صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۷:۰۵
کد خبر: 16327
گزارشگر: 213
۸۸۴
۰
۰
۵
انتشار کتاب «تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰»

آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی

آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی
کتاب تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰:آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی؛ می‌کوشد ضمن تشریح دقیق شرایط زیستی و آموزشی در دنیای امروز خوانندگان را با لزوم همگرایی همه نوآوری های علمی و فنی آشنا کند.

به گزارش آسیانیوز، جواد لگزیان: برای همگام شدن با تغییرات تکنولوژیک و اجتماعی جهان امروز باید آموزش هم بین‌المللی و پویا شود، این جان کلام دکتر حسین چناری پژوهشگر پیشرو در عرصه آموزش و رئیس دانشکده بین المللی ابن سینا گرجستان است.

دکتر حسین چناری در کتاب تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰:آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی؛ می‌کوشد ضمن تشریح دقیق شرایط زیستی و آموزشی در دنیای امروز خوانندگان را با لزوم همگرایی همه نوآوریهای علمی و فنی برای آموزش و زندگی بهتر آشنا کند.

اصطلاح جامعه ۵.۰ در این کتاب کلیدواژه‌ای است که ما را با طرحی جامع برای حل مشکلات اجتماعی با ادغام کامل فناوری دیجیتال در دنیای فیزیکی آشنا می‌کند. این طرح که با نام جامعه ۵.۰ به جهان معرفی شد به دنبال آن است که همه‌ی بازیگران اجتماعی از دولت گرفته تا دانشگاه و کارآفرینان و درنهایت عموم مردم را برای تحقق والاترین هدف آن بسیج کند که آن هدف ضمن حفظ اهداف توسعه‌ی اقتصادی، رفاه عمومی است.

در این کتاب می‌خوانیم که دولت ژاپن در سال ۲۰۱۶ طرحی را معرفی کرد که هدف آن استفاده و توسعه‌ی فناوری‌های صنعت برای بازآفرینی جامعه، حل مسائل، معضلات اجتماعی و همچنین ایجاد برابری در
بهره‌گیری از منابع و درآمدهای ملی برای همه‌ی طبقات اجتماعی است.

اصطلاح جامعه ۵.۰ نخستین بار در سندی با عنوان پنجمین طرح اساسی علم و فناوری استفاده شد. این واژه را شورای علم، فناوری و نوآوری دولت ژاپن تدوین کرد و در ماه ژانویه ۲۰۱۶ هیئت وزرای ژاپن، این طرح را اجرا کرد. از آن زمان تاکنون گسترش این اصطلاح و شکل‌گیری مفاهیم بنیادین آن را شاهد بوده‌ایم.

جامعه ۵.۰ جامعه‌ای انسان‌محور است که در آن دستاوردهای اقتصادی و مسائل اجتماعی همگام بوده و فضای سایبری و فیزیکی در هم آمیخته است. با شکل‌گیری و رشد انقلاب صنعتی چهارم و در سایه اقتصاد چرخشی، جوامع متحول شده و نسل جدیدی از جامعه در آینده قابل تصور است.

جامعه ۵.۰ پس از جامعه شکارچی، جامعه کشاورزی، جامعه صنعتی و جامعه اطلاعاتی ظهور کرد. این جامعه بر انسان‌ها متمرکز است. عدد ۵.۰ به نوع جدیدی از جامعه اشاره دارد که جایگاه مهمی برای نوآوری‌های علمی و فناورانه قائل است و هدفش حل‌و‌فصل مشکلات اجتماعی و هم‌زمان تضمین توسعه اقتصادی است.

هدف جامعه۵.۰ این است که تکنولوژی، طبیعت و مردم در تعادل عمل کنند.

جامعه ۵.۰ سخت تلاش خواهد کرد تا آینده‌نگر باشد، احساس رکود موجود را از بین ببرد، جامعه‌ای که اعضای آن برای یکدیگر احترام متقابل قائل باشند و جامعه‌ای که در آن هر فرد زندگی خوبی داشته باشد.

اگر به داستان‌های موفقیت ژاپن در گذشته نگاه کنید: در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ این کشور تازه در مرحله نزدیک شدن به ایالات متحده و کشورهای اروپایی بود و شرکت‌های ژاپنی موفق شدند فناوری‌هایی را توسعه دهند که با آوردن پیچیدگی و عملکرد بیشتر، ارزش بیشتری ایجاد کردند. این توسعه به‌معنای محصولات بهتر و قیمت پایین در مقایسه با شرکت‌های اروپایی بود. به این ترتیب ژاپنی‌ها رقابتی شدند و این باعث رشد اقتصادی در ژاپن شد.

پیشرفت تکنولوژیک باعث رشد اقتصادی شد و موفقیت‌آمیز بود. با این حال امروزه در سطح معینی از کیفیت زندگی آن‌ها از خودشان می‌پرسند: من فناوری بیشتری نمی‌خواهم بلکه چیزی که می‌خواهم ارزش اجتماعی است، که به همان اندازه یا حتی مهم‌تر از ارزش اقتصادی است و بنابراین ما صحبت در مورد مفاهیم پایدار
می‌کنیم. در این روش منابع اجتماعی و اقتصادی که کشف می‌شوند باید با پایداری سازگار باشند.

دیگر تکنولوژی در اولویت نیست. با توسعه محصولات جدید، فرد باید تصویر بزرگ جامعه آینده را ببیند و سپس
شناسایی کند که کدام حوزه‌های تکنولوژیکی کلیدی باید توانمند شوند.

هدف برنامه جامعه ۵.۰ حل بسیاری از چالش‌های مدرن با ترکیب نوآوری‌هایی مانند رباتیک، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، قابلیت‌های جدید ارتباطی و کلان‌داده است. ما به سمت همگرایی اتصال، محاسبات، کنترل و محتوا حرکت می‌کنیم. هدف همگرایی همه این نوآوری‌ها فراهم کردن کیفیت زندگی بهتر برای انسان است. در جامعه‌۵.۰ مشکلات اجتماعی با ادغام کامل فناوری دیجیتال در دنیای فیزیکی حل می‌شوند.

انتشار کربن توسط وسایل نقلیه بدون راننده که کوتاه‌ترین مسیر خانه را انتخاب می‌کنند کاهش می‌یابد. ربات‌ها از سالمندان مراقبت می‌کنند و از حسگرهای بدن برای نشان دادن وضعیت آنان و در صورت نیاز به کمک اضافی انسانی استفاده می‌کنند. هوش مصنوعی تاریخچه آنلاین و سوابق سلامتی شما را غربال می‌کند تا برنامه سفری عالی متناسب با سلیقه و توانایی‌های شما و پیش‌بینی آب و هوا را برای راحتی در شهر برای شما بسازد.

مقالات این کتاب بر اساس نتیجه یک کنفرانس بین‌المللی با عنوان "اهمیت جنبه‌های بین‌رشته‌ای برنامه‌های دانشگاه: مواجهه با چالش صلاحیت‌های  جهانی برای علوم اجتماعی و انسانی " است که در ابتدا قرار بود در دانشگاه دوشیشا در کیوتو ژاپن در مارس ۲۰۲۰ برگزار شود. اما به دلیل بیماری همه‌گیر کووید۱۹ محتوای کنفرانس به صورت مجازی از ۱۴ نوامبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ برگزار شد.

هر ارائه‌دهنده پس از مطالعه محتویات جلسه یک گزارش تحقیقی ارسال کرد. مقاله مفهومی هر یک ازلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

دو ارائه کنفرانس مجازی آنلاین شامل یک بحث پیگیری فشرده بود که در آن شرکت‌کنندگان استدلال‌های بیشتری را در مورد تعریف نقش‌هایلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

نوظهور دانشگاه برای دانشجویان و تغییر آموزش عالی آسیا-اقیانوسیه در پویایی انقلاب صنعتی چهارم و عصر جامعه ۵.۰ ارائه کردند. فصل‌های جداگانه با موضوع اصلی مرتبط هستند و در عین حال دیدگاه‌های مقایسه‌ای بین آسیا و اقیانوسیه مانند ژاپن، تایوان، کره جنوبی و ایالات متحده ارائه می‌دهند. این استدلال‌ها در نمونه‌هایی از ایالات متحده، اسلوونی، ژاپن، کره و تایوان به صورت مقایسه‌ای تحلیل می‌شوند.

تا زمانی که مشاهدات مندرج در فصول این کتاب به دست خوانندگان برسد، رابطه هم‌افزایی منحصر به فرد عواملی که در حال حاضر بر آموزش عالی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارند، تغییر اجتناب‌ناپذیر آن‌ها را به یک رابطه کلی دیگر آغاز کرده است. وظیفه این کتاب این است که خوانندگان را تشویق کنند تا در به روزرسانی و ارتقای این محیط دائماً دگرگون‌کننده شرکت کنند. 

کتاب تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰ : آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی، تالیف دکتر حسین چناری را در ۲۷۰ صفحه و با قیمت 1500000 ریال انتشارات چاپار رهسپار بازار کتاب شد./

جامعه ۵.۰ سخت تلاش خواهد کرد تا آینده‌نگر باشد، احساس رکود موجود را از بین
ببرد، جامعه‌ای که اعضای آن برای یکدیگر احترام متقابل قائل باشند و
جامعه‌ای که در آن هر فرد زندگی خوبی داشته باشد.
اگر به داستان‌های موفقیت ژاپن در گذشته نگاه کنید: در دهه‌های ۱۹۷۰ و
۱۹۸۰ این کشور تازه در مرحله نزدیک شدن به ایالات متحده و
کشورهای اروپایی بود و شرکت‌های ژاپنی موفق شدند فناوری‌هایی را
توسعه دهند که با آوردن پیچیدگی و عملکرد بیشتر، ارزش بیشتری ایجاد
کردند. این توسعه به‌معنای محصولات بهتر و قیمت پایین در مقایسه با
شرکت‌های اروپایی بود. به این ترتیب ژاپنی‌ها رقابتی شدند و این باعث

رشد اقتصادی در ژاپن شد. پیشرفت تکنولوژیک باعث رشد اقتصادی شد
و موفقیت‌آمیز بود. با این حال امروزه در سطح معینی از کیفیت زندگی
آن‌ها از خودشان می‌پرسند: من فناوری بیشتری نمی‌خواهم بلکه چیزی
که می‌خواهم ارزش اجتماعی است، که به همان اندازه یا حتی مهم‌تر از
ارزش اقتصادی است و بنابراین ما صحبت در مورد مفاهیم پایدار
می‌کنیم. در این روش منابع اجتماعی و اقتصادی که کشف می‌شوند باید با
پايداری سازگار باشند. دیگر تکنولوژی در اولویت نیست. با توسعه
محصولات جدید، فرد باید تصویر بزرگ جامعه آینده را ببیند و سپس
شناسایی کند که کدام حوزه‌های تکنولوژیکی کلیدی باید توانمند شوند.
هدف برنامه جامعه ۵.۰ حل بسیاری از چالش‌های مدرن با ترکیب
نوآوری‌هایی مانند رباتیک، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، قابلیت‌های
جدید ارتباطی و کلان‌داده است. ما به سمت همگرایی اتصال، محاسبات،
کنترل و محتوا حرکت می‌کنیم. هدف همگرایی همه این نوآوری‌ها فراهم
کردن کیفیت زندگی بهتر برای انسان است. در جامعه‌۵.۰ مشکلات
اجتماعی با ادغام کامل فناوری دیجیتال در دنیای فیزیکی حل می‌شوند.
انتشار کربن توسط وسایل نقلیه بدون راننده که کوتاه‌ترین مسیر خانه را
انتخاب می‌کنند کاهش می‌یابد. ربات‌ها از سالمندان مراقبت می‌کنند و از
حسگرهای بدن برای نشان دادن وضعیت آنان و در صورت نیاز به
کمک اضافی انسانی استفاده می‌کنند. هوش مصنوعی تاریخچه آنلاین و
سوابق سلامتی شما را غربال می‌کند تا برنامه سفری عالی متناسب با
سلیقه و توانایی‌های شما و پیش‌بینی آب و هوا را برای راحتی در شهر
برای شما بسازد.
مقالات این کتاب بر اساس نتیجه یک کنفرانس بین‌المللی با عنوان "اهمیت
جنبه‌های بین‌رشته‌ای برنامه‌های دانشگاه: مواجهه با چالش صلاحیت‌های

جهانی برای علوم اجتماعی و انسانی " است که در ابتدا قرار بود در
دانشگاه دوشیشا در کیوتو ژاپن در مارس ۲۰۲۰ برگزار شود. اما به دلیل
بیماری همه‌گیر کووید۱۹ محتوای کنفرانس به صورت مجازی از ۱۴
نوامبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ برگزار شد. هر ارائه‌دهنده پس از مطالعه
محتویات جلسه یک گزارش تحقیقی ارسال کرد. مقاله مفهومی هر یک از
دو ارائه کنفرانس مجازی آنلاین شامل یک بحث پیگیری فشرده بود که
در آن شرکت‌کنندگان استدلال‌های بیشتری را در مورد تعریف نقش‌های
نوظهور دانشگاه برای دانشجویان و تغییر آموزش عالی آسیا-اقیانوسیه در
پویایی انقلاب صنعتی چهارم و عصر جامعه ۵.۰ ارائه کردند. فصل‌های
جداگانه با موضوع اصلی مرتبط هستند و در عین حال دیدگاه‌های
مقایسه‌ای بین آسیا و اقیانوسیه مانند ژاپن، تایوان، کره جنوبی و ایالات
متحده ارائه می‌دهند. این استدلال‌ها در نمونه‌هایی از ایالات متحده،
اسلوونی، ژاپن، کره و تایوان به صورت مقایسه‌ای تحلیل می‌شوند.
تا زمانی که مشاهدات مندرج در فصول این کتاب به دست خوانندگان
برسد، رابطه هم‌افزایی منحصر به فرد عواملی که در حال حاضر بر
آموزش عالی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارند، تغییر اجتناب‌ناپذیر آن‌ها
را به یک رابطه کلی دیگر آغاز کرده است. وظیفه این کتاب این است که
خوانندگان را تشویق کنند تا در به روزرسانی و ارتقای این محیط دائماً
دگرگون‌کننده شرکت کنند.
کتاب تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰ : آغاز راه آموزش عالی
بین‌المللی تالیف دکتر حسین چناری را در ۲۷۰ صفحه و با قیمت
1500000 ریال انتشارات چاپار رهسپار بازار کتاب کرده

آسیانیوز
https://www.asianews.ir/u/c1g
اخبار مرتبط
شناخت مبانی نظری و فکری انقلاب ها همواره موضوعی بوده که برای تحلیل گران، کارشناسان و عموم مردم جالب توجه بوده و برخی نیز در صدد مطالعه نظام مند در این زمینه هستند امام متاسفانه این موضوع در بین کارشناسان و تحلیل گران ایرانی و حتی ناشران کتاب نیز غزیب مانده بود که خوشبختانه برخی نویسندگان و ناشران در این چند ساله به این عرصه ورود پیدا کرده اند و آثاری در زمینه انقلاب اسلامی پدید آورده اند.
شاید کمی به دور از منطق برسد اما یادگیری بیشتر درمورد روش‌های یادگیری، تاثیر مستقیم بر روی قدرت حافظه و ذهن شما دارد. با مطالعه کتاب‌های مخصوص یادگیری، شما به درک بهتری از پروسه یادگیری و آموزش می‌رسید و می‌توانید استراتژی‌های یادگیری بیشتری را آموزش ببینید. با دستیابی به روش‌های بهتر برای یادگیری، شما وقت و هزینه خود را می‌توانید بیشتر حفظ کنید و یا صرف انجام فعالیت‌های دیگر کنید.
نسیم نیکلاس طالب، نویسنده کتاب تأثیرگذار «قوی سیاه» اخیرا پیش بینی خود را درباره سقوط بیت کوین، اولین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بیان کرده است.
امروزه زبان انگلیسی جایگاه ویژه‌ای در زندگی داشته و برای پیشرفت کاری یا مهاجرت به آن نیاز پیدا می‌کنیم. خوشبختانه منابع یادگیری این زبان گسترده بوده و هر شخص بسته به توانایی‌های خود می‌تواند گزینه مناسبی را انتخاب نماید. اگر به یادگیری انگلیسی علاقمند هستید، کتاب‌های مختلفی در بازار پیدا خواهید کرد که به شما در آموزش این زبان کمک می‌کنند. یکی از بهترین کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی، کتاب‌‌های تاپ ناچ است که در این مقاله از آکادمی روان به بررسی این کتب خواهیم پرداخت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید