صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ / ۲۳:۲۸
کد خبر: 16387
گزارشگر: 306
۶۱
۰
۰
۲
رئیس کل دادگستری استان یزد

کاهش 48 درصدی موجودی پرونده های دادگستری میبد جای تقدیر دارد

کاهش 48 درصدی موجودی پرونده های دادگستری میبد جای تقدیر دارد
یزد - رئیس کل دادگستری استان گفت: کاهش 48درصدی موجودی پرونده های حوزه قضایی میبد در سنوات اخیر جای تقدیر دارد

آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی دهشیری در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان میبد، افزود: تلاش مضاعف، حُسن مدیریت و تعامل سازنده در شهرستان میبد منجر به کاهش موجودی پرونده ها، کاهش ورودی و کاهش زمان رسیدگی گردید که این امر باعث افتخار و تقدیر است.

وی تصریح کرد: فلسفه وجودی یک کارگزار در نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است که باید با هنرمندی گره گشا از امور مردم باشد.

این مقام قضایی با اشاره به فعال کردن مراجع شبه قضایی در شهرستان میبد در دوران خدمت رئیس سابق دادگستری، افزود: شورای پیشگیری از وقوع جرم، شورای حفظ حقوق بیت المال، شورای های حل اختلاف و اهتمام به امر سازش از شاخصه های دوران مدیرت حسین بیگی در دادگستری شهرستان میبد بوده است.

وی افزود: رئیس سابق دادگستری شهرستان میبد در 1907 روز مدیریت و  قضاوت در شهرستان میبد 12 هزار و 700 رأی فاخر و متقن صادر کرده که یک کار بسیار بزرگ و جهادی  برای یک مقام ارشد قضایی در شهرستان است که هم باید نظارت اداری بر مجموعه تحت امر خود داشته باشد و هم به عنوان نماینده دستگاه قضایی در شهرستان در جلسات و شوراهای مختلف شرکت نماید.

دهشیری با اشاره به افزایش 10درصدی ورودی پرونده ها به دادگستری استان در یکسال اخیر، ابراز داشت: در حوزه قضایی میبد، مشکلات را با ورود عالمانه و پشتکار و دلسوزی رئیس دادگستری و همت همکاران اداری و قضایی و بسیج همه ظرفیت ها افزایش جزیی ورودی پرونده به دادگستری شهرستان میبد رقم خورده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد از مرتضی حدادزاده به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان میبد، به عنوان مدیری توانمند و یک قاضی اندیشمند یاد کرد و گفت: بدون تردید باید برای پر جمعیت ترین حوزه قضایی که به واسطه صنایع و شرکت های تولیدی زیاد از شرایط خاصی برخوردار است، یک فرد شایسته در نظر گرفته می شد که این امر با انتخاب یک جوان باتجربه مدیریت، متعهد و توانمند انجام شد و امید است پروژه های پیشرفت و تعالی این شهرستان در سایه همکاری و تعامل های سازنده مجموعه مدیران و در کنف الطاف و رهنمودهای حکیمانه و عالمانه حضرت آیت الله اعرافی سرعت گیرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مردم نجیب و ولایت مدار ایران اسلامی همراه و همگام با مردم عراق و افراد بسیار زیادی از هفت اقلیم عالم از ادیان و مذاهب دیگر، شوری بی نظیر را در اربعین حسینی رقم زدند که جا دارد از دولتمردان دو‌کشور ایران و عراق که در تسهیل این سفر تلاش کردند و بویژه  از نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی که به تأمین نظم و امنیت این سفر همت گماردند، تقدیر گردد.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرماندهان سپاه، تصریح کرد: نظام اسلامی  از سختی ها گذشته و امروز فصل کار و خدمت و امید است.

دهشیری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر بحث امید و تقویت اعتماد تأکید دارند آن هم در زمانی که دشمن به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم است.

وی افزود: امید باید مبتنی بر بصیرت باشد، بصیرتی که بر واقع بینی و داشتن تصویری درست از مقاصد عالی در آینده استوار باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، وظیفه شناسی و شناخت اولویت ها را در مسیر پیشرفت ضروری دانست و گفت: مرحله آخر بصیرت، قیام به موقع و اندازه برای انجام وظیفه است که باید بر اساس شرح وظایف، همت مظاعف، خدمت به مردم صورت گیرد.

 شایان ذکر است در این آیین از زحمات و تلاش های پنج ساله علیرضا حسین بیگی تقدیر و مرتضی حدادزاده به عنوان رئیس جدید دادگستری معارفه شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

کاهش 48 درصدی موجودی پرونده های دادگستری میبد جای تقدیر دارد ، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد

https://www.asianews.ir/u/c8p
اخبار مرتبط
یزد - رئیس کل دادگستری استان بر لزوم تشدید مقابله با پدیده زمین خواری در استان تاکید کرد و گفت: شورای حفظ حقوق بیت المال بستر مناسبی جهت مقابله با شگردهای نوین زمین خواری است
یزد - رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفت: با تلاش های صورت گرفته 94 هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در 4 ماه نخست سال جاری رفع تصرف شد و به دامن بیت المال برگشت
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید