صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۸
کد خبر: 16124
گزارشگر: 213
۳۳۵
۱
۰
۱
با رای مجلس

اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تصویب شد+جزئیات

اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تصویب شد+جزئیات
نمایندگان مردم در مجلس به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان، با اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت موافقت کردند.
به گزارش آسیانیوز، نمایندگان مجلس به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان، به اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت رای دادند.

 نمایندگان مردم در مجلس به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان، با اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت موافقت کردند.

نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۳۰ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد کارکنان دستگاههای موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت) در راستای رفع ایرادات شورای نگهبان، با اصلاحات ماده واحده این طرح موافقت کردند.

براساس اصلاحات صورت گرفته، ماده واحده مذکور و تبصره‌های آن به شرح ذیل اصلاح شد:

ماده واحده- از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، انعقاد هر نوع قرارداد توسط دستگاه‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی و سازمان‌ها و شرکتهای تابعه و وابسته به آن‌ها به‌منظور تأمین نیروانسانی با شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی ممنوع است.

تبصره ۱- فعالیت‌های موسسات و شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد دستگاه‌های موضوع این قانون که فعالیت‌های مربوط به طرح‌های عمرانی یا تملک دارایی سرمایه‌ای با استفاده از امکانات و تجهیزات موسسه یا شرکت را بر عهده دارند از شمول این قانون مستثنی هستند.

تبصره ۲- دستگاه‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موظفند ظرف حداکثر شش‌ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، با نیروهای شرکتی که به صورت غیرمستقیم و تمام وقت تا پایان سال ۱۴۰۱ در دستگاه‌های مربوطه مشغول بکار بوده و در سال ۱۴۰۲ نیز در همان دستگاه مشغول به خدمت می‌باشند، قرارداد مستقیم (بی واسطه) منعقد نمایند. انعقاد قراردادهای مذکور بدون تحمیل هرگونه بارمالی جدید از قبیل احتساب مدرک تحصیلی بالاتر خواهد بود.

آیین‌نامه اجرائی این تبصره ظرف سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد و توسط سازمان مذکور به کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌شود.

تبصره ۳- انعقاد قرارداد مستقیم با کارکنان موضوع تبصره (۲) این قانون که در پست‌های موضوع ماده (۱۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری اشتغال می‌یابند بدون رعایت سقف پست‌های سازمانی و مشمول قانون کار می‌باشد و با کارکنانی که در مشاغل تخصصی مشغول به خدمت می‌گردند، قرارداد کار معین موضوع تبصره ماده (۳۲) قانون مدیریت خدمات کشوری بدون رعایت محدودیت مربوط به سقف پست‌های سازمانی مذکور در این تبصره منعقد می‌شود.

تبصره ۴- سوابق غیردولتی آن دسته از کارکنانی که در دستگاه‌های موضوع این قانون بکارگیری می‌شوند، مشروط به پرداخت کسور مربوط، براساس دستورالعملی که ظرف شش‌ماه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد، به‌عنوان سابقه، جهت بازنشستگی لحاظ می‌شود.

تبصره ۹- از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، ماده (۱۷) و تبصره ذیل ماده (۳۲) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهرماه سال ۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی نسخ می‌شود.

همچنین عبارت «و استفاده از خدمات کارمندان اینگونه شرکت‌ها و موسسات صرفاً بر اساس ماده ۱۷ این قانون امکان‌پذیر است» از انتهای ماده (۴۷) قانون مدیریت خدمات کشوری حذف شد./
https://www.asianews.ir/u/ber
اخبار مرتبط
گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت؛ موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه پنجم توسعه بررسی می شود.
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری، کارمندان دولت در مناسبت های مختلف سال تا ۱۰ میلیون تومان پاداش‌ دریافت خواهند کرد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: تدوین لایحه عادلانه‌سازی حقوق کارکنان دولت، آغاز می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۷
0
0
0

سلام من کارمند رسمی قطعی هستم اما واقعا اینهمه پیچوندن یه مسئله اونم توسط مسئولین انقلابی دور از شان و منزلت انقلابی گری است حضرت امام رحمت اله بارها فرمودند کسانی که در طول تاریخ محروم بوده اند نباید محرومیت ببینند کجای کار ابهام داره کل پولی رو که شرکتهای خدماتی با همکاری مسئولین اداری ادارات و ... میخورند اگه به خود کادر شرکتی داده بشه و انها هم امنیت شغلی داشته باشند کجاش ابهام داره اکثریت هم زنان سرپرست خانواری هستند که جای چهار تا نه نفر کارمی کنند یا مردانی که چند خانواده اداره می کنند پدر و مادر و حتی خواهر و برادر و.... حقوق یه کارمند را نمی گیرند تواین وضعیت اقتصادی هم پدرند هم مادر و یا سرپرست چند خانواده اکثرا هم مستاجر دولت خودش باید مصوبات بی شمار برای این افراد خصوصا کسانی که ابرومندانه زندگی کردن و فرزندان سالم تحویل جامعه داده اند داشته باشد کاری که خوشنودی خدا و بندگان خدا در آن است کل آحاد جامعه خوشحال خواهند شد پس چرا این خوشحالی را از مردم دریغ می کنید چقدر غصه این همکاران را بخوریم و کاری از دستمان برنیاید بخاطر انسانیت نوشتم بلکه تلنگری باشد و با در نظر گرفت


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید