صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۵:۵۱
کد خبر: 16405
گزارشگر: 213
۱۲۲
۰
۰
۱
تا چند روز دیگر

قیمت های جدید خودرو اعلام می شود/مرور وضعیت جنجالی نوسان قیمت در بازار خودرو

قیمت های جدید خودرو اعلام می شود/مرور وضعیت جنجالی نوسان قیمت در بازار خودرو
مدیر روابط عمومی شورای رقابت در خصوص قیمت‌های جدید خودرو گفت: براساس تصمیم گیری در جلسات روزهای شنبه و سه‌شنبه، به‌زودی قیمت‌های جدید خودرو‌ها اعلام خواهد شد.

به گزارش آسیانیوز، مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت گفت: گفت: بررسی قیمت خودرو در روند کار کارشناسی قرار دارد و و به‌زودی قیمت‌های جدید خودرو‌ها اعلام خواهد شد.

 چگونگی محاسبه قیمت خودرو‌ها همیشه موضوعی مبهم برای خریداران این خودرو‌ها بوده است و خود شرکت‌های عرضه کننده نیز هیچ اطلاعات شفافی در این زمینه ارائه نمی‌دهند.

سپهر دادجوی توکلی، مدیر روابط عمومی شورای رقابت در خصوص قیمت‌های جدید خودروگفت: این شورا روزهای شنبه و سه‌شنبه جلساتی برگزار می‌کند به طوری که در جلسات به این موضوعات پرداخته می‌شود و به‌زودی قیمت‌های جدید خودرو‌ها اعلام خواهد شد.

 

بررسی قیمت خودرو در روند کار کارشناسی قرار دارد

او در پاسخ به این سوال که مبنای قیمت خودرو‌های متقاضیان ثبت سفارش قبل چگونه است؟ گفت: اگر قیمت زمان عقد قرارداد وجود داشته باشد همان ملاک است و هیچ‌گونه افزایش قیمتی شامل این دست از متقاضیان نخواهد شد.

به گفته او، یعنی اگر خریداری پیش از این برای خرید خودرو قراردادی امضا کرده باشد، باید قیمت‌هایی که پیش از این توسط شورا اعلام شده بود، مبنا قرار بگیرد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران، مدیر روابط عمومی شورای رقابت گفت:براساس این دستورالعمل شورای رقابت موظف است تا رصد بازار و روند تولید و توزیع خودرو را مورد بررسی قرار دهد و در این مسیر آنالیز قیمتی انواع محصولات نیز انجام می‌شود، اما این امر به این معنا نیست که هر سه ماه یکبار قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند.

توکلی گفت: متاسفانه برداشت اشتباهی از دستور العمل شورا صورت گرفت که توسط برخی بازنشر شده که شورای رقابت هر سه ماه قیمت خودروها را افزایش می‌دهد و این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم.

نحوه محاسبه قیمت خودرو در شورای رقابت
او در پاسخ به این سوال که نحوه محاسبه قیمت خودرو در شورای رقابت چگونه است؟ گفت:طبق دستورالعمل ۵۴۳ و فرمول کاست پلاست تعیین می‌شود، یعنی مبنای تنظیم قیمت، بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری مصوب است که توسط سازمان حمایت محاسبه می‌شود.

 توکلی در پاسخ به این سوال که نرخ تورم توسط بانک مرکزی اعلام و هر سه ماه بررسی می‌شود و در صورتی که مواد لازم برای تولید خودرو مثل شیشه، فولاد و… افزایش قیمت داشته باشند، قیمت خودروها می‌تواند با توجه به میزان تورم این نهاده‌ها افزایش یابد یا خیر؟ گفت: در فرمول کاست پلاست قیمت نهایی خودرو، هزینه تمام شده به علاوه سود معقول است بنابراین هم به نفع مصرف کننده و هم تولیدکننده خواهد بود.

مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت گفت: از اوایل سال طبق گزارش وزارت صمت بیش از ۴۰ درصد خودروها ارزان‌تر شده‌اند و در بازار خودرویی گران نشده است./
https://www.asianews.ir/u/c9e
اخبار مرتبط
تعداد ۶ هزار خودروی برقی به ایران رسید.
تور خودرویی جهانگردان هندی به میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی پس از عبور از بندر عباس، لار، شیراز و آباده، به اصفهان رسید.
سامانه فروش یکپارچه خودرو تا ۲۳ شهریور ماه مجددا بازگشایی می شود.
مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت خودرو در چند روز اخیر افزایش قیمت ارز در برخی از روز‌ها و افزایش تقاضا برای خرید خودرو است.
مطالب سر صفحه و انتشار دستورالعمل واردات خودروهای دست دوم
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید