صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۳۱ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۱:۳۳
کد خبر: 16136
گزارشگر: 213
۲۱۳
۰
۰
۱
از سوی سازمان سنجش

انتشار ویژه‌نامه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲+جزئیات و لینک

انتشار ویژه‌نامه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲+جزئیات و لینک
ویژه‌نامه پیک سنجش با موضوع راهنمایی داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شد.
به گزارش آسیانیوز، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار ویژه‌نامه پیک سنجش با موضوع راهنمایی داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 دکتر علیرضا کریمیان با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان بر اساس کارنامه علمی، علاقه و توانایی داوطلبان بسیار حائز اهمیت است، گفت: در ویژه‌نامه پیک سنجش نمونه‌ای از کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شده و تمامی جزئیات کارنامه علمی تشریح شده است و هر داوطلب با مطالعه دقیق این ویژه‌نامه و استفاده از سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی که همزمان با آغاز انتخاب رشته داوطلبان از امروز ۳۱ مردادماه در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش فعال می‌شود می‌تواند با آگاهی کامل نسبت به انتخاب رشته اقدام کند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور درباره مطالب مندرج در این ویژه‌نامه، گفت: مهم‌ترین ضوابط و مقررات انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲، روش نمره کل سازی برای پذیرش در رشته محل‌های با آزمون، وضعیت پذیرش با آزمون در گروه‌های آزمایشی، شیوه‌های پذیرش دانشجو، سهمیه‌بندی و بومی گزینی در آزمون سراسری، نکاتی درباره مهمترین اشتباهات داوطلبان در انتخاب رشته سال گذشته و ... در ویژه‌نامه پیک سنجش منتشر شده و می‌تواند راهگشای داوطلبان و خانواده آنان برای انتخاب رشته باشد.

دکتر کریمیان در پایان به‌ داوطلبان کنکور، والدین و مشاوران آنها توصیه کرد مطالب ویژه‌نامه پیک سنجش را برای انتخاب رشته مناسب مطالعه کنند./
https://www.asianews.ir/u/bf3
اخبار مرتبط
در این مطلب ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی ، پزشکی ، داروسازی و پرستاری را به صورت کامل و جداگانه برای هر کدام توضیح داده ایم. نحوه ثبت نام بدون کنکور رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همچنین شرایط لازم برای ثبت نام در این رشته ها چه در داخل و چه در خارج از کشور بصورت کامل قرار داده شده است.
برای درس فیزیک ناشرین مختلفی اقدام به چاپ کتاب های کنکوری کرده اند که در این بین نام فیزیک خیلی سبز و فیزیک میکرو گاج در بین دانش آموزان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. اما انتخاب یکی منبع بین این دو، یکی از چالش های دانش آموزان به شمار می آید. ما در این مقاله که به درخواست «آسیا نیوز» توسط های بوک تهیه شده است به این سوال دانش آموزان پاسخ خواهیم داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید