صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۲ / ۲۳:۳۶
کد خبر: 16236
گزارشگر: 213
۱۲۴۶
۰
۰
۱
در لس انجلس

‏منوچهر بی بی یان درگذشت

‏منوچهر بی بی یان درگذشت
‏منوچهر بی بی یان، تهیه کننده موسیقی و‌ موسس شرکت آپولون پس از تحمل دوره ای بیماری در لس انجلس درگذشت.

به گزارش آسیانیوز، ‏منوچهر بی بی یان، تهیه کننده موسیقی و‌ موسس شرکت آپولون پس از تحمل دوره ای بیماری در لس انجلس درگذشت.

‏منوچهر بی بی یان بنیانگذار کمپانی های موسیقی آپولون و آرگامان در دهه ۵۰ خورشیدی و از تهیه کنندگان صاحب نام موسیقی ایران بود که برای اولین بار قانونی برای فعالیت هنرمندان به کار برد و صنعت انتشار و پخش نوار کاست و گرامافون را در ایران تبدیل به شغلی حرفه‌ای و درآمدزا کرد.

وی با نوآوری، در تبلیغ موسیقی ایران در آن دوره سهم بسزایی داشت.

‏او پس از انقلاب شرکت پخش موسیقی پارس ویدیو و تلویزیون جام جم در لس انجلس را بنیاد نهاد و در حفظ و پاسداری از زبان ، فرهنگ و هنر ایران در دوره د‏مهاجرت نقش مهمی ایفا کرد.

منوچهر بی‌بی‌یان

زندگینامه منوچهر بی‌بی‌یان
منوچهر بی‌ بی‌ یان در یک خانواده کلیمی در تهران زاده شد وی از نوجوانی به فراگیری موسیقی پرداخت و مدتی بعد مغازه‌ای برای فروش آثار موسیقی دایر کرد و با پشتوانه کلیمیان و دوستداران موسیقی ایرانی به تهیه و تولید ترانه‌ها و موسیقی‌های روز و عامه‌پسند خوانندگان ایران روی آورد.

مهاجرت
مرحوم منوچهر بی‌بی‌یان پس از انقلاب از ایران خارج شد و به آمریکا مهاجرت کرد. او تلاش نمود تا با ارتباط با خوانندگان جلای وطن کرده و بازسازی توان و استعدادهای هنرمندان، فعالیت تجاری و هنری موسیقی ایرانی را در خارج از مرزهای ایران ادامه دهد و به همین منظور ابتدا شرکت پارس ویدیو و در سال ۱۹۸۱ شبکهٔ تلویزیون جام جم را در لس آنجلس آمریکا راه‌اندازی کرد. پسرش کوروش بی‌بی‌یان نیز در رسیدن به این هدف او را یاری نمود.

وی بر اثر ایست قلبی درگذشت./


https://www.asianews.ir/u/blg
اخبار مرتبط
امین پناهی یکی از هنرمندان کار درست بازار مارکت موسیقی که به تازگی درخشش زیادی را در این مسیر کسب کرد. وی با تولید موزیک های درخشانی توانست نگاه های زیادی را به سمت خود جلب کند که در این مقاله با امین عزیز بیشتر آشنا خواهیم شد و موزیک های وی را خواهیم شناخت.
نصرالله ناصح پور، خواننده پیشکسوت موسیقی به دلیل عارضه مغزی در سن ۸۳ سالگی درگذشت.
شب گذشته لغو سانس دوم کنسرت محسن ابراهیم زاده واکنش ها و حاشیه های جنجالی به همره داشته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید