صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۴ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۰
کد خبر: 16183
گزارشگر: 213
۳۳۱
۰
۰
۲
عملکرد شگفتی ساز جراحان کشورمان

پزشکان ایرانی «سر کاملا قطع شده» را به بدن پیوند زدند/ویدئوهای تکان دهنده از لحظات جراحی

پزشکان ایرانی «سر کاملا قطع شده» را به بدن پیوند زدند/ویدئوهای تکان دهنده از لحظات جراحی
پرشکان و جراحان ایرانی یک سر کاملا قطع شده را به بدن پیوند زدند.

به گزارش آسیانیوز، شاهکار جدید جراحان ایرانی؛ برای چهارمین بار در جهان جراحی موفقیت‌آمیز پیوند سر در ایران انجام شد.

در عمل بی‌سابقه‌ای در ایران و کم‌سابقه در جهان، ۲۵ مرداد امسال بیمار ۲۸ ساله با قطع کامل عروق گردن و نای تحت عمل جراحی قرار گرفت. این عمل کم‌نظیر بدون استفاده از پمپ قلبی و عروقی و فقط با استفاده از شانت‌های نگهدارنده (تولید بومی) انجام شد.

 رکنا نوشت این جراحی در دنیا فقط سه بار به صورت موفقیت‌آمیز انجام شده که بیمار پس از به هوش آمدن تکلم نداشته اما در ایران که برای نخستین بار این عمل انجام شده، بیمار پس از به هوش آمدن در سلامت کامل همراه با تکلم است.

 


جزییات پیوند سر در ایران
میترا حسامی مقدم، متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: در عمل بی سابقه‌ای در ایران و کم سابقه در جهان، در 25 مرداد امسال به سرپرستی دکتر سام زراعتیان نژاد دوانی، سرپرست بخش جراحی قلب دانشگاه علوم پزشکی ایران و واحد فناوری و پیوند اعضاء، بیمار ۲۸ ساله با قطع کامل عروق گردن و نای به صورت بی سابقه ای برای اولین بار در کشور با حضور دکتر زراعتیان نژاد، دکتر حسامی مقدم، دکتر طیبی، دکتر تیزمغز، دکتر یزدی و با دستور مستقیم ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران استاد محترم جناب آقای دکتر پازوکی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

 وی خاطر نشان کرد این عمل کم نظیر بدون استفاده از پمپ قلبی و عروقی و فقط با استفاده از شانت‌های نگهدارنده (تولید بومی) انجام شد.

این نشانه دیگری از برکات شجره طیبه انقلاب اسلامی در توانمندی پزشکان و بیمارستان ها پس از انقلاب بوده که موید حدیث شریف مداد العلما افضل من دما الشهدا است.

قابل ذکر است که وزیر بهداشت نیز در بازدید ماه گذشته خود از بیمارستان فیروزآبادی تاکید بسیار بر پیشرفت این بیمارستان در ارائه خدمات به بیماران کرد.

لازم به ذکر است این جراحی در دنیا فقط سه بار به صورت موفقیت آمیز انجام شده که بیمار پس از به هوش آمدن تکلم نداشته است؛ اما باعث افتخار است که در ایران برای اولین بار این عمل انجام شده و بیمار پس از به هوش آمدن در سلامت کامل همراه با تکلم است.

این یعنی علم دانشمند ایرانی بالاتر از همه کشورهای دنیا قرار دارد./


https://www.asianews.ir/u/bgd
اخبار مرتبط
برخی مواد غذایی و داروها سبب بهبود سلامت می‌شوند و در مقابل برخی به آن آسیب می‌رسانند.
بر اساس نتایج یک مطالعه‌ جدید بوی ماشین نو خطرات جدی برای سرطان دارد.
سیگار و ویپ هر دو دستگاه‌های تنفسی هستند که برای مصرف نیکوتین به کار می‌روند، اما از لحاظ مکانیزم عملکرد، مواد مصرفی و تاثیرات بر روی سلامتی، آن‌ها با هم تفاوت دارند. سیگار دارای ترکیباتی است که در حالت سوختن آن‌ها، دودی به وجود می‌آید که برای تنفس کردن بسیار مضر است، در حالی که ویپ از طریق بخاری است که مایعاتی که نیکوتین در آن حل شده است، به بخار در می‌آید و توسط کاربر تنفس می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید