صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۳:۵۸
کد خبر: 16338
گزارشگر: 464
۱۷۵
۰
۰
۱
در پی بازداشت کارمند اتحادیه اروپا

جوزپ بورل؛ زیرِ تیغِ انتقادِ مخالفانش

جوزپ بورل؛ زیرِ تیغِ انتقادِ مخالفانش
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که یوهان فلودروس، دیپلمات سوئدی اتحادیه بیش از ۵۰۰ روز است که در ایران بازداشت شده است.

به گزارش آسیانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، جوزپ بورل مدعی شد که بروکسل به‌طور بی‌وقفه برای آزادی این دیپلمات ۳۳ ساله تلاش می‌کند.

این اظهارات بورل پس از آن مطرح شد که روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی به نقل از ۶ منبع آگاه مدعی شد فلودروس که در دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا کار می‌کند، بیش از ۵۰۰ روز است که در ایران بازداشت است و ایران از او به عنوان ابزاری مهم برای گرفتن امتیاز از غرب استفاده می‌کند.

انتشار این گزارش مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را با انتقادات بسیاری روبه‌رو کرد و برخی مدعی هستند، بورل با سکوت و پنهان‌کاری، این موضوع را از چشم عموم مخفی نگاه داشته است.

این اخبار در شرایطی انتشار یافته که کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی پیرامون ادعای نیویورک تایمز مبنی بر بازداشت ۵۰۰ روزه یک کارمند اتحادیه اروپا در ایران، گفت: «تا این لحظه که در خدمت شما هستم از این مسأله اطلاعی ندارم.»


https://www.asianews.ir/u/c2f
اخبار مرتبط
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۴ شهریور گفت: «با تاسف باید بگویم که نسبت به ۲۸ ساعت پیش، اکنون برای احیای برجام کمتر اطمینان دارم».
تصویری متفاوت از لباس با طرح کراوات جوزف بورل در ایران آشکار شده است.
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی خود با وزیر خارجه ایران گفت امکان دستیابی به توافق در مذاکرات برجام بسیار کاهش یافته یا غیرممکن می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید