صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ / ۰۰:۴۳
کد خبر: 16409
گزارشگر: 213
۱۵۴
۰
۰
۱
خبر مهم مقام وزارت علوم

دانشجویان به صورت «الکترونیکی» حضور و غیاب می‌شوند/جزئیات درباره آغاز سال تحصیلی و برگزاری کلاس ها

دانشجویان به صورت «الکترونیکی» حضور و غیاب می‌شوند/جزئیات درباره آغاز سال تحصیلی و برگزاری کلاس ها
مقام وزارت علوم گفت: سامانه مرکزی حضور و غیاب دانشجویان در وزارت علوم تدوین شده است و بر این اساس حضور و غیاب دانشجویان به صورت «الکترونیکی» انجام می‌شود.
به گزارش آسیانیوز، معاون آموزشی وزیر علوم از الکترونیکی شدن حضور و غیاب دانشجویان دانشگاه‌ها از مهر امسال خبر داد و گفت: سامانه مرکزی ثبت سیستم الکترونیکی حضور و غیاب دانشجویان در وزارت علوم تدوین شده است و بر این اساس حضور و غیاب دانشجویان به صورت «الکترونیکی» انجام می‌شود.

تدوین و نهایی شدن ۴ آئین‌نامه آموزشی دانشگاه‌ها 

دکتر قاسم عموعابدینی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، از تدوین و نهایی شدن ۴ آئین‌نامه آموزشی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: «آئین‌نامه استاد راهنما یا راهبر آموزشی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی»، «مقررات آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی»، «تدوین و بازنگری ۱۵۰۰ برنامه درسی» و «شیوه نامه اجرایی دروس مهارتی و اشتغال پذیری»، چهار مصوبه جدید آموزشی وزارت علوم هستند که آئین‌نامه آنها طراحی شده و ظرف امروز برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

ایسنا نوشت معاون آموزشی وزارت علوم همچنین به برنامه هفتم توسعه کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که فصل هفتم این برنامه که به حوزه آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مرتبط است در مجلس تصویب نهایی شود، شاهد تحول اساسی در آموزش عالی خواهیم بود که البته این برنامه در کمیسیون تلفیق نهایی شده است.

دکتر عمو عابدینی از الزام آور شدن حضور و غیاب الکترونیکی دانشجویان دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: سامانه مرکزی سیستم حضور غیاب الکترونیکی در وزارت علوم در مراحل نهایی تدوین قرار دارد و همه دانشگاه‌ها باید حضور غیاب خود را به صورت «الکترونیکی» ثبت کنند.

وی همچنین با اشاره به ریل گذاری جدید در آموزش عالی اظهار کرد: بر این اساس دانشگاه‌ها باید برنامه محور، استاد محوری و شاگرد محوری را سرلوحه برنامه خود قرار بدهند و در این مسیر ۳۰ دانشگاه کشور که اغلب دانشگاه‌های معین هستند تا پنج سال باید بر اساس "برنامه محوری"، "استاد محوری" و "شاگرد محوری" حرکت کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه سال تحصیلی تمامی دانشگاه‌ها از سوم مهر ماه شروع می‌شود خطرنشان کرد: ما آموزش مجازی در دانشگاه‌ها نداریم و دانشگاه‌ها از سوم مهر ماه آموزش خود را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد./

https://www.asianews.ir/u/c9z
اخبار مرتبط
در ادامه‌ی خبرهای اخراج بخشی از اساتید دانشگاه‌ها، سعید حدّادیان، مداح معروف، استاد ادبیات دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد شد.
یزد - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی گفت : دانشگاه علوم پزشکی یزد در حوزه درمان طی یک سال گذشته و برای دومین سال موفق به کسب رتبه اول کشوری در زمینه اهدای عضو شده است
ثبت‌نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مهرماه ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی برای ترم مهرماه در ۵۳۵۵ رشته محل دانشجو جذب می‌کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید