صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۳ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۱:۵۰
کد خبر: 16166
گزارشگر: 213
۲۸۹۵
۲
۰
۲
خبر مهم مدیر نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران

پراخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی به رانندگان تاکسی+شرایط و جزئیات

پراخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی به رانندگان تاکسی+شرایط و جزئیات
پرداخت وام رانندگان تاکسی (به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان) در شهر تهران در راستای نوسازی، آغاز شد.
به گزارش آسیانیوز، با اعلام مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران پرداخت وام رانندگان تاکسی (به مبلغ 150 میلیون تومان) در شهر تهران در راستای نوسازی، آغاز شد. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰ هزار تاکسی تا شهریور ماه سال آینده نوسازی خواهد شد.

 امین رهبر، مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، در مورد جزئیات وام رانندگان تاکسی‌های فرسوده شهر تهران (به مبلغ 150 میلیون تومان) با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی را برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده با مشارکت صندوق کارآفرینی امید فراهم کرده است، افزود: تاکسیرانان برای دریافت تسهیلات با مراجعه به اداره نوسازی سازمان تاکسیرانی باید نسبت به ثبت نام اقدام‌ کنند که متناسب با زمان ثبت نام برای تشکیل و تکمیل پرونده بانکی، به صندوق کارآفرینی امید برای بهره‌مندی از تسهیلات معرفی می‌شوند.

تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه برای تاکسی‌های فرسوده
وی با بیان اینکه تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس از ابتدای شهریورماه سال جاری برای نوسازی تاکسی‌ها آغاز شده است، اظهار کرد: ضامن این تسهیلات نیز یک برگ چک صیادی و سند خودرو است که اجازه فروش خودرو را تا پایان پرداخت اقساط که ۵ سال می شود را نخواهد داشت.


به نقل از ایسنا، رهبر با بیان اینکه قرارداد شهرداری تهران با صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی های فرسوده مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: این قرارداد از اول شهریورماه عملیاتی شده و با این مبلغ می بایست ۱۰ هزار دستگاه تاکسی را در یک سال نوسازی کرد.

آیا خودروساز توان تولید ۱۰ هزار تاکسی در یک سال را دارند؟
مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا خودروساز توان تولید ۱۰ هزار تاکسی در یکسال را دارند؟ افزود: پاشنه آشیل موضوع همین مسئله است؛ چرا که خودرو ساز باید بتواند با توجه به نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی‌ها را تامین کند و ما تقاضا داریم از آنجایی که قرارداد خودروساز از طریق نماینده سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری منعقد می شود، خودروساز باید متعهد باشد بر اساس ثبت‌نام های صورت گرفته و تعهدی که ایجاد می شود؛ پیش فاکتور را صادر کند و در زمان بندی مشخص، خودرو را تحویل دهد.

 وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی از نوع خودروی جایگزین “سمند سورن” تماما به صورت نقدی نوسازی شده است، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده می بایست ماهانه حداقل یکهزار پرونده بانکی در صندوق کارآفرینی امید تشکیل دهیم تا متقاضیان بتوانند وام را دریافت کنند.

تنها خودروی دارنده مجوز شماره گذاری برای تاکسی
رهبر در پاسخ به این سوال که نوع خودرو تاکسی نوسازی شده چه خواهد بود؟ گفت: فعلا تنها خودرویی که توانسته مجوز شماره گذاری تاکسی را اخذ کند، “سمند سورن” بوده است./
https://www.asianews.ir/u/bfw
اخبار مرتبط
در پی شکایت یکی از تاکسی‌های اینترنتی از شرکت اسنپ به شورای رقابت، در رای تجدید نظر این شورا صراحتا تایید شد که با توجه به میزان تاثیر عمل نامبرده، اسنپ مشمول پرداخت خسارت مادی نمی‌شود.
براساس لایحه عفاف و حجاب، در صورتی که رانندگان تاکسی‌های اینترنتی مسافر بی‌حجاب سوار کنند به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
براساس لایحه شورای شهر تهران و مصوبه‌ای که شورای شهر تهران داشتند افزایش نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط ۴۵ درصد مصوب شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
یعقوب پورحسن
۱۴۰۲/۰۶/۰۸
0
0
0

سلام راننده اسنپی که نخواهد ماشین عوض کند،میتواند از این وام بگیرد

محمد
۱۴۰۲/۰۶/۳۱
0
0
0

سلام اگه بخواهم ماشین رو عوض کنم ایا به راننده اسنپ هم این وام تعلق میگیره؟ و اینکه باید چکار کنیم برای دریافتش


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید