صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۰
کد خبر: 16105
گزارشگر: 213
۲۳۷
۰
۰
۱
اتفاق عجیب فضایی

انفجار فضاپیمای جنجالی روسیه پس از برخورد با سطح ماه

انفجار فضاپیمای جنجالی روسیه پس از برخورد با سطح ماه
فضاپیمای لونا-۲۵ روسیه پس از آن که ارتباطش با زمین قطع شد، به سطح ماه برخورد کرد و منفجر شد.
به گزارش آسیانیوز، تلاش روسیه برای ارسال فرودگر به ماه پس از حدود نیم قرن با شکست مواجه شد.

به نقل از سی‌ان‌ان، رسانه‌ی دولتی تاس روسیه به نقل از آژانس فضایی روسکاسموس این کشور، گزارش دادند که فضاپیمای لونا-۲۵ روسیه پس از آن که ارتباطش با زمین قطع شد، به سطح ماه برخورد کرد.

این فضاپیما قرار بود اولین ماموریت فرود بر روی ماه روسیه پس از ۴۷ سال باشد.

به گزارش تاس براساس محاسبات اولیه، لونا-۲۵ پیش از برخورد به سطح ماه وارد یک مدار خارج از برنامه شد. رسانه‌های دولتی افزودند که یک کمیسیون ویژه تشکیل شده تا دلایل از دست رفتن لونا-۲۵ را بررسی کند.

پیش از این اعلام شده بود که فرودگر لونا-۲۵ وارد شرایط اضطراری شده است.

ایسنا نوشت روسکاسموس روز شنبه در پستی تلگرامی اعلام کرد: در طول این عملیات، یک وضعیت اضطراری رخ داد که اجازه انجام مانور با پارامترهای مشخص شده را نداد. تیم مدیریت در حال حاضر در حال تجزیه و تحلیل وضعیت هستند.

ماموریت کاوشگر لونا-۲۵ روسیه اولین تلاش این کشور برای فرود یک فضاپیما روی ماه از زمان شوروی سابق بود. آخرین فرودگر ماه روسیه، لونا ۲۴ بود که در روز ۱۸ اوت سال ۱۹۷۶ بر سطح ماه فرود آمد.

کاوشگر لونا-۲۵ در روز ۱۰ اوت از پایگاه فضایی وستوچنی در استان آمور روسیه به فضا پرتاب شد. مسیر حرکت لونا-۲۵ به آن اجازه داد تا از فرودگر هندی چاندرایان-۳ که در اواسط ماه ژوئیه برای رسیدن به سطح ماه پرتاب شد، پیشی بگیرد.

این کاوشگر حامل هشت ابزار علمی مختلف بود که قرار بود از آنها برای شکار یخ آب و انجام تحقیقات مختلف در منطقه‌ی عجیب و غریب قطب جنوب ماه که تا به امروز میزبان هیچ فرودگر یا ماه‌نوردی نبوده است، استفاده شود.

پس از اعلام خبر قرار گرفتن این کاوشگر در شرایط اضطراری برخی کاربران فضای مجازی گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال از بین رفتن این کاوشگر مطرح کرده بودند./
https://www.asianews.ir/u/be8
اخبار مرتبط
در حالی که اغلب مردم به فرازمینی ها باور دارند،دانشمندان می گویند موجودات فضایی وجود دارند؛ ولی درباره موضوع بازدید آنها از کره زمین اختلاف نظر مطرح است.
بخشی از تاریخ فضایی در یک حراجی به قیمت ۷۴۴ هزار و ۹۹۴ دلار آمریکا فروخته شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید