صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۶:۲۵
کد خبر: 16326
گزارشگر: 213
۲۱۰
۰
۰
۱
انتشار اظهارات رئیس اتحادیه آرایشگاه های زنانه

آرایشگاه‌های زنانه بدون ابلاغ تعطیل می شوند؟/موج بیکاری مژه کاران و ناخن کاران

آرایشگاه‌های زنانه بدون ابلاغ تعطیل می شوند؟/موج بیکاری مژه کاران و ناخن کاران
براساس چند گزارش اخیرا بی‌سر‌و‌صدا فعالیت آرایشگران و بخشی از زنان آرایشگر به خصوص ناخن کاران و مژه کاران محدود می شود
به گزارش آسیانیوز، در پی انتشار گزارش روزنامه شرق در رابطه با احتمال غیرقانونی شدن فعالیت ناخن کاران و مژه کاران، رئیس اتحادیه آرایشگاه های زنانه گفت که تاکنون هیچ محدودیتی در این رابطه به این اتحادیه اعلام نشده و سالن‌های آرایشی در رسته‌های دارای مجوز فعال هستند.

روزنامه شرق اخیرا گزارش داده که سازمان فنی و حرفه‌ای کشور که زیرمجموعه وزارت کار است، بی‌سر‌و‌صدا بخشی از زنان آرایشگر به خصوص ناخن کاران و مژه کاران را در بازار کار آرایشگاه های زنانه با محدودیت مواجه کرده است. این در حالی است که هیچ ابلاغیه‌ای به اتحادیه آرایشگران ارسال نشده است.

بر اساس این گزارش پیش از این استانداردهای آموزشی در رشته ناخن و مژه تحت عنوان سند حرفه در پورتال سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بارگذاری شده بود و به تبع آن آموزشگاه‌های آزاد نسبت به تعریف دوره، اخذ شهریه و اجرای دوره اقدام می‌کردند‌. اما حالا این استانداردها یکباره و بدون اطلاع قبلی به استان‌ها، از پورتال سازمان فنی و حرفه‌ای کشور حذف شده است و کارآموزانی که دوره آموزش خود را به پایان رسانده‌اند، امکان معرفی به آزمون صلاحیت حرفه‌ای را ندارند و بلاتکلیف مانده‌اند.

آرایشگران می‌گویند که بدون این مجوز نه‌تنها رسما امکان کار آرایشگران جدید در زمینه ناخن و مژه وجود ندارد که آرایشگران قدیمی در این رشته‌ها دیگر نمی‌توانند فعالیت رسمی در آرایشگاه‌ها داشته باشند و ناچار هستند به‌صورت زیرزمینی فعالیت کنند. موضوعی که آرایشگاه های زنانه را در خطر تعطیلی قرار داده است.

این موضوع از آنجایی نگرانی بیشتری ایجاد می‌کند که سال گذشته فاطمه سالارزاده، رئیس اتحادیه آرایشگاه های زنانه مشهد، گفته بود که کاشت ناخن و مژه، تتوی بدن، سولاریوم، ماساژ، کراتین مو، فیبروز ابرو و حتی اپیلاسیون و خدمات کاهش وزن و پاکسازی عمیق پوست در آرایشگاه‌ها ممنوع است. این موارد علاوه بر آرایشگاه‌‌های زنانه مشهد به آرایشگاه‌های زنانه قم هم ابلاغ شده است.

بنابراین با انتشار گزارش روزنامه شرق این شائبه ایجاد شده که قرار است این فعالیت‌ها در آرایشگاه‌های سایر استان‌ها نیز ممنوع شود.

به گزارش تجارت نیوز، نرگس مردانی، رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه گفت که تاکنون هیچ محدودیتی در رابطه با کاشت ناخن و مژه به این اتحادیه اعلام نشده و سالن‌های آرایشی در رسته‌های دارای مجوز فعال هستند.

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره کرد که آماراعلام‌شده در خصوص مراکز غیر مجاز آرایشگری و تعطیلی یک سوم از آرایشگاه‌های زنانه در سطح تهران نیز مورد تایید این اتحادیه نیست.

گفتنی است در گزارش روزنامه شرق با استناد به گزارش سازمان تعزیرات گفته شده بود که تا سال ۱۳۹۶ در تهران حدود ۲۱ هزار آرایشگر فعالیت می‌کردند که تنها حدود ‌هزار نفر آنها مجوز رسمی فعالیت داشته‌اند. به‌جز این، در‌حال‌حاضر شمار زیادی از آرایشگاه‌های زنانه تعطیل شده‌اند و آمارهای اتحادیه آرایشگران زنانه تهران و مشهد حاکی از آن است که در پنج، شش سال اخیر حدود یک‌سوم آرایشگاه‌های زنانه تعطیل شده‌اند./
https://www.asianews.ir/u/c1f
اخبار مرتبط
براساس برخی گزارش ها، مؤسسه گاج که دارای سابقه‌ای نسبتا طولانی در انتشار کتاب‌های کمک آموزشی از پیش‌دبستانی تا کنکور است، به دلیل انتشار یک شعر فرخی یزدی پلمپ شده است.
نوشتن محتوای متنی سایت، کار آسانی نیست. باید بدانید که چه کلماتی را برای مخاطبان کسب و کارهای B2B یا B2C بسازید. چالش ها بسیار هستند. لازم است بدانید که سایت نوپا و جدید که راه اندازی کرده اید به چه روش هایی برای رشد و توسعه نیاز دارد. شما باید کارهایی را انجام بدهید که سایتتان را بهبود ببخشد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید