صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۰
کد خبر: 16369
گزارشگر: 213
۱۲۶
۰
۰
۲
تغییر وضعیت جوی

هشدار مهم هواشناسی به تهران در دو روز آینده

هشدار مهم هواشناسی به تهران در دو روز آینده
اداره کل هواشناسی درباره تغییر وضعیت جوی به استان تهران هشدار جدی داد.

به گزرش آسیانیوز، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش نسبتا محسوس دما طی فردا و پس فردا (۱۹ و ۲۰ شهریورماه) و احتمال انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور و در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا تا روز دوشنبه خبر داد.

 از امشب تا پایان روز یکشنبه با توجه به تشدید ناپایداری‌ها گاهی وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی استان با رخداد تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک همچنین تا روز دوشنبه احتمال انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور و در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

در ارتفاعات شمال شرق استان روز یکشنبه از بعد از ظهر تا شب گاهی رگبار با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

روزهای یکشنبه تا دوشنبه کاهش نسبتا محسوس دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۹ شهریورماه) صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه ( ۲۰ شهریورماه) صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./

https://www.asianews.ir/u/c7f
اخبار مرتبط
سازمان هواشناسی امروز جمعه برای چندین استان در نوار شمالی کشور هشدار نارنجی بارندگی صادر کرده است.
مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران اعلام کرد که دمای هوا در این هفته ی تهران به ۴۰ الی ۴۵ درجه میرسد. با شنیدن این خبر برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که چگونه میتوانیم با وجود این دما درمقابل گرما طاقت بیاوریم؟
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی، رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید با گردوخاک از امروز چهارشنبه، ۲۸ تیر خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید