صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۳:۱۷
کد خبر: 16362
گزارشگر: 2
۴۷۰
۰
۰
۲
قیمت تیرآهن اصفهان

مقایسه تیرآهن اصفهان با محصولات مشابه

مقایسه تیرآهن اصفهان با محصولات مشابه
برندهای تولیدی تیرآهن و دیگر مصالح ساختمانی در کشور ما زیاد شده‌اند و شاید افرادی که به دنبال یک برند مناسب می‌گردند، در وهله اول سردرگم شوند. تعداد این برندها در گذشته آن قدر به چشم نمی‌آمدند، اما ظهور ساختمان‌سازی‌ها و کسب و کارهای مختلف سبب افزایش آن‌ها شده‌ است. امروزه ده‌ها کارخانه در شهرهای مختلف مشغول به فعالیت است تا محصولات فولادی مانند تیرآهن را در اختیار سازندگان قرار دهد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان قدیمی‌ترین و یکی از برجسته‌ترین مواردی است که می‌توان به دنبالش رفت. این کارخانه هر ماه مقادیر زیادی از محصولات فولادی خود مانند تیرآهن را به شهرهای مختلف صادر می‌کند تا در هر کجای کشور بتوان از آن‌ها بهره برد. برخی خریداران نمی‌توانند در میان تیرآهن ذوب آهن با موارد دیگر، گزینه مناسب را انتخاب کنند. برخی دیگر که در ابتدای مسیر ساخت و ساز هستند هم در یافتن تفاوت‌های میان تیرآهن اصفهان با محصولات مشابه با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. بنابراین این مطلب به تفاوت‌ها و مقایسه تیرآهن اصفهان با برندهای نا آشنای دیگر اختصاص دارد.

چرا تیرآهن اصفهان؟

دلایل بی‌شماری برای خرید از برند ذوب آهن اصفهان وجود دارد. قدمت فراوان باعث شده است در طی این سال‌ها، تیم سازنده تمام تمرکز خود را روی ارائه محصولات با کیفیت و رضایت مردم قرار دهد. کیفیت در این محصولات حرف نخست را می‌زند و قیمت نسبتا به صرفه هم مورد دیگری است که بد نیست به آن اشاره کنیم. در مجموع با قیمت تیرآهن اصفهان و معیارهای دیگر، محصولی با دوام را خریداری کرده‌ایم که در نهایت ما را به خواسته‌مان یعنی ساخت سازه‌های مقاوم می‌رساند.

شیوه تشخیص تیرآهن ذوب آهن

گفته شد تیرآهن ذوب آهن از برجسته‌ترین محصولات فولادی در بازار است و سازندگان ساختمان‌ها به خوبی این موضوع را می‌دانند. هر یک از برندهای سازنده تیرآهن‌ها خصوصیات خود را دارند که برخی منفی و برخی مثبت هستند. تلاش شما به عنوان کسی که قصد ساخت چیزی را دارد، باید روی بیشتر بودن ویژگی‌های مثبت باشد تا در نهایت ساختمان ایده‌آلی را به وجود آورید.

تفاوت از نظر بال

موردی که تیرآهن اصفهان در ساختش رعایت می‌کند، اما شاید برندهای زیادی آن را ندانند، تفاوت در بال‌های تیرآهن‌های گوناگون است. به طور کلی سه مدل بال برای ساخت این تیرآهن‌ها در نظر گرفته می‌شود که بال پهن (IPB)، بال کوتاه (IPE) و نوع دیگری از بال کوتاه (IPN) هستند. پس اگر در بازار به دنبال تیرآهن اصفهان بودید و مواردی را با بال‌های مختلف مشاهده کردید، بدانید انتخاب شما درست است.
طبیعی است هر یک از این تیرآهن‌ها با بال‌های متنوع، خصوصیات و کاربردهای خود را دارند. از روی ظاهر تیرآهن‌ها می‌توان گفت که دو بال در بخش بالایی و دو تا هم در قسمت پایینی آن‌ها قرار داده‌اند تا ساخت و ساز ساده‌‌تر و با کیفیت بیشتری باشد. وظیفه اتصال این بال‌ها را هم تیغه به عهده دارد. تمامی این مشخصات و بخش‌ها به خوبی و با استانداردهای لازم در تیرآهن ذوب آهن رعایت شده است.

درج نام برند روی محصول

برخلاف بسیاری از تیرآهن‌های دیگر بازار که نام را روی بسته‌بندی و خود محصول درج نمی‌کنند، اما برای تیرآهن ذوب آهن با نام برند بسته بندی و ارسال می‌گردد. تفاوتی ندارد نوع تیرآهن اصفهان شما چه باشد، در فواصل یکسان نام ESCO را مشاهده می‌کند که مخفف ESFAHAN STEEL COMPANY یا همان شرکت فولاد اصفهان است.

به نام درج شده روی تیرآهن اصفهان دقت کنید

این نشان می‌دهد محصول شما برای چنین برندی است و با خیال راحت قادر به خریدش خواهید بود. این قضیه را به خصوص در زمانی به یاد داشته باشید که برخی برندها محصولات غیر اصل از کارخانه ذوب آهن را تقریبا با ویژگی‌های مشابه می‌سازند، اما در دراز مدت آن کارایی لازم را ندارند. محصولات ذوب آهن باید به صورت بسته‌بندی شده به مشتری تحویل داده شود و روی خود بسته‌ها نیز نام این برند درج شده است. ضمنا جزئیات دیگری مانند نشان استاندارد روی آن حک شده است تا در مورد استاندارد ساخته شدن هر یک از محصولات این کارخانه آگاهی داشته باشید.

مقایسه تیرآهن ذوب آهن با برندهای مهم دیگر

با وجود باکیفیت بودن محصولات برندهای دیگر، افرادی هستند که صرفا تیرآهن اصفهان آن‌ها را راضی می‌کند. برای نمونه کارخانه اهواز را داریم که به لحاظ ابعاد و ویژگی‌ها، تقریبا با ذوب آهن مشابه است. یکی از تفاوت‌ها، درج شدن نام برند روی محصولات ذوب آهن است و شرکت اصفهانی در کل وزن بیشتری را برای تیرآهن‌های خود در نظر می‌گیرد.
همچنین تیرآهن یزد از دیگر محصولات مهم و پرفروش‌ کنونی در بازار به شمار می‌رود که از آشکارترین تفاوت‌هایش با کارخانه ذوب آهن باید به وزن آن اشاره کرد. وزن تیرآهن ذوب آهن باز هم در مقایسه با یزد بیشتر است و در صورتی که دیدید وزن یک تیرآهن به نسبت سایزش با تیرآهن دیگری با همان سایز بیشتر بود، می‌توانید مورد سنگین‌تر را تیرآهن اصفهان در نظر بگیرید.

تفاوت تیرآهن اصفهان با کارخانه‌های دیگر

در نهایت کارخانه فولاد مبارکه را داریم که برخی افراد به نام آن را با ذوب آهن اصفهان اشتباه می‌گیرند. برای درگیر نشدن با این چالش، باید بدانید محصولات تولیدی فولاد مبارکه تا حد زیادی با ذوب آهن تفاوت دارد. این تیم بیشتر روی ساخت مواردی مانند ورق گالوانیزه و ورق‌های آجدار و سیاه تمرکز کرده است.

انتخاب بهترین راه؛ شیوه تهیه تیرآهن اصفهان

با وجود مطالب گفته شده، تهیه تیرآهن اصفهان در شهرهای گوناگون باز هم شاید با چالش‌هایی همراه باشد. بهترین راهکار، مراجعه به سایت آهن کیتا برای پیگیری قیمت‌ها و اخبار تیرآهن‌های این کارخانه است. بعد از کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مشاوره‌هایی را برای خرید از این تیم دریافت کنید که این کار از طریق شماره تلفن‌های درج شده روی سایت انجام می‌شود.
سپس ثبت سفارش از همان طریق یا به صورت حضوری به این شرکت صورت می‌گیرد و می‌توانید یکی از بهترین تجربه‌های خود در زمینه خرید مصالح ساختمانی را داشته باشید. محصولات این شرکت کاملا اصل و از کارخانه اصفهان است و قیمتی که ارائه می‌دهد، از تعرفه کسب و کارهای دیگر به صرفه‌تر خواهد بود.

https://www.asianews.ir/u/c73
اخبار مرتبط
قیمت مقاطع فولادی طی چهار سال، حداقل ۶۰۰ درصد رشد کرده اند! این آمار برای مصرف کننده تلخ و ناگوار و نتیجه تاثیر چندین و چند عامل است. کارشناسان قدیمی و فعالان بازار آهن، از این عوامل برای پیش بینی قیمت آینده محصولات مورد نیاز خود استفاده می کنند. اما این نکات شامل چه مواردی هستند؟ چطور می توان قیمت های آینده بازار آهن را تخمین زد؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید