صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۵ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۷
کد خبر: 16196
گزارشگر: 213
۱۱۶۰۷
۴
۱
۷
ثبت نام خودرو

ثبت نام تعویض خودروهای فرسوده از ۶ شهریور+جدول و شرایط

ثبت نام تعویض خودروهای فرسوده از ۶ شهریور+جدول و شرایط
طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از روز دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ آغاز شده و تا پایان دوشنبه هفته آینده، ۱۳ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش آسیانیوز، شرکت بهمن موتور در جدیدترین طرح فروش خود، بخشنامه طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را منتشر کرد.

شرکت بهمن موتور در بخشنامه‌ای که اخیراً منتشر کرده، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را اعلام کرده است.

این طرح، از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 6 شهریور 1402 آغاز شده و تا پایان دوشنبه هفته بعد، 13 شهریور ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان طرح فروش گروه بهمن می‌توانند در تاریخ مذکور با مراجعه به وب‌سایت فروش این شرکت، به نشانی Bahman.iranecar.com اقدام به واریز وجه و خرید خودرو کنند.

خودروهای قابل عرضه در این طرح
به گزارش تجارت نیوز، مطابق جدول ذیل، پنج محصول فیدلیتی پرایم تیپ 1 و تیپ 2، دیگنیتی پرستیژ، ریسپکت پرایم و وانت کارا دوکابین تیپ 4 در طرح فوق حضور خواهند داشت. رنگ‌های قابل عرضه برای همه خودروها، رنگ سفید بوده و قابل تغییر نیست. همچنین زمان تحویل خودروها برخلاف طرح‌های دیگر که اغلب 90 روز کاریست، هفته چهارم مهر 1402 درنظر گرفته شده که حدود یک ماه محسوب می‌شود.

خودرو فرسوده
 

شرایط فروش خودروهای فرسوده بهمن
این طرح، همانند همه طرح‌های فروش خودرو شرایطی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همانند چیزی که از نام طرح پیداست، تنها واجدین شرایط خودروهای فرسوده که فرآیند اسقاط را به اتمام رسانده و اسامی آن‌ها از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به شرکت بهمن موتور اعلام شده، توانایی ثبت‌نام دارند.
طرح فوق برای متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه بوده و افرادی که اولویت خود را یکی از محصولات گروه بهمن انتخاب کرده بودند، می‌توانند مسیر ثبت‌نام را ادامه دهند.

سود انصراف این طرح، سالیانه 17.5 درصد و جریمه تأخیر آن، ماهانه 2.5 درصد درنظر گرفته شده است.

 اختلاف قیمت کارخانه و بازار محصولات بهمن چقدر است؟
اختلاف قیمت کارخانه و بازار طرح فروش خودروهای فرسوده بهمن موتور، باتوجه به قیمت‌های بازار پنجم شهریور ماه محاسبه شده و ممکن است در روزهای آتی، تغییر داشته باشد.

فیدلیتی پرایم تیپ 1 یا همان نسخه پنج نفره، با نرخ یک میلیارد و 490 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و اختلاف آن با نرخ فروش کارخانه، حدود 367 میلیون تومان است.

فیدلیتی پرایم تیپ 2 یا نسخه 7 نفره، به قیمت یک میلیارد و 520 میلیون تومان معامله می‌شود که اختلاف آن با نرخ فروش کارخانه، حدود 372 میلیون تومان خواهد بود.

دیگنیتی پرستیژ که بیشترین اختلاف قیمت را در میان محصولات بهمن موتور دارد، با رقم دو میلیارد تومان در بازار امروز خرید و فروش می‌شود که اختلاف قیمت را به حدود 558 میلیون تومان می‌رساند.

خودروی ریسپکت که از سدان‌های تولیدی این شرکت به شمار می‌رود، از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بهمن بوده و با نرخ یک میلیارد و 165 میلیون تومان معامله می‌شود. این سدان اختلاف قیمتی برابر با 191 میلیون تومان دارد.

وانت کارا دوکابین در بازار امروز به قیمت 550 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و باتوجه به نرخ فروش کارخانه، اختلاف قیمت آن به حدود 73 میلیون تومان می‌رسد.

بنابراین، بیشترین ارزش خرید میان محصولات این دوره از طرح فروش خودروهای فرسوده گروه بهمن را خودروی دیگنیتی پرستیژ با اختلاف 550 میلیون تومانی دارد./

https://www.asianews.ir/u/bgp
اخبار مرتبط
مبنای سن جدید فرسودگی خودرو‌ها از سوی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران تعیین شد.
در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه، ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند.
با توجه به این که تمام اقشار جامعه توانایی خرید خودروی جدید را ندارند، دولت طرح تعویض خودروی فرسوده را برای کمک به برخی از افراد جامعه کمک در نظر گرفت.
نوبت تخصیص خودرو به متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که در دومین مرحله از فروش یکپارچه خودروها ثبت درخواست کرده بودند؛ اعلام شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
محمدرضاده حقی
۱۴۰۲/۰۶/۰۸
0
0
0

مدل ماشین من پژو۴۰۵ مدل ۸۳. چه قیمتی برمیدارید؟؟ بجاش چه ماشینهای برای تبدیل می‌دهید باچه قیمتی ممنونم

یوسف امیری
۱۴۰۲/۰۶/۱۰
0
0
0

سلام پژو84ایاجایگزین میشودوچه ناشینی نیدن

یاسریعقوبی
۱۴۰۲/۰۶/۱۰
0
0
0

سلام من آردی فرسوده مدل 1383برای فروش دارم دوستم ریوفرسوده مدل1384برای فروش دار شماره تماس09353619082

مهدی
۱۴۰۲/۰۶/۱۰
0
0
0

سلام اگه دولت همین شرایط رو چند ماه نگه داره و مدیریت کنه حداقلش اینه سبب خیر میشه برای طبقه پایین و قشر فقیر جامعه که با فروش ماشین فرسوده خودشون مقداری از گرفتاری ها و کمبود زندگیشون رو جبران کنن و بدهکاریهاشون رو بپردازن و اگه خودرو صفر هم لیزینگی فروخته بشه یه ماشین سالم و بی دردسر سوار بشن آخه فقرا هم مردم همین کشورن و حق دارن از زندگی لذت ببرن امیدوارم دولت همین فرمون فعلا پیش بره


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید