صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۵:۵۰
کد خبر: 16091
گزارشگر: 213
۲۱۹
۰
۰
۱
وقوع زلزله در استان تهران و تاکید بر حفظ آرامش

فوری/دماوند لرزید/جزئیات درباره آماده باش همه دستگاه‌های امدادی

فوری/دماوند لرزید/جزئیات درباره آماده باش همه دستگاه‌های امدادی
ساعت ۱۳:۴۸ امروز زلزله‌ای به قدرت ۳.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین، مناطقی از دماوند در شرق استان تهران را لرزاند.

به گزارش آسیانیوز، در ساعت ۱۳:۴۸ امروز زلزله‌ای به قدرت ۳.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین، مناطقی از دماوند در شرق استان تهران را لرزاند. کانون این زمینلرزه در فاصله ۵۹کیلومتری از شهر تهران، ۱۳ کیلومتری رودهن، ۱۰ کیلومتری شمال غربی دماوند و هفت کیلومتری آبعلی بود.

-----------------

بیشتر بخوانید

زلزله اردیبهشت تهران چگونه پیش بینی شد؟

-------------------------------

درپی وقوع زلزله ۳.۹ ریشتری در شرق استان تهران، دستگاه‌های امدادی، خدماتی و ... به حالت آماده‌ باش درآمدند. همچنین اعلام شد که این زلزله تاکنون خسارتی نداشته است.

 

در همین راستا شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران به ایسنا گفت که تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند و تمامی پایگاه‌های هلال احمر نیز به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. تاکنون نیز گزارشی از وقوع خسارت مخابره نشده است.

همچنین حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نیز با بیان اینکه این زلزله تاکنون خسارتی نداشته است، به ایسنا گفت: اداره کل مدیریت بحران استان تهران دقایقی پس از این زلزله تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی در استان را به حالت آماده‌باش درآورد و از آنان خواسته شد تا مطابق به دستورالعمل‌های مطابق با شرایط آماده‌باش عمل کنند.

به گزارش ایسنا،وی بر ضرورت حفظ آرامش و خونسردی شهروندان نیز تاکید کرد و گفت: ما بارها گفته‌ایم، مردم باید همواره برای مواجهه با زلزله آمادگی لازم را داشته باشند، اما این به معنای ترس و وحشت نیست. از این رو درخواست ما ازمردم این است که ضمن حفظ هوشیاری و آمادگی، آرامش خود را حفظ کرده و اخبار را فقط از منابع رسمی پیگیری کنند.

 
محمد اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس استان تهران نیز در همین راستا به ایسنا گفت که تمامی پایگاه‌های اورژانس در حالت آماده‌باش قراردارند و تیم‌های ارزیاب اورژانس نیز در مناطق متاثر از زلزله حضور دارند./

https://www.asianews.ir/u/bdu
اخبار مرتبط
هوش مصنوعی تصاویر تکان دهنده ای را از وضعیت تهران پس از زلزله ۷ ریشتری ارائه کرده است.
بر اساس اعلام مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران ساعت 10 و 28 دقیقه زلزله 3.9 ریشتری تهران را لرزاند.
با وجود برخی نظرات مخالف یا متفاوت؛ زلزله امسال بهار در تهران را یک محقق هلندی پیش بینی کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید