و حتی اتصالات آن، بر روی این دستگاه نصب می شود.

جت هیتر گازویٔیلی انعکاس

باک با ظرفیت بسیار مناسب

بدیهی است که جت هیتر برای کارکرد نیاز به سوزاندن سوخت باک خود دارد. باک محفظه ای است که گازوئیل درون آن قرار گرفته است. ظرفیت و ابعاد باک های هیترهای گازوئیلی می تواند با هم متفاوت باشد و هر کدام از این هیترها قدرت متفاوتی خواهند داشت. شعله پخش کن قطعه ای دیگر از جنس فولاد می باشد. وظیفه این قطعه اختلاط و یا به زبان ساده تر مخلوط کردن سوخت و هوا می باشد زیرا همانطور که می دانید یکی از عناصر مورد نیاز برای شروع احتراق، اکسیژن هوا می باشد. قطعه دیگری که در ساخت جت هیتر گازوئیلی به کار رفته، مشعل است. این قطعه برای شروع شعله و ادامه فرایند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر قطعات استفاده شده در جت هیتر

جت هیترهای گازوئیلی دارای اجزای دیگری مانند کلاهک، شستی استپ برای مواقع ضروری و ناگهانی و سیستم کنترلی هیتر برای استفاده از هیتر گازوئیلی حتی در بردهای دورتر و مکان هایی با طول وسیع تر و نازل ها جهت پاشش سوخت و... می باشد. و در آخر نباید تابلو برق را فراموش کرد. تابلو برق با استفاده از انرژی الکتریکی باعث فعالیت فن های جت هیتر می شود و به طور کلی فعالیت دستگاه و کنترل سرعت فن وظیفه این قطعه می باشد.

۳- مراحل ساخت و تولید جت هیتر گازوئیلی طبق استانداردهای جهانی است:

جالب است بدانید که کارخانه های زیادی برای تولید یک عدد جت هیتر با هم همکاری و فعالیت نمی کنند و انعکاس جزو بهترین این مجموعه ها است. برای ساخت یک جت هیتر از نوع گازوئیلی هر کدام از قطعات به صورت جداگانه در کارخانه های مورد نظر ساخته و به کارخانه ای که وظیفه سر هم کردن جت هیتر را برعهده دارد، به صورت منظم ارسال می شود.
بعد از رسیدن اجزا نوبت به سر هم کردن قطعات می رسد و در هر مرحله زیر نظر متخصصین و به طور معمول به صورت دستی انجام می شود. لازم به ذکر است که در هر مرحله نصب، قطعات چندین بار نظارت صورت می گیرد و بعد جت هیتر می تواند به مرحله بعد منتقل شود. در انتها در بخش کنترل کیفری کارشناسان و متخصصان پس از چک کردن تمامی قطعات و استاندارد بودن آن ها، اقدام به امتحان کردن جت هیتر گازوئیلی تولید شده کرده و از ایمنی آن اطمینان حاصل می کنند. سپس بسته بندی ها صورت می گیرد و جت هیترها روانه بازار می شوند.

۴- نحوه کارکرد و عملکرد جت هیتر گازوئیلی بسیار ساده است

جت هیتر گازوئیلی انعکاس پس از روشن شدن باعث افزایش دمای سوخت موجود در مخزن شده و دمای کوره افزایش می یابد. در اثر این تغییرات دمایی، فن جت فن گازوئیلی به کار می افتد و هوای سرد را به داخل جت هیتر کشیده و ادامه فرایند در اثر مکش هوای موجود در اطراف فن که منظور همان هوای پشت و جلوی جت هیتر است، واکنش ها آغاز می شود.

جت هیتر به راحتی روشن می شود

نکاتی جهت خاموش و روشن کردن هیتر جت گازوئیلی وجود دارد. در ابتدا بعد از روشن کردن جت هیتر، چراغ هشداردهنده ای که بر روی برد دستگاه قرار دارد روشن خواهد شد و در حالت عادی قرار خواهد داشت( این چراغ در سمت چپ دکمه روشن کننده یا پاور قرار دارد.). سپس بر روی نمایشگر جت هیتر حرف ال (L) نمایش داده خواهد شد. بعد از این فرایند باید چند ثانیه منتظر لود شدن دستگاه خود شوید.
بعد از لود شدن دستگاه چراغی چشمک زن که در گوشه صفحه نمایش قرار دارد به شما مجوز رفتن به مرحله بعد و استفاده را صادر می کند. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از جت هیتر می توانید از ترموستات استفاده کنید که با روشن بودن چراغ tstat، مشخص می شود. در صورتی که مایل نیستید از ترموستات دستگاه استفاده کنید می توانید پایه های مربوطه را با سیم به هم متصل کنید و باعث کارکرد دائمی و بی وقفه هیتر گازوئیلی خود شوید.

خاموش کردن جت هیتر نیز ساده است

خاموش کردن جت هیتر گازوئیلی نیز بسیار ساده است. در صورتی که جت هیتر شما بر روی حالت کارکرد با ترموستات قرار دارد نیازی به نگرانی شما نخواهد بود به این دلیل که افزایش دمای محیط طبق برنامه تعریف شده جت هیتر گازوئیلی باعث خاموش شدن خودکار آن خواهد شد. ولی در صورتی که از ترموستات استفاده نمی کنید می توانید با قرار دادن جت هیتر گازوئیلی خود در حالت خاموشی با استفاده از دکمه هایی که در نمایشگر قرار دارد باعث خاموش شدن دستگاه شوید.

۵- جت هیتر گازوئیلی کاربردهای بسیار زیادی دارد

از جمله مکان هایی که می توان از این دستگاه هیتر گازوئیلی انعکاس استفاده نمود به موارد زیر باید اشاره داشت:

 • مرغداری ها از این محصول به عنوان جت هیتر مرغداری نیز نام برده می شود.
 • گلخانه ها از جت هیتر گازوئیلی کوچک یا بزرگ (بسته به ابعاد گلخانه) استفاده می کنند.
 • دامداری ها نیز از بخاری برای فضای باز برای گرم کردن محیط بهره می برند
 • کارخانه های صنعتی و تولیدی ها از این محصول با نام بخاری صنعتی یا هیتر کارگاهی یاد می کنند.
 • سوله و انبارها نیز باید از این محصول استفاده نمایند و اغلب مالکین این محصول را با نام بخاری سوله ای می شناسند.
 • مراکز آموزشی بسیار بزرگ برای گرم کردن محیط از جت هیتر گازوئیلی کوچک کمک می گیرند.
 • سالن های همایش، ورزشی و ... در فصول سرد سال نیاز به گرمایش دارند و از آنجایی که قیمت هیتر جت گازوئیلی نسبتا مناسب است از این محصول استفاده می نمایند.

جت هیتر گازویٔیلی صنعتی

مزایای استفاده از جت هیتر گازوئیلی

در صورتی که از جت هیتر ساخته شده توسط مجموعه انعکاس استفاده کنید مزایای زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • ابعاد مناسب مطابق با فضای در نظر گرفته شده
 • قابلیت حمل و جا به جایی
 • مقرون به صرفه بودن از نظر قیمت سوخت و مصرف انرژی
 • راندمان حرارتی بالا
 • مناسب برای استفاده در صنعت
 • استحکام و عمر بالا
 • کیفیت بالای قطعات
 • سهولت در کار
 • قابلیت استفاده از ترموستات و کارکرد اتوماتیک
 • تنوع در ظرفیت و ابعاد
 • دسترسی بالاتر
 • قابلیت تعمیر و سرویس

بدیهی است که هر کدام از انواع تجهیزات گرمایشی در کنار مزایای فراوان معایبی نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. انتشار گازهای گلخانه ای مانند دی اکسید کربن و حتی مونواکسید کربن
 2. کاهش رطوبت هوای محیط در اثر سوزاندن اکسیژن و جداسازی آن از هیدروژن
 3. میزان آلایندگی بالاتر نسبت به جت هیتر گازی و یا برقی
 4. تخلیه محصولات احتراقی در مدل هایی از جت هیتر که دودکش ندارند.
 5. یکنواخت نبودن پخش دما در محیط اطراف ( در صورت بی توجهی)

نکات ایمنی در هنگام استفاده از جت هیتر گازوئیلی:

همانطور که در این متن متوجه شدید جت هیتر گازوئیلی می تواند میزان آلودگی بیشتری نسبت به دیگر جت هیترها تولید کند در نتیجه اگر قصد استفاده از این جت هیتر را دارید از وجود تهویه قوی در مکان مورد نظر خود مطمِئن شوید.

 • از مکان قرارگیری جت هیتر مطمئن شوید:
  نکته بعدی آن است که در هنگام انتخاب فضای مورد نظر برای قراردهی جت هیتر گازوئیلی، مطمئن شوید که میان دستگاه و دیوار حداقل یک متر فضا برای رد و بدل شدن هوا و فعالیت فن موجود باشد تا سوخت ناقص هوا و تولید گازهای سمی و کشنده رخ ندهد. لازم به ذکر است که هیچ مانعی نباید برای ورود هوا به فن وجود داشته باشد زیرا باعث افزایش دمای باک و انفجار آن خواهد شد پس همیشه به یاد داشته باشید که بر روی دستگاه چیزی نگذارید و یا فاصله آن را از دیوارها کم نکنید.
 • به سطح قرارگیری مخزن گازوئیل دقت کنید:
  نکته بعدی برای استفاده از جت گازوئیلی آن است که سطح مخزن گازوئیل می بایست بالاتر از سطح پمپ گازوئیل باشد تا سوخت رسانی دستگاه با اختلال رو به رو نشود و طول عمر الکتروموتور و مشعل جت هیتر گازوئیلی بالا برود.

سوخت گازوئیل و یا نفت سفید نیز می تواند دارای ناخالصی های زیادی باشد بنابراین برای حل این مشکل نیاز به تهیه فیلتر گازوئیل خواهید داشت تا نازل های دستگاه بسته نشوند و بعد از مدتی خسارت هایی مانند انفجار و ... صورت نگیرد. توجه داشته باشید که اضافه کردن پمپ در مسیر رسیدن گازوئیل به دستگاه به عملکرد پمپ گازوئیل اصلی به شدت آسیب می زند. نیاز نیست که نگران عملکرد پمپ گازوئیل باشید زیرا پمپ به کار رفته، مناسب به جت هیتر گازوئیلی شما می باشد.

جت هیتر گازویٔیلی مرغداری و گلخانه

از قرار دادن مواد اشتعال زا در کنار جت هیتر پرهیز کنید:

در صورتی که قصد استفاده از جت هیتر مرغداری را در محیط هایی مانند مرغداری و یا دامداری ها دارید باید توجه داشته باشید که فضولات پرندگان و حتی دام ها با دیدن حرارت می تواند باعث تولید گازهای خطرناکی از قبیل متان و هیدروژن سولفات شود که تجمع ای نوع گازها می تواند باعث انفجارهای عظیمی شود. در ادامه توجه داشته باشید که در هنگام خارج کردن کودها و نظافت بستر دامداری و یا مرغداری خود حتماً هیتر گازوئیلی مرغداری را خاموش کنید؛ زیرا با افزایش غلظت این گازها در اثر جا به جایی این کودها، ممکن است حوادث جبران ناپذیری رخ دهد.

اکسیژن مورد نیاز اشتعال را تامین نمایید:

همانطور که گفته شد جت هیتر گازوئیلی با استفاده از اکسیژن محیط می تواند باعث کاهش شدید رطوبت شود( این اتفاق تنها در دیگ های بخار رخ نمی دهد؛ زیرا که اساس کارکرد آن ها با استفاده از بخار است). برای جبران کاهش رطوبت می توانید از تجهیزات مخصوصی مانند مه پاش های پروانه ای و یا دیسکی بهره ببرید.
لازم به ذکر است در صورتی که اگر سر رشته ای در نصب بخاری صنعتی ندارید، این کار را به یک کارشناس و متخصص بسپارید تا باعث به وجود آمدن آسیب برای خود و دیگران نشوید.

خرید جت هیتر گازوئیلی :

فروش جت هیتر گازوئیلی انعکاس بدون واسطه میباشد و مشتریان عزیز میتوانند قبل از خرید از کارشناسان این شرکت بصورت رایگان مشاوره بگیرند.

سخن آخر:

جت هیتر گازوئیلی یکی از انواع جت هیترهایی است که در سال های اخیر به دلیل مقرون به صرفه بودن و دسترسی آسان محبوبیت بیشتری به دست آورده اند. در این مطلب به معرفی این جت هیتر پرداختیم. در ادامه به نحوه ساخت و حتی عملکرد آن پرداخته و از مزایا و معایب استفاده از هیتر جت گازوئیلی سخن گفتیم تا متقاضیان طبق خواسته خود دید واقع بینانه تری در هنگام خرید داشته باشند. سپس از نکات ایمنی ای که در هنگام نصب و حتی استفاده از جت هیتر نیاز است مطلع باشید، سخن به میان آمد.

https://www.asianews.ir/u/bds
اخبار مرتبط
در دنیای امروز انواع متفاوت صنایع در حال پیشرفت هستند و یکی از این صنایع در حال پیشرفت، صنعت ساخت المنت های حرارتی است. همانطور که میدانید یکی از تجهیزات مهم و کاربردی که وظیفه آن تولید گرما بوده، المنت های صنعتی میباشند و وظیفه آنها تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی است. در ادامه قرار است به معرفی یکی از سازندگان انواع المنت بپردازیم و به شما در امر تهیه المنت حرارتی کمک کنیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید