صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۱:۰۹
کد خبر: 16301
گزارشگر: 213
۱۹۱
۰
۰
۰
امروز اعلام شد

آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد+جزئیات

آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد+جزئیات
آخرین مهلت ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.
به گزارش آسیانیوز، مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ۱۹ شهریور ماه آغاز می‌شود.

علیرضا کریمیان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی شب گذشته(یکشنبه 12 شهریور) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته‌اند، توجه داشته باشند که منحصراً می‌تواند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت‌نام از روز یکشنبه شهریور ماه جاری به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

کریمیان گفت: تعداد ۴۷۰ هزار و ۵۲۸ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی به رقابت پرداختند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: داوطلبان زن آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲، ۲۵۵ هزار نفر بودند که ۵۴ درصد کل داوطلبان را تشکیل می‌دادند. مردان نیز با ۲۱۶ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند.

به گفته وی، در مجموع ۳۵۵ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند.

به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه سال گذشته طی دو روز برگزار شد./
https://www.asianews.ir/u/bxd
اخبار مرتبط
سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
ثبت‌نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مهرماه ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
دانش آموزان زیادی هر ساله برای ادامه تحصیل در مدارس برتر همچون تیزهوشان، غیرانتفاعی‌های برتر و یا نمونه دولتی در آزمون ورودی این مدارس شرکت می‌کنند. طبق تجربه و نظرات دانش آموزان سطح این آزمون‌ها بالاتر از مباحث تدریس شده در مدرسه است و به همین دلیل دانش آموزان کار سختی برای قبولی دارند. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این مدارس آشنا کنیم و راز موفقیت در آزمون تیزهوشان را به شما بگوییم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید